plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×21 – Láska je zlá (Love Hurts)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Leo ochraňuje dívku, která se má v budoucnu stát světlonošem, ale potíž je v tom, že se do ní zamiloval světlokaz neboli temnonoš. Ten ho postřelí ze své kuše a Leo musí vyhledat pomoc u Hallivelových. Piper se dozvídá, kdo doopravdy je. Jenže šíp, kterým byl zasažen je otrávený a Leo umírá. Nechce si připustit, že by ho ztratila a tak si s ním chce pomocí kouzla prohodit schopnosti a uzdravit ho, ale kouzlo účinkuje i na její sestry...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Leo ochraňuje dívku (budoucí světlonošku) Daisy. Do Daisy je zamilovaný světlokaz Alek. Protože už ho Daisy nemiluje,všude ji pronásleduje. Když je pod Leovou ochrannou rukou nic se jí nemůže stát. Alek postřelí svou kuší Lea a ten je smrtelně zraněn.
Dovolená sester je zrušena, protože se u nich na půdě objeví právě Leo. Piper se konečně dozvídá, že Leo má nadpřirozené schopnosti jako ona, že je světlonoš a jejich strážný anděl. Piper se na Lea zlobí, že jí vše tajil. Stav Lea se však prudce horší, Piper je stále s ním a snaží se ho zachránit. Prue a Phoebe se vydají hledat a ochránit Daisy. Piper se souhlasem sester přečte kouzlo, které má vyměnit jejich moc s Leem a Piper chce pak použít Leovu schopnost léčit a Lea uzdravit. Kouzlo však působí na všechny v místnosti a proto si Prue musí zvyknout na schopnost předpovídání a Phoebe zase na schopnost telekineze. Bohužel Piper neumí ovládat Leovu sílu. Prue a Phoebe se vydávají na nádraží hledat Daisy, protože jim Darryl oznámil že tam byl zaznamenán pohyb na její kreditní kartě. Prue dává Phoebe lekce jak ovládnout telekinezi, aby věděla, co dělat až se objeví Alek. Nakonec má Prue vidění ve kterém vidí Daisy na záchodě.
Nastává situace, kdy Phoebe místo, aby odhodila útočníka, pouští vody z kohoutků. Nakonec se Prue a Phoebe podaří přivést Daisy do domu, ale Leo je již téměř mrtvý. Piper zůstává s Leem sama a v žalu konečně nahlas přiznává, že ho z celého srdce miluje. V tu chvíli její ruce začnou vyzařovat léčivé světlo a Piper se podaří dostat Lea zpět mezi živé. Leo ji pak vysvětlí, že léčí láskou a srdcem a dokud si Piper nepřiznala, že Lea miluje víc než svůj život, její propůjčená síla nefungovala.
Sestry si ještě s Alekem stihnou prohodit schopnosti, zničit ho tou jeho a navrátit vlastní moc.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Human (Pretenders)

Pohled na San Francisco po úvodní znělce a Prue, která bere zdravotnické věci.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Leo: (o Temnonoších) Svádějí nevinné ženy, aby pak mohli šířit zlo skrze jejich děti.
Phoebe: Paráda. Generace 666.
(Sestry si prohodily schopnosti a Phoebe neumí s tou Pruinou zacházet, tak ji to Prue učí.)
Prue: Jak že ti to říkali na škole, když tě našli pod tribunou v nejlepším s tím fotbalistou? Jak to jen bylo?...Už vím RÁDODAJKA!
(A věci hned začaly létat, jak se Phoebe naštvala.)
Prue: Ty hýbeš předměty, já zas mám vidění a Piper už neumí zastavit čas… což znamená…
Piper: Že na mě budete křičet?
Prue: My jsme se nezamilovaly do zaklínače, ducha, geograficky nedostupného údržbáře a otravného postgraduální studenta.
Phoebe: Třeba má prostě smůlu. To se stává. Dobře, Piper se to stává často, ale celibát přece není řešení.
Prue: Pár špatných rande může být smůla, ale ona plave ve smolném moři.
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Leo Wyatt
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
inspektor Anderson
Inspektor Rodriguez
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLáska je zlá
Původní názevLove Hurts
Rok natočení1999
Premiéra19. května 1999
Česká premiéra30. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody