plakát seriálu

Dharma a Greg

(Dharma & Greg)

Názory uživatelů

Kvalitná hlavná dvojka a Kitty

Výhrou tohto seriálu je obsadenie hlavnej dvojky. Funguje to medzi nimi a pekne sa dopĺňajú. Sitkom je ako tak priemerný. To znamená , že je vtipný ale nič špeciálne. Taká klasika, ktorú ale pre mňa jemne nadvihuje Dharma, Greg a samozrejme Kitty. Postava Gregovej matky je pre mňa zárukou vtipu. Tie jej hlášky a spôsob myslenia nemajú chybu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dharma a Greg

Běžný průměrný sitcom, který naštěstí zachraňuje herecké obsazení. Interakce rodičů-hipíků a rodičů-zazobanců je výborná, ta nemá chybu. Ale po pár dílech sem si stejně uvědomila, že se na to dívám jen kvůli hlavní hrdince. Jenna Elfman je kočka :-)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Serial ubohý, moda příšerná, humor nevtipný. Tak na co tolik serií?

Čestně prohlašuji, že je to ten nejhorší sitcom, co jsem kdy viděla. Jsem asi moc náročńá, ale ani od tohoto jsem neočekávala moc, přesto jsem zhnusena.

Postavy.
Největš mínus je u mě postava Dharma! Její choutky, praštěné nápady i uvažování, ve všem musí mít pravdu a do všeho se musí plést. Jenna Elfman se mi touhle rolí zhnusila na celý život. Greg v celku ujde, je to pěkný a seriozní chlap, kolikrát jsem se divila, že o takovou nánu zakopl. Kitty a Edward jsou takový tahouni seriálu a v celku se na ně dalo dívat.

Moda
Tohle jsem prostě musela uvést. Proti hippies nic nemám, ale styl Dharmy mě opravdu dostal do kolen. Vzít si khaki kalhoty, na to elegantní tílko a lesklý křiklavě růžový svetr je celkem dost divný. Kdyby se aspon oblíkala do celkového stylu hippies a nekombinovala to s normálním oblečením, určitě by to vypadalo lépe. Kitty, naše dáma na úrovni! Ovšem její kostýmky už začaly být celkem ohrané, především, když jen střídala barvy, ale styl zůstal stejný. Sice to byl nejspíše úmysl, ale taky opravdu velký šlap vedle.
Greg a Edward vypadali asi nejlépe, protože kvádrem se nic nezkazí.

Já tento seriál odepsala, ale donutila jsem se ještě na pár dílu podívat.

10 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

DG

1. série (1997 - 1998)
Dharma je možná ještě trošku šílenější než Ally McBeal. :) Seriál plní stoprocentně své poslání, většina scén a hlášek je neuvěřitelně vtipných. Celkově Dharma a Greg ničím nepřekvapí, jedná se o klasické scény z amerických filmů a seriálů, tedy vztahy mezi odlišnými rodinami. Kitty mi trochu připadá jako starší verze CC Babcock z The Nanny. Celkově vlastně není co napsat, protože všechny díly jsou postavené na stejné bázi, nic nevyčnívá.
Celkově: 65%

2. série (1998 - 1999)
Nějak nevím, co k tomu napsat kromě toho, co už jsem zmiňovala v první sérii. Druhá je úplně stejná jako první, v každém díle je nějaký hlavní příběh, všechny jsou opravdu zábavné, ale nic, co by stálo za zmínku.
Celkově: 65%

3. série (1999 - 2000)
Bavím se víc a víc, Dharma začíná mít krásné dlouhé vlasy. :)
Celkově: 70%

4. série (2000 - 2001)
Pár faaaaaaaaakt dobrých scének. Užila jsem si díl Dharma Does Dallas, úžasný. Kvalita stoupá, ale stále není, co nového k tomu napsat. Co ale na tomto seriálu fakt miluju je to, jak má Jane každý rok nové a úplně jiné vlasy. Ne, že by jí to nějak zvlášť seklo, ale rozhodně to je svěží a zajímavý nápad, který stojí minimálně za zmínku.
Celkově: 75%

5. série (2001 - 2002)
Docela úpadek. Témata se začínají opakovat (Dharma v kapele), vtipu ubývá. Závěrečná dvojepisoda zdaleka nebyla vrcholem seriálu, jak by to mělo být, ale byl to hodně slabý průměr, který skončil tak nějak divně, nemastně neslaně.
Celkově: 50%

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

DaG

Bohvie či by v dnešnej dobe taký to seriál uspel. V svojej dobe patril k tou lepšiemu. Seriál ťahali hlavne dvaja hlavní predstavitelia, kotrí sa do svojich postáv neskutočne hodili

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Dharma a Greg

Sice tady nepadají smrtící hlášky jako třeba v TBBT, ale čím déle na to koukám, tím víc se mi to líbí, zvlášť když o vtipné situace, které ve mě vyvolávají srdečný smích rozhodně není nouze. Dharma je správné třeštidlo, Greg sympaťák a jejich vztah je tááák krásně romantický. Ale tím hlavním tahounem, co dodává sitcomu to pravé koření jsou rodiče obou z nich. Právě ty neustálé střety nekonformního hippísáckého světa na jedné straně a snobských boháčů na druhé, jsou pro mě neustálým zdrojem zábavy. Zejména Dharmin otec Larry a jeho paranoidní konspirační teorie nemají chybu.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Ako na horskej dráhe

Mala som obdobie, kedy som tento seriál nemohla vystáť.
Mala som obdobie, kedy som na ňom každý večer videla.
A toto druhé obdobie prešlo opäť do obdobia,kedy som ho UŽ VIAC nemohla vystáť.

Jednoducho, je to o nálade. Tým, že nie je veľmi kvalitný a ani nie určený pre náročného diváka, nie vždy rovnako padne. Po čase sa vtipy opakujú a každá časť je o tom istom.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Prima zábava

Potkali se a vzali se po jednodenní známosti. Jsou neuvěřitelně rozdílní, ale úžasně jim to klape. Dharma všechno vidí spirituálně, do všeho se s nadšením vrhá, nic složitě neřeší a všechno podporuje, Greg vždycky všechno naplánuje a pro Dharmu je vpodstatě "opruz". Seriál je příjemným zamyšlením nad konfrontací materialismu s jinými hodnotami v životě. Občas je sice až moc studiový a plný klišé, ale myšlence to nevadí. Doporučuji, pokud si myslíte, že peníze nejsou smysl života a že je taky potřeba have some fun:)

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí