plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Epizoda 1×04 – Sloupek Dereka Manna (I Hate Frasier Crane)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frasier se musí vypořádat s břitkou kritikou autora novinových sloupků, jenž ho bezdůvodně uráží. Po reakci rádiu se ovšem dočkává rozsáhlejší kritiky, která vyústí v nechtěnou situaci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Frasier hraje doma na klavír a velice ho rozčiluje otcův pes, který na něj stále zírá. Otec si zatím prochází starý policejní případ, na kterém pracoval a který zůstal nevyřešený. K večeři přichází i Niles, opět bez své ženy, která utrpěla další ze svých nervových záchvatů. Niles řekne Frasierovi, že o něm Derek Mann ve svém sloupku v Timesech napsal, že ho nesnáší. Frasier nechápe proč a je si jist, že Mann k tomu nemá jediný důvod.

Druhý den při své rozhlasové show začne o sloupku mluvit, kritiku Dereka Manna ztrhá a označí ji za nekonstruktivní. Druhý den je v Timesech další sloupek jako reakce na jeho proslov, ve kterém Mann uráží celý Frasierův pořad, včetně jeho asistentky. Frasier je rozhořčený, ale rozhodne se na kritiku nereagovat. Ovšem jen do okamžiku, než usedne za mikrofon, kde nakonec začne urážet Manna a prohlásí o něm, že není chlap, protože se ukrývá za svými novinami. Mann krátce nato zavolá Frasierovi do jeho pořadu a vyzve ho na souboj, aby si své problémy už jednou pro vždy vyřídili. Frasier je ze souboje nervózní a než vůbec začne, na místo přijíždí policie. Zavolal ji Martin, aby syna ubránil.

Hlavní postavy
Dr. Frasier Crane
Daphne Moon-Crane
Dr. Niles Crane
Roz Doyle
Martin Crane
Vedlejší postavy
číšník
Lorraine
Derek Mann
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSloupek Dereka Manna
Původní názevI Hate Frasier Crane
Rok natočení1993
Premiéra7. října 1993
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry24 200 000 diváků
Autoři profilu epizody