plakát seriálu

Expozitura

(Expozitura)

Názory uživatelů

Expozitura - I česká kriminálka může být zajímavá

Úvodní 3 epizody nestojí opravdu za moc. Je zde znát neskutečná snaha napodobovat zahraniční produkci, s tím rozdílem, že na to tvůrci neměli ani dostatečně kvalitní herce, ani finanční prostředky. Když se ovšem přetrpí počáteční nuda, pak se seriál celkem zajímavě rozjede a časem člověka i zajímá, jak to vlastně celé dopadne. Na české poměry zajímavý počin, který by ovšem vypadal líp, kdyby se nesnažil být za každou cenu světový.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Expozitura

Tento seriál som zaregistroval už dávnejšie, ale až teraz nedávno som ho dopozeral. A bol som prekvapený že aj v Čechách vedia spraviť dobrú napínavú akčnú kriminálku. Po každej epizóde som sa nevedel dočkať ďalšej,dej sa napínavo stupňuje a posledná epizóda niet čo dodať.
Herecké obsadenie nato čo tu máme NEmohlo biť lepšie. Fakt že sa jedna o seriál podla skutočných udalostí,len hovorí o tom že život sam tvorí najlepšie príbehy.
Dávam 100% a teším sa na pokračovanie na budúci rok.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle se Čechům povedlo

Určitě jste viděli spoustu amerických detektivek, kde hrají svoji úlohu tajné služby. Jsou akční, mají zajímavou zápletku a prostředí tajných služeb fascinuje. Pokud se na Expozituru budete dívat z tohohle úhlu pohledu, může se zdát jako lehce nadprůměrná- oproti americkým seriálům- nudná.
Když ale zjistíte, že vychází z faktu a začnete se ponořovat do špíny, která tu prokazatelně byla, začne být seriál mnohem zajímavější. Ze sympatických policistů se stávají grázlové, kteří mají všechno pojištěný, všude mají kamarádíčky, nikdo na ně nemůže. Ukazují se zde opravdové charaktery lidí- na jedné straně prodejní, zkorumpovaní darebáci, kteří se nebojí ušpinit si ruce. Na druhé straně ti, kteří si za každou cenu chtějí zachovat čest. Hrdinové.
A v čem, že se tenhle seriál liší? V čem je jiný než vymyšlené americké detektivky? Je pravdivý. Tento příběh se opravdu stal- Češi si ho nemuseli vymyslet. Mrazí z něj v zádech, klepou se z něj ruce. A já osobně cítím vděčnost a hrdost na ty, kteří se na tom dopadení podíleli. A když přijmete tuto myšlenky, seriál dostane jiné grády- americké nebo i jiné detektivky se můžou jít zahrabat.
Hodnocení: 96%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Něco trošku jiného

Tím, že je to dá se říct podle "skutečné" události, to dostává trošku jiný nádech. Když přišla poprvé reklama na tento seriál do televize, měl jsem trochu obavu, že to bude jen jedna z mnoha kriminálek, kterých se podle mě na našich obrazovkách oběvuje až přespříliš. Ale byl jsem příjemně překvapen.

Co se týče hereckých výkonů, tak mě překvapilo obsazení Hany Vagnerové, řekl bych, že ji televize Nova docela dost obsazuje. Její výkon není špatný, ale jako policejní důstojník na ÚOOZ, no nevím, její mladiství vzhled mě zrovna pro tuhle roli moc nesedí, představil bych si tam asi někoho staršího, ale budiž.

Celkově, po dlouhé době celkem zdařilí český seriál, ale uvidíme ještě nejsme u konce.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Aspoň trocha originality..

Opravdu jsem mile překvapen, Expozitura, alespoň v mých očích, vystoupila z šedi nováckých seriálů. Není to žádné vykrádání cizích seriálů (CSI atd...), ale originální pojetí celého seriálu. 1 díl = jeden případ, ale zároveň další střípek do mozaiky hlavního příběhu.

Abych jen nechválil, tak se musím pozastavit nad obsazením, kde Hana Vagnerová pro mě nebyla "ta pravá policajtka" ale časem jsem si zvykl. Moc mi neseděla ani Zuzana Bydžovská jakožto IT expert. Překvapil "Čmaňa" v roli záporaka - překvapivě mu ta pozice seděla.

Celé Expozituře přídávám na hodnocení i proto, že je podle skutečných událostí (tzv. Berdychův gang), ale i tak je to velmi kvalitní počin.

S odstupem času možná přejedu celou Expozituru ještě jednou a hodnocení upravím, ale zatím TOP5 v novodobých českých seriálech...

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Expozitura

Docela hodně nadějný český miniseriál. Na začátku jsem snad vůbec neměla na tento seriál námitky, jen škoda že mu to nevydrželo do konce, protože asi po pátém díle se na to snad už ani nedalo dívat. Škoda že to nevyšlo.

70 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Český nápad - můj názor

Naprosto jedinečný nápad, jak vymyslet krimi, aniž by to kopírovalo nějakou americkou kriminálku. Na rozdíl od kriminálky Anděl nemusím ani u reklam zívat. Celý děj, který nese dlouhou linii Berdychova gangu je zajímavý a i když v každém díle je jiný případ, vždy se tam dozvíme něco málo o této linii.

Jediné co mi vadí je sama Hana Vágnerová. Umí docela dobře hrát, ale nedokážu si ji představit v takovémhle seriálu. Vždy ji budu znát pouze jako puberťačku ze seriálu Horákovi.

EDIT___________________

Jak rychle jsem byla spokojená, tak rychle má spokojenost odešla. Od 10.dílu jsem se dívala pouze z povinosti. Každý díl samé opakování o tom, jak se zklamat v kolegovi. A musím říct, že tohle není můj šálek kávy...

Ale pokud dám pohled dále, všimnu si jak neuvěřitelně velké špatné věci se v naší malé zemi dějí a mohu jen děkovat bohu, že já nejsem součástí tohoto.

Takže ke konci mohu jen napsat: dobré tak, že tento seriál vůbec vznikl.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Svěží kriminálka

Vím že hodně zdejších uživatelů českou tvorbu zavrhuje a opovrhuje jí. Já ji naopak mám docela rád. Tenhle seriál mě velice mile překvapil. Akce, napětí, zajímavé vztahové zvraty. Jediné z čeho mě na tomto seriálu mrazí je fakt že se nejedná o čistě o výplod scénáristy, ale že se jedná o skutečný příběh který se v naší republice odehrával. I tak jí dávám 100% myslím že skvěle navazuje na tradici českých kriminálek (jako byli hříšní lidé, či pitaval)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dobrá česká krimi?

Po shlédnutí všech částí musím uznat, že je to dílko, v posledních letech, nevídané. Konečně se podařilo skloubit dobrý příběh, herecké obsazení i způsob zpracování. Jašków a Dolanský se ve svých postavách postavách opravu vyžívají, Vagnerová mi byla ze začátku trochu nesympatická, ale postupem času jsem s zvykl. Zedníček má konečně roli záporáka a celkem mu padne, ostaní mafiáni jsou taky uvěřitelní. Škoda, že seriál jde do bedny až po dvou letech v některých místech to jde poznat. Po seriálových pokusech jako např. Kriminálka Anděl je Expozitura o několik tříd výše.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

České a dívatelné

V zásadě se novodobé české seriálové tvorbě vyhýbám. Není divu, když vrcholem bývala ordinace a ulice. Ale Expozituru jsem zkusila. Jednak kvůli sympatickému R. Jaškówovi a mému oblíbenému Janu Dolanskému, jednak kvůli námětu. Něco, co je na motivy skutečné události mě vždy přiláká.

Člověk by skoro nevěřil, že tohle vyrobili Češi. Atmosféra díky tomu, že Berdychův gang existoval, opravdu depresivní. Neskutečně napínavé, vždy jsem s napětím čekala na další díl. A to se mi stává jen u zahraničních seriálů. Dalším pozitivem jsou herci. Robert Jašków opravdu přesvědčivý, standartně vynikající Jan Dolanský a i tomu Zedníčkovi jsem tu roli věřila. Ale neskutečně mě iritovala Hana Vágnerová. Nemůžu si pomoct, ale byla mi hrozně protivná.

Samozřejmě je to pořád česká tvorba, takže žádný zázrak, výlevy Hany Vágnerové na kameru mi s každým dílem vadily víc a víc. Ale celkově rozhodně nad průměrem.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Korupce po česku

Na to, že jde o novodobou českou kriminálku je to v pohodě. Dokonce příjemně houstne atmosféra se závěrečnýma dílama. A postava Dana je velice zajímavá. no holt české podsvětí a korupčí prostředí. Věřim tomu, že případy jsou ze skutečného života. Takže Expozitura se dá

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Česko to dalo....

Na české poměry slušné. Kriminálky vyprodukované Českou Repulikou většinou nestojí za nic. Místo frašky ( jak obvykle česká krimi vypadá ) se snažili natočit něco kvalitního a temného ...docela se to i povedlo. Díky bohu za ranaře Dolanského a pesymistu Jaškówa. Co do originality se jim taky něco povedlo, a to prolínání časů.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Konečně český kvalitní seriál

Tak tohle se ale opravdu povedlo - nikdy bych nevěřila, že tak dobrý seriál dokáže někdo v ČR vůbec natočit!
Každý díl akční, děj celýho seriálu super, moc mě to bavilo.
Hlavní "hrdinové" se k sobě opravdu hodili, H.Vágnerová mile překvapila.

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Propadliště českých seriálů...

Klasická nezajímavá "českárna". Mdlí herci, dementní dialogy .... a kvůli tomu, že je seriál natočen podle skutečných případů, to dech opravdu nevyrazí! Nechci škatulkovat, že je to opět "povedený" seriál z novácké produkce, ale na jednu stranu vlastně musím! ... Když to stojí za starou belu, ať se na natáčení vykašlou a raději se věnujou dabování kvalitních zámořských seriálů. Český dabing byl a vždy bude mít v mých očích respekt. ..... TOHLE NE! To kdyby raději vysílali zrnění!

10 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

zajímavé

I český seriál může mít určitou kvalitu. Je tu hodně vidět snaha natočit obdobný seriál jako Amerika. Moc mi neseděla Hanka Vágnerová v hlavní roli, zato Zedníček v roli "zmetka" byl celkem dost přesvědčivý. Jašków ukázal, že umí zahrát i takovou roli, ne jen mafiána v Ulici :-).

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí