Plakát

Dr. House

(House M.D.)

Seriál Dr. House (House M.D.) vznikl v roce 2004 a je dílem Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera. Děj se odehrává v nemocnici v Princetonu – Plainsboro. Hlavní postava Gregory House (Hugh Laurie) je šéfem diagnostického oddělení této nemocnice a má... [více]

2004–2012 | USA | 42 minut | Fox | Drama / Lékařský | 177 epizod | status: ukončeno v roce 2012
Poslední odvysílaná v ČR

1×17 – Nečekaná pravda

(premiéra 19. 7. 2017 – před 4 lety)
Poslední odvysílaná

8×22 – Everybody Dies

(premiéra 21. 5. 2012 – před 10 lety)
závěr seriálu

Dr. House – O čem to je

Seriál Dr. House (House M.D.) vznikl v roce 2004 a je dílem Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera. Děj se odehrává v nemocnici v Princetonu – Plainsboro.

Hlavní postava Gregory House (Hugh Laurie) je šéfem diagnostického oddělení této nemocnice a má za úkol řešit zvlášť zapeklité případy, u kterých jsou normální doktoři v koncích. K ruce má svůj tým odborníků, který se skládá ze 3 výborných doktorů. Imunoložky Allison Cameronové (Jennifer Morrison), neurologa Erica Foremana (Omar Epps) a specialisty na intenzivní péči Roberta Chase (Jesse Spencer).

Týmů ještě pomáhá Houseův velký kamarád James Wilson (Robert Sean Leonard), který je uznávaným onkologem. Celé nemocnici šéfuje Lisa Cuddyová (Lisa Edelstein), se kterou má House neustále problémy. Měl by totiž pravidelně ordinovat na klinice. House ale kliniku nesnáší, protože nemá rád pacienty a podle jeho slov by tuto práci zvládla i opice s lahvičkou brufenu.

Dr. House je o holi chodící doktor, který nesnáší pláště. Prodělal svalovou mrtvici, po které prožívá nesnesitelné bolesti. Velice často užívá vicodin, který má jeho bolavou nohu zklidnit. Tento lék je ale velice návykový a House si na něj vytvořil závislost. Používá často nevybíravé a ne příliš standardní metody a často se v diagnóze mýlí.

Jeho omyly ale nemají fatální důsledek a většinou vedou k pozdějšímu úplnému vyléčení. Seriál je doplněn i řadou příběhů postav, které v něm hrají.

Seriál ve vašich statusechvšechny zmínky

Víte, že...: ... Hugh Laurie propašoval do scénáře seriálu House M.D. řadu narážek na svůj vlastní život? Tak například v epizodě 7x02 Cuddyová Houseovi vyčítá, že postavil rodiče pacientky před nemožnou volbu a připomene mu část Hippokratovy přísahy, konkrétně nepoškodíš. House na to odpovídá, že se to určitě probíralo ve druháku a že měl tehdy mononukleózu. Hugh Laurie při svých studiích na vysoké skutečně mononukleózu prodělal. Takových to detailů lze najít v celém seriálu řada. před 9 týdny

Víte, že...: ... William George Ranald Mundell Laurie, otec Hugha Laurieho, představitele slavného Dr. House, byl také lékařem? A dokonce v roce 1948 vyhrál zlatou olympjiskou medaili ve veslování. před 26 týdny

Dr. Gregory House
Dr. Eric Foreman
Dr. James Wilson
Dr. Robert Chase
Dr. Chris Taub
Dr. Jessica Adams
Dr. Chi Park
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Fox

Délka

42 minut

Žánr

Drama
Lékařský

Země původu

USA

Roky vysílání

2004–2012

První vysílání

16. listopadu 2004

Ukončení seriálu

21. května 2012

Dabing

ANO – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Nova (2021)
AXN (2011)
Nova Cinema (2021)
Nova Gold (2021)
Fanda (2018)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

šéfka, handicap, porada, nemocnice, dedukce, jméno postavy v názvu, tým, vztahy na pracovišti, závislost

Odkazy

IMDb.com
Český fan web
Wikipedia (anglická)

Související