plakát seriálu

Chicago: Zákon ulice

(The Chicago Code)

Názory uživatelů

Driving through the city, it's easy to see the greatness of Chicago, but there's a history behind it...

The Chicago Code se v mnoha ohledech vymyká zaběhnuté rutině, jakou známe z jiných kriminálních seriálů. Čekala jsem další klasické krimi, kde policisté budou řešit méně čí více zajímavé vraždy. Nakonec se zde pár vražd objevilo, ale zdaleka se jim nekladl takový důraz. Hlavní dějovou linkou seriálu byla snaha velitelky policie odhalit korupci v politických řadách. Případy, které policisté řešili navíc, stejně nakonec více či méně s touto linkou souvisely.
Po herecké stránce byl seriál také vydařený. Jistě, v kriminálce není moc možností k hereckému projevu, když v polovině scén házíte podezřelého proti zdi a nasazujete pouta a v druhé půlce někoho honíte s pistolí v ruce. V The Chicago Code se ale částečně odpoutali od policejní profese a ukázali nám i pár scén ze soukromého života, alespoň tedy u Jareka. Jasona Clarka neznám, takže nevím nakolik se Jarek podobá jemu samému, ale zde jsem mu jeho charakter na sto procent věřila.
V neposlední řadě pak oceňuji uzavřené finále, které není pro takto krátký seriál vůbec typické. Bylo by fajn vidět, kam by se příběh odebíral dále, když byl hlavní zloduch dopaden. Nezbývá než doufat, že se na podzim setkáme s podobně kvalitním seriálem, který uspěje jak u diváků a kritiků, ale který se hlavně bude zamlouvat vedením televizí. Protože jak jsme letos zjistili, sledovanost není všechno.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Chicago Code, The

Seriál pěkný, propracovaný s dobrými nápady na děj. Nenudil sem se od začátku až do konce. Ale aby nebyla jen chvála, strašně hodně textu, jelikož si ještě netroufám dívat se bez titulek tak je toho dost na čtení. Ten kdo jede bez titulek musí umět dobře anglicky jelikož nemá moc chvil k přemýšlení nad tím co řekli. Nicméně sem nečekal, že by byla jen jedna série. Myslím si, že jsou horší seriály než tenhle. I když je jen 1 série, doporučuji shlédnout.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Teresa Colvin

Plně souhlasím s názorem, který zazněl od ragelly - The Chicago Code je víc než na jednotlivých případech postavený na ústředním motivu, který se táhne celou sérií. Snaha vypořádat se s korupcí na nejvyšších místech radnice - pěkně žhavé a hlavně aktuální téma kdekoliv napříč státy.
To, že je v čele chicagské policie poprvé v historii žena a není tam jen jako loutka nebo na okrasu, dodává příběhu šmrnc.
Jednotlivé postavy se během dílů vyvíjí, někam směřují a nejsou to prostě jen statisté na doplnění.

Vadilo mi, že v nejlepším přišla informace o zrušení už v první řadě, ale alespoň vymysleli rozumné finále.
V souvislosti s tím jsem přemýšlela, jestli tohle hlavní téma seriálu o boji s korupcí a jeho zobrazení takhle "nasyrovo" nezačalo někomu vadit. To je jen můj osobní dohad - bez fakt a objektivního potvrzení. V nezájmu diváků - malé sledovanosti to rozhodně není.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Škoda ho

Tohle je ten typ seriálů, který je sice výborný, má skvělé obsazení, je to trochu něco jiného něž klasická kriminálka. Ale i tak skončí s jednou řadou. A ve většině případů neukončeně. Já jsem všechny díly neviděla, ale to co jsem viděla se mi líbilo. Určitě se na seriál podívám celý, mám ráda neotřelé kriminálky. A tahle vypadá jako skvělí materiál, docela podobný the Unusuals a to já moc moc ráda.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobrý

Dobrý akční serial, škoda ale, že ho Fox po první serii zrušil.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Perfektní kriminálka

Pamatuji si, když běžel pilot a já říkal, že se na něj podívám. Ale potom jsem na to zapomněl. Až tento víkend jsem si znovu vzpomněl a seriál zkoukl. Ještě že tak, protože jinak bych přišel o opravdu kvalitní kriminálku. Předpokládal jsem hodně krve, střílení mezi oči a podobně. Ale ne. Nebylo tam tolik brutality. Děj mě ale dokázal udržet a po třinácti dílech jsem litoval, že již další nejsou. Alespoň, že byl zakončen podle mého gusta.

Hlavní hrdina ve vzbuzoval po prvním díle jisté pochybnosti, nebyl mi moc sympatický. Ale to se rychle změnilo. Navíc, Jennifer Beals je nádherná, strašně dobře se na ní kouká a já jí hrozně fandil, aby dokázala udělat co slíbila.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Superintendent :-)

Podľa mňa veľmi dobrý seriál. Obsadenie postáv je výborné a aj samotné poňatie a spracovanie námetov je na dobrej úrovni. Škoda, že nebude žiadne pokračovanie.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jak udělat výbornou "Old School" kriminálku v dnešní době?

Odpověď je jednoduchá. The Chicago Code.
The Chicago Code je výborný seriál. Bohužel se vysílal na FOXu a bohužel v současné době frčí trošku "jiné" kriminálky (ano, myslím tím kriminálky typu CSI apod.), kde je kladen velký důraz na forenzní stránku případu. Nic proti těmto seriálům nemám, sám se na některé z nich dívám, ale u The Chicago Code oceňuji to, že se nám tvůrci snaží ukázat, že i v současné době se dají řešit případy "postaru". A nejenom kvůli tomu je tento seriál v něčem lepší než ostatní. Především je to příběh, který se vane přes celý seriál a dotýká se celkem citlivého tématu, kterým korupce v politice nepochybně je (v současné době je toto téma ještě citlivější). Jenže to by asi diváky nepřitáhlo a tak tam máme nějaké to řešení vražd, únosů atd, které jsou až na druhém místě nebo úzce souvisí se příběhem.
Ale nesmí se zapomenout, že příběh nedělá všechno. Další co je zde velmi dobré jsou postavy a herecké výkony jejich představitelů. Především postava detektiva Jareka Wysockého mi velmi imponovala, jí jsem věřil všechno, co udělala nebo řekla. Další postava, která zanechala dojem je postava radního Ronina Gibbonse. Zde mě zaujalo, jak "sladce" se choval na veřejnosti a jak "slizce" se choval v soukromí. Postava superintendantky (tak jest řečeno v dabingu) neboli komisařky (tak jest v psáno v titulcích, což mi zní sympatičtěji) Teresy Colvinové je také na vysoké úrovni. Tvůrci na ní ukázali, že pokud chcete dobře řešit zločiny, dobře vést celé chicagské policejní oddělení, vybojovávat za něj politické boje a v neposlední řadě vzdorovat zlým jazykům (jak politickým, tak i těm policejním), jenž tvrdí, že žena se nehodí do takové pozice, musí se obětovat veškerý soukromý život. Naštěstí i pro ni našli tvůrci velmi šalamounské řešení tohoto problému. Na druhou stranu mě nezaujala postava policisty v utajení Liama Hennesseyho. Ten zde odvedl nejvíc "černé" práce bez které by to policejní tažení proti korupci bylo zbytečné, ale podle mě by byl ve skutečnosti brzo odhalen. Ostatní postavy, ať už mám na mysli Vondu Wysockou (neteř Jareka Wysockého) nebo Isaaca Joinera tam byly dle mě jen tak do počtu.
Každopádně jak jsem zmiňoval na začátku, The Chicago Code je výborný seriál, který nám mimo příběhu ukázal jak to funguje u chicagské policie a u kterého by bylo zajímavé pozorovat, jakým směrem by se udávala 2. série, jelikož ta první měla trochu překvapivě uzavřený příběh a to vždycky potěší.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí