plakát seriálu

Fleming

(Fleming)

Názory uživatelů

Man who would be Bond

Bondovky išli po väčšinu času mimo mňa, až na pár výnimočných. No aj napriek tomu som sa na Fleminga chcela pozrieť. Či som vlastne niečo očakávala, ani neviem. Možno som čakala niečo iné ako som dostala. Ale vďaka tomu som bola príjemne prekvapená a toto dielo si užila.

Asi každému je známe meno Ian Fleming, prívržencom Bonda ale aj tým čo nimi nie sú. Seriál je akoby životopis Fleminga, ale skôr na to aby sa zameriaval na jeho literárnu tvorbu, sa venuje tomu čo predchádzalo vytvoreniu špióna s povolením zabíjať. Ian Fleming je aj nie je Bondom. Po celý čas je viditeľných mnoho prvkov, na ktorých autor neskôr vytvoril postavu Bonda. Fleming pôsobí ako sukničkár, vtipkár, akoby mu bolo všetko jedno. No zdanie môže klamať, pretože za tým všetkým sa skrýva chytrý a šarmantný muž.

Dej je zasadený do obdobia 2SV a prostredia špionážnej rozviedky, čo seriálu sedí a hlavná postava sa v tomto prostredí pohybuje úplne prirodzene. Príbeh odsýpa rýchlo, a človek sa nenazdá a seriál je zrazu na konci. Čo tomu dopomáha je vydarený casting, perfektná atmosféra, množstvo odkazov, istá dávka elegancie, vizuálna stránka či jemná dávka sarkastického humoru.
Po celý čas máme možnosť sledovať akoby dve dejové linky, ktoré spolu možno na prvý pohľad nemusia súvisieť, no navzájom ovplyvňujú jedna tú druhú. Tou prvou je svet špionáže či utajovaných intríg, ktorá má svižné tempo a postupne graduje. Tou druhou je romantická linka, ktorá plynie pomaly a nemusí prísť až tak zaujímavou.

Fleming sa dá teda považovať za celkom vydarené dielo, ktoré sa určite oplatí zhliadnuť či už ste fanúšikmi filmov alebo nimi nie ste.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Flemingovo soukromí

Nedovolíš si mě milovat. A já tě nemohu milovat. Protože ve chvíli, kdy tě žena začne milovat, tak už ji nechceš. Takže jediný způsob jak mít, je tě nemít. A jedině takhle tě můžu pochopit. Takhle to musí být." To byl pro jednu z jeho žen ten nejhorší moment poznání. Ano, já se přiznávám, že jeho soukromý život jsem vnímala víc, než prvky, které souvisely s jeho pozdější literární tvorbou a Jamesem Bondem, které se ovšem nedaly hlavně v poslední části přehlédnout.

Vím, že takto zfilmované životopisné filmy musím brát s velkou dávkou tolerance, což jsem ráda učinila a byla jsem moc spokojená. Jako žena jsem se skutečně soustředila spíš na jeho milostné vztahy, které nebyly rozhodně jednoduché a souvisely z velké části s tím, co prožil v dětství. Středobodem byl jeho vztah k Ann, ale za sebe bych ráda vyzdvihla i moc sympatickou a milou osůbku v postavě Mu.

Celkem neznámé a sympatické herecké obsazení tomu dalo ten správný šmrnc. Vím proč se protokolu Z tak říká a u posledních záběrů jsem se rozhodla, že nějakou tu bondovku asi opráším a bude to zřejmě ta ze závěru filmu "Casino Royal". Nevím, nevím, jaké byly ty líbánky.....já být jeho novomanželkou........?:-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stylová zábava

Uznávám, že kdyby to bylo založeno striktně na reálných faktech, tak by to mělo určitě větší výpovědní hodnotu, ale jelikož nejsem nějaká velká fanynka Jamese Bonda, tak mi na tom nesejde a hlavně by to pak nebyla taková zábava. Mně se ten britsky stylizovaný svět, zaplněný krásnými, elegantními dámami a zdvořilými gentlemany velmi zamlouval a což teprve samotný pan Ian Fleming, na první pohled černá ovce rodiny, sukničkář a nezodpovědný vtipálek, na druhý pak dosti chytrý a schopný muž, obdařený natolik dostatečnou dávkou šarmu, aby mě jako ženskou okouzlil. Ta špionážní linka měla sice přeci jen větší šmrnc než ty milostné pletky, ale jako celek rozhodně povedené.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Everything I write has a precedent in truth"

Díky traileru, jsem se na Fleminga hrozně těšila, a rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Přiznávám, že moje nadšení pramení hlavně díky Dominicu Cooperovi, který je naprosto skvělý a své role se skvěle zhostil. Příjemně jsem byla překvapená, když si v Flemingovi zahrála Lara Pulver, kterou jsem si oblíbila už v Sherlockovi.

Nejsem nějaký velký (spíše žádný) fanoušek Bonda, ale jako každý kulturně vzdělaný člověk ho znám. Musím ale říci, že autor (Fleming) mi je více sympatický než postava (Bond), ale to bude rozhodně tou skvělou dobou (tím, nechci říct, že 2.SV byla skvělá, ale mám na mysli to meziválečné období) a krásnou prezentaci "Británie" (no, a jelikož miluju vše britské, já jsem rozhodně nadšená!)

Teď k seriálu, myslím si, že mini série je dostačující, protože přece jenom je lepší kvalita než kvantita. Poměr romance a akce je vyrovnaný, takže si každý najde to své.

Shrnutí: Já jsem opravdu nadšená. Za mě 90%!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bond bez grand finále

Že Fleming byl opravdový a nefalšovaný drsňák není úplným tajemstvím. Není ani tajemstvím, že stál u zrodu moderní britské výzvědné služby. A rozhodně není tajemstvím, že kdokoli se rozhodl natočit minisérii o autorovi Jamese Bonda, musel si být vědom značného očekávání ze strany mnoha milionů fanoušků nejlepšího agenta Jejího Veličenstva.
Musím říct, že první tři díly mě skoro dostaly do kolen - skvělé herecké výkony, akce, sarkasmus, pěkně stylizovaná hudba (byť by mě zajímalo, kolik černošek zpívávalo v londýnských barech během 2. světové). Jenže na rozdíl od Bondovek se u Fleminga nedočkáme žádného grand finále - poslední díl vás zklame na všech frontách. Ze vztahu, který jiskří sexuálním i emočním napětí, všechno vyprchá během asi 5 sekund, z nemilosrdného a odtažitého Fleminga se nám na chvíli stane ustrašený packal a skvělý drive, který si minisérie celou dobu drží, se někam navždy vytratí. Trochu jsem si připadal, jako by poslední díl psal někdo úplně jiný než předchozí části, a to za polovinu času a s pistolí u hlavy. Zklamán 20% srážím a obávám se, že pokud si finální díl pustím někdy ještě jednou, budu muset srazit víc.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Fleming

Ian Fleming si vás v tomhle seriálu prostě získá natolik, že vám nebude vadit, že jsou dějiny i jeho životopis tu a tam přikrášleny, aby měl seriál ten správný říz.
A komu se stýská po Irene Idler nebo Clarice Orsini, může si Laru Pulver vychutnat v její další skvěle zahrané roli femme fatale.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bond je Bond

4-dílná minisérie zachycující život Iana Fleminga, tvůrce Jamese Bonda, během počátku 2. světové války. Umělecké životopisné dílo, kde mě po shlédnutí nenapadá, kdo by se do hlavní role hodil lépe než Dominic Cooper. 80% [2. série ani NEBYLA plánována]

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po prvnim díle...

Takhle to asi nebylo, ale komu by se to nelíbilo?! Doba, kdy cigáro bylo ozdobou, označení za hejska bylo lichotkou a pití před obědem bylo společenskou nutností. Zmodernizovaný retro s velkym nadhledem i výhledem. Doufám, že další díly se nebudou držet zpátky. I seriál dokládá, že nejlepší Bond neni ten nejsvalnatější.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak ako to dopadlo? Hodnotené po 1. časti:

Po prvej časti by sa dal seriál Fleming hodnotiť ako veľké prekvapenie. Skvele spracovaný seriál a životopis Iana Fleminga, ktorý sa podobá na Jamesa Bonda viac ako som si myslel. Pre mňa osobne prvá časť začala troška rozhádzanými 20 minútami ale nakoniec sa to ustálilo a začalo sa to pekne vyvíjať. Po vizuálnej stránke ma seriál veľmi príjemne prekvapil - niektoré zábery boli naozaj dychvyrážajúce a osobne ma potešila aj účasť Dominica Coopera, ktorý si myslím podáva výborný herecký výkon. Nakoniec som bol nadšený a tak to krásne vizuálne spracovanie, herecké výkony, krásne ženy, kostýmy a samotné zobrazenie života Iana Fleminga vyniesli seriál po prvej časti u mňa na 80% a nebojím sa povedať že keď to takto pôjde ďalej, s hodnotením pôjdem ešte vyššie.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé