Plakát

Dr. House

(House M.D.)

Seriál Dr. House (House M.D.) vznikl v roce 2004 a je dílem Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera. Děj se odehrává v nemocnici v Princetonu – Plainsboro. Hlavní postava Gregory House (Hugh Laurie) je šéfem diagnostického oddělení této nemocnice a má... [více]

2004–2012 | USA | 42 minut | Fox | Drama / Lékařský | 177 epizod | status: ukončeno v roce 2012
Poslední odvysílaná v ČR

1×17 – Nečekaná pravda

(premiéra 19. 7. 2017 – před 3 lety)
Poslední odvysílaná

8×22 – Everybody Dies

(premiéra 21. 5. 2012 – před 8 lety)
závěr seriálu

Dr. House – O čem to je

Seriál Dr. House (House M.D.) vznikl v roce 2004 a je dílem Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera. Děj se odehrává v nemocnici v Princetonu – Plainsboro.

Hlavní postava Gregory House (Hugh Laurie) je šéfem diagnostického oddělení této nemocnice a má za úkol řešit zvlášť zapeklité případy, u kterých jsou normální doktoři v koncích. K ruce má svůj tým odborníků, který se skládá ze 3 výborných doktorů. Imunoložky Allison Cameronové (Jennifer Morrison), neurologa Erica Foremana (Omar Epps) a specialisty na intenzivní péči Roberta Chase (Jesse Spencer).

Týmů ještě pomáhá Houseův velký kamarád James Wilson (Robert Sean Leonard), který je uznávaným onkologem. Celé nemocnici šéfuje Lisa Cuddyová (Lisa Edelstein), se kterou má House neustále problémy. Měl by totiž pravidelně ordinovat na klinice. House ale kliniku nesnáší, protože nemá rád pacienty a podle jeho slov by tuto práci zvládla i opice s lahvičkou brufenu.

Dr. House je o holi chodící doktor, který nesnáší pláště. Prodělal svalovou mrtvici, po které prožívá nesnesitelné bolesti. Velice často užívá vicodin, který má jeho bolavou nohu zklidnit. Tento lék je ale velice návykový a House si na něj vytvořil závislost. Používá často nevybíravé a ne příliš standardní metody a často se v diagnóze mýlí.

Jeho omyly ale nemají fatální důsledek a většinou vedou k pozdějšímu úplnému vyléčení. Seriál je doplněn i řadou příběhů postav, které v něm hrají.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Víte, že...: ... House M.D. nese odkaz na lékařství i postavu samotnou? Jedná se o akronym spojení "History Of USE" vystihující závislost. Původně byl zvažován také název Chasing Zebras, Circling the Drain, který je rovněž založen na zdravotnickém slangu. před 22 týdny

Víte, že...: ... Hugh Laurie natočil video na konkurz pro titulní roli v seriálu Dr. House v hotelové koupelně v Namibii? V této africké zemi totiž zrovna natáčel film Let Fénixe a v dané koupelně prý bylo nejlepší osvětlení. před 24 týdny

Dr. Gregory House
Dr. Eric Foreman
Dr. James Wilson
Dr. Robert Chase
Dr. Chris Taub
Dr. Jessica Adams
Dr. Chi Park
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Dr.House
House (USA název)
House, M.D.

Info box
Stanice

Fox

Délka

42 minut

Žánr

Drama
Lékařský

Země původu

USA

Roky vysílání

2004–2012

První vysílání

16. listopadu 2004

Ukončení seriálu

21. května 2012

Dabing

ANO – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Nova (2021)
AXN (2011)
Nova Cinema (2021)
Nova Gold (2021)
Fanda (2018)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

šéfka, handicap, porada, nemocnice, dedukce, jméno postavy v názvu, tým, vztahy na pracovišti

Odkazy

IMDb.com
Český fan web
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související