plakát seriálu

Dům podezřelých

(What Remains)

Názory uživatelů

až na ten závěr

Ačkoliv bych měla mírné připomínky k obsazení hlavní herecké postavě detektiva Lena Harpera, který na mě chvílemi působil jak chodící smrtka, tak mě celá minisérie mile překvapila. Od samého začátku jsem byla napnutá jak struna a ke každému nájemníku z ostatních bytů jsem se od samého začátku stavěla podezíravě, protože všechny ty až bizarní postavy byly tak parádně charakterově vykreslené, že motivace k vraždě byla u každého na místě.
K tomu výborná temná atmosféra, přesně taková, jakou si v těchto filmech představuji. Myslím si, že nebýt dost skřípajícího finále, které já pro svou slabost k Británii budu raději ignorovat, tak by bylo moje hodnocení určitě vyšší.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Koukatelné....

Minisérie Dům podezřelých není nijak extra napínavé krimi,ale určitě stojí za vidění.Typické ostrovní prostředí a starý dům anglického stylu skrývá tajemství vraždy,která se odehrála před několika lety a tento případ se rozhodne vyřešit detektiv Len Harper,který právě odešel do důchodu.
Pokud máte rádi krimi,tak tento seriál nezklame a 4 hodinové epizody mohu každému doporučit.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dům podezřelých

Ze začátku velmi zajímavá detektivka. Výborně natočená, skvěle obsazená (Russel Tovey, David Threlfall), výborně napsaná se zajímavými postavami a samozřejmě zápletkou. Jenomže čím to bylo delší, tím víc mě to nebavilo, a teď, když s odstupem píšu komentář, už ani nevím, kdo byl vrah a proč (to ale není chybu filmu, ale moje - částečně). Za zkouknutí tahle BBC minisérie samozřejmě stojí, ale myslím, že jednou to bohatě stačí. Kvalita tam sice je, ale postupně klesá a to mi u těchto minisérií opravdu docela dost vadí. 70%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Škoda hloupého závěru.

Ještě tak do poloviny posledního dílu jsem byla rozhodnuta jít na plný počet. Jedna potencionální vražda, tajemno, podmanivě klaustrofobní temná atmosféra postaršího domu a tempo tak pomalé, že bylo dostatek času na propracovanost všech charakterů a přitom jsem neměla ani jednou pocit, že by se to vleklo, spíš naopak. A zároveň nadprůměrné drama o lidské osamělosti, lhostejnosti o nezdravé psychické závislosti na druhých i o krutosti vůči jedincům, kteří se vymykají všeobecné představě společenské přijatelnosti. Hlavní postava čerstvě penziovaného policisty, který dále předstírá svou příslušnost ke strážcům zákona, aby mohl dovyšetřit případ, o nějž se nikdo jiný nezajímá, mi přišla docela zajímavá, stejně jako její herecký představitel a já byla skutečně spokojená. Jenže pak přišla závěrečná dvacetiminutovka a ta byla vážně na pěst, jako by najednou scénárista prodělal lobotomii, nebo hůř, přeměnu na středně úspěšného hollywoodského pisálka, protože tak překombinovaný a s prominutím blbý konec, který zadupává do země všechny kvality předchozích dílů je k vidění snad jen v béčkových thrillerech, co dávají po desáté na Nově. Takže prvních 220 minut za 100%, zbylých 20 raději nehodnotím.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Co po nás zůstane?

Co po sobě zanecháme, když zemřeme? Bude pro nás někdo truchlit ? What remains se zabývá vraždou Melissy, po jejíž smrti si nikdo ani nevšiml, že zmizela. Ponuré atmosféře ještě nahrává vyšetřování, při kterém se odhalují kostlivci ve skříni jejich letargických sousedů. Taková prvotřídní sebranka se jen tak nevidí. Psycho lesby, rozvedený alkoholik, nevrlý dědek a jeho zvrácená chráněnka, děsivý teenager. Sympatický je v celé sérii jen čerstvě přistěhovaný pár, respektive hlavně Vidya. Co se týče detektiva v důchodu, myslím, že Threlfall nebyl úplně šťastná volba. Škoda, že závěr je trochu přitažený za vlasy - motiv vraha nebyl zkrátka dostatečně přesvědčivý a některé postavy dostaly až příliš málo prostoru, tudíž jejich chování nedávalo dokonalý smysl. Stručně a jasně, na britskou tvorbu docela průměr.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

What Remains

Chtěla jsem zkouknout něco krátkého, tak jsem mezi minisériemi našla toto dílko. Většinu postav tvoří obyvatelé jednoho domu, kde na půdě najdou dva roky starou mrtvolu ženy, jež zde bydlela. Každý z těchto lidí má nějaké to více či méně nepřijatelné tajemství, celkově působí dojmem, že bydlet bych s nimi pod jednou střechou nechtěla. O mrtvolu se ani policie moc nezajímá, celého vyšetřování se ujímá inspektor, který je čerstvě v důchodu a nedá mu to spát. První tři díly panuje taková rozvleklá atmosféra, postupně se odhalují jednotlivé špinavosti, zato poslední díl nabere spád a napětí nevídané. Celkově hodnotím velmi pozitivně.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé