Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rodičovská rozvážnost

Dawson musí udělat velké rozhodnutí ohledně Joeynina otce, ale neví, jestli je to správné. Ztratí Joey nebo raději bude žít ve lži?
Pacey, kterému moc chybí Andie, se opět pohádá s otcem. Jejich hádka dokonce vyvrcholí ve rvačku. Ale i když tu Andie není, dokáže udělat něco krásného.
Mezitím Jen s Jackem probírají téma sebevraždy a když v Ledárně začne hořet Jen to nijak nezneklidní.

Dawson a Joey spolu leží v Dawsonově posteli a koukají se na video. Dawson nakonec film vypne a poví, že pro večer už má dost neopětované lásky. Dawson se zeptá, jestli by ho milovala bez ohledu na okolnosti. Joey mu poví, že je to jedno a že oni budou mít šťastný konec.
Ráno se Dawson nenápadně zeptá své matky, jestli by měl Joey říct, že její otec zase obchoduje s drogami. Gale mu navrhne buď to řekne Joey nebo se postaví jeho otci a bude doufat, že se to vyřeší. Řekne mu, že vzala práci ve Philadelphii, protože se ji nezdá, že by jeho otec chtěl, aby se k sobě vrátili.
Dawson se staví pro Joey a pozdraví se s jejím otcem. Když si Joey pro něco odskočí, zeptá se Dawson jestli jde všechno legálně. Pan Potter vypadá z jeho poznámky trochu nervózní. Pak přijde Joey a její otec jim nabídne, že by se mohli učit se svými přáteli v Ledárně, když je ještě zavřená.
Jack a Jen jdou do školy a Jack se zmíní o tom, že Jen byla celou noc vzhůru a rád by věděl, co napsala do domácího úkolu. Jen mu odpoví, že o sebevraždách mládeže, protože o tom hodně ví. Jack začne mít strach, že Jen myslí na sebevraždu. Jen se ho zeptá, jestli na to někdy nemyslel a Jack se přizná, že jednou možná jo, ale teď už ne. Babička zavolá na Jen, že navzdory jejím rozdílům chce, aby se vrátila domů. Jen ji poví, že teď bydlí u Jacka.
Pacey jede se svým otcem v policejním autě do školy a zaslechne ve vysílačce, že je Ledárna sledována. Snaží se pana Pottera hájit, že i on potřebuje šanci. Jeho otec mu poví, ať se do toho neplete a ať nepokazí zkoušky ve škole. Pacey mu poví svým sarkastickým tónem, že je milý, že si můžou tak hezky každé ráno popovídat. Pacey chce vystoupit z auta, ale předtím než to udělá, jeho otec mu poví, že je Paceyho chování čím dál horší, od té doby, co Andie odjela. Později jdou Dawson a Pacey ke zkouškám. Když Pacey dostane papír, jen položí tužku a nic nepíše.
Po škole zajde Dawson do Ledárny a poví panu Potterovi, že ho viděl jak znovu obchoduje z drogami. Dawson mu poví, že nevěří, že muž, který tvrdí, že miluje svou rodinu celým svým srdcem, by obchodoval s kokainem i když má rodinný podnik a že věří, že se z toho všeho dostane. Pan Potter mu poví, že je ve slepé uličce a Dawson si myslí, že by se z ní měl rychle dostat.
Zatímco se všichni učí v Ledárně, přijde tam pan Witter, aby se zeptal na jeho starého přítele. Joey, která je z jeho přítomnosti naštvaná, jde za nimi, aby zjistila, co se děje. Pan Witter ji poví, že se nic neděje a odejde. Když se pak vrátí, Dawson ji utěší.
Později pan Potter vezme balíčky kokainu a zamkne ve své kanceláři a zatáhne rolety v okně.
Jack si začne povídat s Jen o její babičce. Jen začne překrucovat jeho slova a Jack si myslí, že možná dělala to samé se slovy babičky. Jack poví Jen, že jeho otec nakonec dům prodá a oba budou bezdomovci. Jen si myslí, že Jack nechce, aby byla s ním a že už jen zbývá, aby se toho utrpení zbavila. Jackovi se nelíbí, co říká.
Do okna Ledárny někdo hodí hořící láhev, která zapálí budovu. Mezitím jde Pacey za svým otcem. Jeho otec mu poradí, aby se držel dál a že slyšel od jeho poradce, že už propadl u dvou zkoušek. Řekne Paceymu, aby se staral sám o sebe a že s ním půjde domů. Když Pacey odmítá, uhodí ho jeho otec do tváře.V Ledárně Jack ucítí kouř. Pacey venku zahlédne oheň a řekne to otci. Pan Potter mezitím ve své kanceláři sype obsahy sáčku do záchodu. Oheň se rychle rozšiřuje a Jen ho omámeně pozoruje. Jack ji chytne a odnese ven do bezpečí. Pacey vezme ven Joey a Dawson najde hasící přístroj a spolu s panem Witterem zachrání Joeyina otce. Venku ho Joey radostně obejme, ale Dawson se znechuceně dívá. Později řekne Dawson panu Potterovi, že to musí říct policii, ale ten si myslí, že je to moc nebezpečné. Začnou říkat Dawsonovi, že je hrdina, ale Dawson jim odpoví, že některé situace jsou příliš tragické, aby měly hrdinu. Pacey a jeho otec se začnou znovu hádat a když mu jeho otec řekne, že je Andie blázen, uhodí ho Pacey do tváře.
Joey chce, aby její otec přísahal, že o ohni nic nevěděl. Pan Potter ji přísahá. Mezitím v domě Leeryů rodiče říkají Dawsonovi, že musí na policii. Dawson váhá, protože nechce být tím, kdo opět rozbije rodinu Joey. Mitch si ale myslí, že to nebude jeho chyba, ale pana Pottera. Gale mu poví, že Joey je v nebezpečí a že ho potřebuje i když to nepůjde tak, jak by chtěl. Když Dawson odejde, poví Mitch Gale, že mu chybí být otcem a manželem. Klekne si před ní a požádá ji, aby zůstala v Capeside. Gale mu poví, že na tohle hrozně dlouho čekala, ale teď si uvědomila, že odjet do Philadelphie je to nejlepší, co může udělat. Také mu poví, že by chtěla svůj starý život zpátky, ale ví, že je to nemožné. Když odjede, bude doufat, že jednou zase budou moci být spolu.
Jack se zeptá Jen, proč jen tak stála před ohněm. Jen mu odpoví, že nechtěla umřít, ale také nechtěla utéct. Jack ji poví, že jestli chce být opravdu šťastná, měla by přestat odstrkávat lidi, kteří jí milují.
Dawson se rozhodne říct Joey o jejím otci. Joey mu nevěří, protože jí otec přísahal. Dawson jí řekne, že jí tedy lhal. Chce, aby to svému otci řekla. Joey nemůže pochopit, proč je Dawson prostě nenechá na pokoji. Dawson ji poví, že ji miluje a nechce, aby riskovala život chráněním někoho, kdo nechrání ji. Joey mu řekne, aby se do toho nepletl, kvůli ní, kvůli její rodině, kvůli jejich vztahu, protože ten by to nemusel přežít. Dawson jí řekne, že nemůže, protože se o ní bojí víc než o sebe a jestli se nerozhodne udělat správnou věc, udělá to sám. Joey je pak na policejní stanici a povídá si s panem Witterem, ale nemůže mu pomoci. Dawson řekne ostatním, aby je nechali osamotě a poví Joey, že nemá na výběr. Joey mu řekne, že v jeho malém černobílém světě možná není jiná možnost, ale v jejím světě šedi vidí jiné možnosti. Díky tomuto rozdílu se do něj zamilovala a díky tomuto rozdílu jsou si stále více a více cizí.
Jen se vrátí domů k babičce připravená nastěhovat se zpět. Řekne jí, že má tři podmínky. První je, že si promluví o tom, proč to mezi nimi předtím neklapalo, protože se nikdy necítila dobře. Druhá je, že potřebuje její podporu, ne odsouzení. Potřebuje rodinu, chce, aby se o sebe vzájemně staraly, protože už nechce být sama. Třetí podmínkou je, že se bude moci s ní nastěhovat i Jack, protože už nechce být také sám. Babička se vším souhlasí.
Pan Witter najde v přístavišti Paceyho a omluví se mu. Řekne mu, že si tu ránu zasloužil a že volala Andie, se kterou si spolu dlouhou dobu povídali. Dozvěděl se od ní, co všechno spolu s Paceym zažila. Omluví se Paceymu, že nebyl tím druhem otce, kterému se mohl svěřovat se svými příběhy. Také mu řekne, že mu Andie pověděla, že pro ní je Pacey hrdina. Pan Witter zařídil, že si může Pacey zopakovat závěrečné zkoušky příští týden, což je to poslední, co pro něj mohl udělat. Pak v srdceryvném momentu Paceymu řekne, že Andie chtěla, aby pro ní něco udělal a tak se s Paceym obejmou a začnou oba brečet. Pacey mu v objetí řekne, jak moc mu Andie chybí. Joey se vrátí domů a postaví se svému otci, aby jí řekl, jestli zase obchoduje s drogami. Mike Potter začne brečet a přizná se, že je to pravda. Nedokáže vysvětlit, proč to zase udělal. Řekne jí, že se za to nenávidí a že by si přál, kdyby v tom ohni zemřel. Řekne jí, že neví, jak se z toho všeho dostat. Joey mu pak se slzami v očích ukáže pásek, který má přidělaný na břiše a řekne mu, že se o to postarala za něj. Řekne mu, že se omlouvá, ale pan Potter jí poví, že nemusí. Jde pak ven, kde ho odveze policie. Joey jde za Dawsonem, který stojí venku. Dawson chce vědět, jak se cítí. Joey mu řekne, že hrozně. Dawson jí poví, že udělala správnou věc, ale Joey s tím nesouhlasí, říkajíc, že on udělal správnou věc, ale ona ne. Dawson řekne, že oba udělali to, co museli. Joey mu pak poví, že mu musí říct něco, co se mu nebude líbit, takže to chce udělat rychle. Poví mu, že doufá, že jednoho dne bude schopna odpustit svému otci, ale neví, jestli bude schopna odpustit sobě, ale určitě ví, že nikdy neodpustí Dawsonovi. Také mu poví, že jsou jisté okolnosti, které láska nepřekoná a že už ho nechce znát. Joey odejde a Dawson zůstane sám. "Uvidíme se, Joey," řekne si pro sebe smutně.

HUDBA V EPIZODĚ

Hit So Hard (Hole)

Jen se baví před školou s Jackem a babičkou.

Why I'm Here (Oleander)

Paceymá psát test.

Letting Go (Sozzi)

Mitch se baví s Gail na verandě.

That I Would Be Good (Alanis Morissette)

Jen se baví s babičkou na verandě.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Rodičovská rozvážnost
 • Parental discretion advised
 • 2. série, 22. epizoda (celkově 35. díl)
 • 26. května 1999
 • 20. ledna 2001
 • 1998
 • 44 minut
 • 4 853 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0555150/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany