plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Epizoda 1×03 – Večeři platí snob (Dinner at Eight)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frasier s Nilesem chtějí potěšit otce malou večeří v luxusní restauraci, k čemuž Martina i přes původní nesouhlas přesvědčí. Jenže se vyskytne nemilá komplikace, která večeři promění v katastrofu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Frasier žije s otcem a o domácnost se jim stará Daphne. Na návštěvu přichází jeho bratr Niles, kterému se Daphne moc líbí. Frasier koupil otci oblek na důchodcovský večírek, na který se chystá. Potom si promluví s Nilesem a navrhne mu, aby pro otce něco společně udělali. Rozhodnou se uspořádat večeři v nejlepší restauraci ve městě. Jsou nadšeni, když se Frasierovi díky svému renomé podaří získat stůl již na sobotu, ale otci se nikam nechce. Až když mu Frasier zdůrazní, že by byli moc rádi, kdyby si vyrazili jako rodina, tak otec souhlasí.

Když se chystají vyrazit, objeví se otec bez obleku, protože ho má v čistírně. Restaurace má však jistě předepsané oblečení a když tam Frasier zavolá, aby si to ověřil, zjistí, že na jeho jméno žádná rezervace není. Oba bratři jsou zklamaní a otec jim navrhne, že je vezme do své oblíbené hospůdky na steak. Tam se ani jednomu z nich nechce, protože jsou zvyklí na luxusnější styl, ale nakonec s otcem vyrazí. Večeře ovšem vyústí v problém, kdy si Frasier a Niles neustále utahují z Martinovy oblíbené hospůdky, a Martin odchází. Oba si uvědomí, že si přestali vážit obyčejných věcí, a tak původně nechtěné steaky dojídají.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Frasier: Co to děláte Daphne?
Daphne: Větrám vaše trenýrky. Když dovolíte, ráda bych vás upozornila, že některé ztrácejí na pružnosti.
Hlavní postavy
Dr. Frasier Crane
Daphne Moon-Crane
Dr. Niles Crane
Roz Doyle
Martin Crane
Vedlejší postavy
Hostess
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVečeři platí snob
Původní názevDinner at Eight
Rok natočení1993
Premiéra30. září 1993
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry25 700 000 diváků
Autoři profilu epizody