plakát seriálu

Drsná Harry

(Harry's Law)

Názory uživatelů

Kvaltiní seriál

První co mě napadlo napsat je, že právnické seriály nesleduju, ale když nad tím přemýšlím, tak to vůbec není pravda. Ať už Mattlock, Perry Mason, Ally McBeal nebo Boston Legal, viděl jsem je všechny. Harry's Law je docela překvapivě osvěžující seriál z právnického prostředí, kde mě hlavní postava Harriet Kornové opravdu zaujala. Možná že je to i tím, že je to asi poprvé co jsem slyšel pravý hlas Kathy Bates, ale i sama postava je zajímavá. David E. Kelley tentokrát opustil Boston a na chvíli se usadil v Cincinnati. Harry's Law postrádá některé věci které jsem měl rád na Ally McBeal, ale rozhodně nepostrádá inteligentní humor. A o to mi především v dnešní době jde.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Právnický seriál? Proč ne.

Na seriál jsem začala koukat jen kvůli Brittany Snow. A kvůli jejímu odchodu jsem taky nezačla koukat na 2.série. Kdyby tam nehrála Brittany nejspíš bych na to ani nekoukala, ale přesto mě seriál docela chytil. Líbí se mi, že to není seriál s "debilním" humorem ale s "inteligentním" tak trochu. U mě byla nejlepší postava asi Jenna -já prostě ty "hloupé" blondýnky miluju. Nemůžu opomenout ani její dramatické odchody do skladu.
Jelikož jsem viděla 1.sérii, tak hodnocení patří hlavně jí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Go ahead, make her case.

Harry's Law mě docela překvapil. Čekala jsem jen další epizodní právničinu, a i když jsem často dostala právě toto, seriál občas zasvítil jiskřičkou něčeho dalšího, nadprůměrného, a dokázal, že i pro tento nastokrát vyžraný žánr má pořád ještě šanci nabídnout něco koukatelného.

Ve prospěch seriálu tu u mě hrají jak postavy, tak samotný příběh. Moc se mi líbilo, že některé případy byly mírně serializované, roztažené do několika epizod. Především druhá série využívala tohoto postupu, což je při sledování maratonem naprosto perfektní. První série se od té druhé liší jako den a noc. První série jde do ghetta, Harry zastupuje členy místních gangů a nějakým záhadným způsobem dokáže vždycky vyhrát, i když by mnohdy neměla. Ve druhé řadě dochází k rozšíření firmy, příchodu nových postav a v podstatě vzniká úplně nová dynamika. S rozšířením firmy přichází i významnější případy, než jen obhajoba pouličních zlodějíčků. I tak ale není v seriálu přeplácáno.

V epizodě se objevují vždy zhruba dva případy, takže se stále orientujete, o co jde, a zároveň se nestihnete začít nudit. Skvělé bylo také podpoření autentičnosti tím, že se pravidelně vraceli hostující herci v úlohách soudců a státních návladních. Jinde by se na to vykašlali a do každé epizody obsadili novou tvář. Tím, že se postavy nepravidelně vraceli, jsem já jakožto divák měla pocit toho, že se ocitám ve známém prostředí.

Postavy byly taktéž dobré. Harry je taková zahořklá důchodkyně, která pro sprosté slovo nebo urážku nechodí daleko. Bručounka, která ale ve skutečnosti má své spolupracovníky ráda. Kouzlo ale spočívalo, jako již tradičně, na ostatních lidech. První série byla ucházející, ve druhé se podle mého názoru postavy ještě vylepšily. Tommy Jefferson dostal více prostoru (už bylo na čase!!), přišla krásná a chytrá Cassie a charizmatický sukničkář Ollie v podání Marka Valleyho, kterého osobně můžu vidět naprosto všude :) Všichni měli mezi sebou příjemnou chemii, nic nevhodného, vše vyplynulo přirozeně, což oceňuju.

Poslední dvě epizody byly dech beroucí. Ozbrojené zajetí v soudní síni, přesně to je něco, co mě dokáže dostat na kraj židle a zapomínám při sledování dýchat napětím. Seriál skončil uzavřeně, nenechal žádné rozdělané konce, což by teoreticky ani nešlo, maximálně s nedořešeným případem, ale to se zde nestalo.

Trošku mi vadilo, že jsme neviděli případy dořešené do úplného konce. Slyšeli jsme rozsudky, to ano, ale často u nich chyběl trest, který by mě v mnoha případech hodně zajímal. Ale to jsou opravdu jen detaily. Harry's Law je příjemná oddychovka s občasnými prvky geniálnosti. Určitě stojí za zhlédnutí.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

2 a dost

Docela mě nalákala Kathy Bates_oblíbil jsem si jí v SFU...jízlivost i osobitý humor jí zůstaly... nicméně 2 díly a jsem z právníků znuděný. Hodně mě seriál zklamal. :-( Podle mě hodně slabé. Vzhledem k počtu zkouknutým ep. jsem fér a dávám 50%

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nedostál očekávání

Nejdřív se mi seriál líbil. Když postarší dáma založí svou firmu v nebezpečné čtvrti, na chlapa požadujícího výpalné vytáhne pistoli a s tím, že on se postará, aby se její firmě nic nestalo, za což ho ona bude zastupovat, až bude potřebovat právníka a že ho bude určitě potřebovat, ho vyprovodí ze dveří, nejde mi nesmát se a vidím to jako skvělý seriál. Jenže humor brzy přejde, a když seriál není zrovna neuvěřitelně depresivní, stále se vracejí ty nejotravnější původně zřejmě epizodní postavy. Musím říct, že jsem nedošla ani do konce 1. řady. Trailer i první díly velmi klamou.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk