Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Síla dvou

Při návštěvě Alcatrazu uvidí Phoebe, jak je průvodce zabit, aby se v jeho těle dostal duchu jednoho z popravených přes vodu na pevninu. Duch se začíná mstít na těch, kdo ho před léty poslali na smrt. Jedinou možností, jak ducha porazit je přejít do jeho sféry a vyřknout tam zaklínadlo. Háček je v tom, že přenést se do jeho sféry znamená umřít...

Piper v rámci svých pracovních povinností odlétá na konferenci do Honolulu a své dvě sestry zanechává v San Franciscu samotné. Prue odchází do práce a Phoebe dostává papírek s instrukcemi co nakoupit, co všechno musí vyzvednout, zařídit a udělat v domě. Phoebe se však na všechno vykašle a jde se svou kamarádkou na prohlídku Alcatrazu.
Tady se stává svědkyní vraždy jejich průvodce. Vrah však není člověk, ale duch jednoho z vězňů, který potřeboval mrtvé tělo na to, aby v něm mohl překonat vodní plochu a dostat se z ostrova na pevninu. Za Andym a Morrisem přichází inspektorka s velice podivným případem vraždy, kdy oběť byla ubodána nožem, na němž byl nalezen otisk palce patřící Jacksonu Wardovi, vězni, který byl popraven na Alcatrazu pře třiceti šesti lety. Otisk palce byl navíc sejmut pod ultrafialovým světlem, jenže ultrafialový otisk technicky neexistuje. Andy si vezme veškeré materiály k případu a jde za Prue, aby mu s tím pomohla (v minulém díle už zjistil, že je čarodějka).
Z informací, které Andy sestrám řekne, se Phoebe dovtípí, že duch jde po lidech, kteří ho pomohli usvědčit a odsoudit k smrti. Phoebe v Knize stínů najde způsob, jak zlého ducha zničit, ale problém je v tom, že patřičné zaklínadlo musí pronést duch, to znamená, že jedna z nich musí zemřít.
Andy jde vyzvednout seznam potenciálních obětí, které měli jakoukoli souvislost s usvědčením Jacksona a vražednou zbraň, kterou Ward zavraždil soudce, aby jí pak mohl ukázat Phoebe. Když se Phoebe nože dotkne, má vidění, ve kterém vidí další oběž - Iris Beidermanová, předsedkyně poroty, která ho odsoudila. Právě díky této předtuše se podaří Iris zachránit před smrtí.
Zatímco Prue a Phoebe se vrací domů, Andy bere vystrašenou Iris na policejní stanici. Morris přichází za Andym, aby mu oznámil, že má problém. Za Morrisem totiž přišli dva inspektoři z vnitřních záležitostí a dost se ho vyptávali na Andyho a na nevyřešené případy záhadných vražd, které se v poslední době oba řešili. Andy proto hned po pracovní době vezme složku, do které shromažďoval veškeré informace o případech, ve kterých nějak figurovala Prue a její sestry. Chce složku předat Prue, ale při odchodu z policejní stanice ho zadrží inspektoři Rodriguez a Anderson a vezmou ho na výslech, ale Andy jim nic neřekne a v rozčílení odchází.
Phoebe najde způsob, jak přilákat zlého ducha, uvaří speciální lektvar, který je na to potřeba a potom ho musí vylít na Jacksonův hrob, kde s Prue ještě nechají fotografii s adresou, aby je duch lépe našel. Další den si Prue vaří malý "koktejl zabiják", který zastaví její srdce a ona tak bude moci pronést zaříkadlo a zničit ducha. Phoebe nesouhlasí, aby Prue lektvar vypila, ale Prue svou sestru uklidní, že příjemce může být oživen masáží srdce. Do kuchyně najednou přichází Ward, Prue vypije nápoj, ale v tu chvíli se Wardovi podaří Phoebe omráčit (nemůže tak provést masáž srdce). Prue padne k zemi a její duch se opouští tělo a začne pronášet zaklínadlo, to ducha zraňuje, ale nezabíjí. Do domu naštěstí přichází Andy a uvidí obě sestry ležet na zemi. Phoebe je jen v bezvědomí, ale Prue nemá puls a proto hned začne provádět masáž srdce. Netuší však, že se k němu ze zadu přibližuje Jackson a chce ho zabít lžící na dort. Duch Prue však na Andyho zakřičí, on to uslyší a ohlédne se, vidí, jak se k němu rychle přibližuje nějaký předmět. Andymu se podaří včas zareagovat a zachrání se. V tu chvíli duch Prue ještě jednou řekne zaříkadlo a Ward je konečně zničen. Andy pak Prue oživí a Phoebe se probere z bezvědomí. Nakonec se vrací i Piper a všichni jsou opět šťastní…

Narážky na další seriály

Buffy, přemožitelka upírů

Prue: "Nesnáším hřbitovy v noci." Phoebe: "Nesnáším hřbitovy ve dne." Prue: "Nejspíš je tu plno upírů a zombie." Phoebe: "Skvělé. Kde je Buffy, když ji potřebujeme?"

HUDBA V EPIZODĚ

Stolen Car (Beth Orton)

Pohled na San Francisco a Alcatraz po úvodní znělce, kde vyslýchají Phoebe.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Síla dvou
 • The Power of Two
 • 1. série, 20. epizoda (celkově 20. díl)
 • 12. května 1999
 • 14. února 2012
 • 1999
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0539458/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Awenor