plakát seriálu

Dům v růžích

(Rose Red)

Názory uživatelů

Klasická duchařina, King v nejlepší formě

Rozhodně nejlepší Kingova minisérie k těm třem, ke kterým napsal scénář. Typický příběh o typickém děsivém domě, který je inovativní jen a pouze v tom, že tentokrát sídlo neleží na kopci, na samotě nebo na kraji města, ale přímo v centru hned vedle dálnice. Má propracovanou historii, zajímavé osudy jeho obyvatel a typickou partičku vědců, lidí s nadpřirozenýma schopnostma i obyčejných nadšenců, kteří se ho vydají prozkoumat. A musím říct, že ty postavy byly skutečně sympatické. První díl slouží skutečně jen jako seznámení s domem a postavami (a má nejlepší atmosféru), ve druhém díle ho poprvé navštívíme naplno a ve třetím se rozjede typické strašení, které nabírá na intenzitě, a díky kterému každý začíná víc a víc bláznit... a samozřejmě taky někteří umřou. Typické téma a schéma strašidelného domu v tom ńejklasištějším kabátě podal King na jedničku a je škoda, že žádná předloha k tomu neexistuje. Ovšem na druhou stranu je to možná dobře, protože tahle minisérie je prostě originál od Kinga, který tu má i perfektní cameo. Výtečná hororová minisérie, které bych možná i něco vytknul, kdyby se mi chtělo, ale mně se nechce. Na to je až moc dobrá. 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dům v růžích

Na tento 3 dílný hororový počin jsem náhodou narazila na tv Nova, a po pravdě řečeno mě docela překvapil. Byly zde scény u kterých jsem se bála a lekala jako malá holka. Jedná se o tajemstvím zahalený dům ve kterém záhadně mizí osoby, mění se uspořádání pokojů, zhrátka zde straší :) Profesorka psychologie je domem naprosto posedlá a vydá se spolu se skupinou 6 lidí odhalit jeho tajemství...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Opet a zase King je king

Další dílo zpracované podle knižní předlohy Stephena Kinga. Je pravda, že představy, které v nás vyvolá kniha to nesplní na 100%, ale opět bych řekl, že patří k těm povedeným. Příznivcům Štefana Krale (Stephena Kinga) mohu vřele doporučit.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé