Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ahoj

Finn je nejistý, neví, co by chtěl, stále ještě cítí něco ke Quinn a navíc je Rachel moc iniciativní a myslí si, že spolu chodí. Sue se vrátila s nabytými silami, na ředitele ušila boudu, takže ho má pod palcem a samozřejmě opět zaměřila svůj radar na Willa Shuestera a jeho sbor. Tentokrát se rozhodla, že začne u Rachel. Ta chce totiž tak moc Finna a jakmile ho nebude mít, zhroutí se a tím i celý sbor. Pošle proto Santanu a Brittany, aby na Finna použily svůj šarm.

Pozvou ho na rande a on přijme. Rachel přijde za Finnem a mimo jiné mu řekne, že vždycky k němu byla upřímná a že on by měl být taky. To Finnovi dodá odvahu a poví jí, že si není moc jistý, zda chce být jejím klukem. Chce nejdřív najít sám sebe, než se zaváže jedné ženě. Rachel mu odvětí, že ví, kdo je, ustrašený malý kluk, který se bojí, že chození s ní by uškodilo jeho reputaci, která je pro něho až moc důležitá, i když by to nikdy nepřiznal. Že nenávidí, co mu Quinn udělala nejen proto, že to bolí, ale především proto, že je to ponižující. Že kdyby se ji aspoň trošku snažil poznat, zjistil by, že je jediným člověkem, který ho moc dobře zná a bere ho, jaký je, ať se děje, co se děje. Poté Rachel s brekem odejde. Když pak Rachel vidí, jak Finn flirtuje se Santanou a Brittany, rozčílí se a využije nabídky Willa, který se ptá, jestli má někdo připravenou písničku. Zazpívá Finnovi "Gives You Hell" (Dává ti peklo).
Rachel jde do obchodu s hudbou, kde narazí na Jessieho St. Jamese, hlavního zpěváka Vocal Adrenalin, ten ji vyzve, aby si zazpívali hitovku Hello od Lionela Richieho. Po dozpívání se jí Jessie zeptá, jestli by si to třeba nemohli zopakovat v pátek. Po debaklu na rande, si Finn uvědomí, že chce Rachel. Zastihne ji u jejích skříněk a řekne jí, že chce být s ní. Ta ho odmítne s tím, že má jiného, který je jí hoden. Finn ji upozorní, že je divné, že po výhře na výběrovkách, se jí snaží sbalit zrovna Jessie a hned poté, co Rachel odejde, jde za Willem a sdělí mu, co se právě dozvěděl. Sue je naštvaná, že se jejím svěřenkyním nepodařilo sbalit Finna, ale velice ráda slyší, že si Rachel našla kluka z Vocal Adrenalin, neboť to takhle vypadá, že sbor bude ještě lehčí zničit, než si myslela. Will jde za Shelby, vedoucí Vocal Adrenalin, aby zjistil, jestli je nešpehují. Shelby mu poví, že je taky možné, že jde o lásku, srdci se nedá poručit, navíc Jessie je hodný kluk. V další scéně už oba vidíme u Willa doma, jak se líbají, poté to utnou a Will Shelby řekne, že se rozvádí a má přítelkyni. Shelby odchází a řekne mu, aby jí zavolal, až si vše ujasní. Sbor sdělí Rachel, že když se nerozejde s Jessiem, bude vyhozena ze sboru, nemůžou totiž riskovat, aby se stalo na regionálkách to samé, co na výběrovkách. Emma připravuje večeři u Willa v bytě a přijde tam Terri pro zbytek svých věcí. Ta si všimne dvd a Emma jí řekne, že na něm je písnička, její a Willa, že on ji pro ně vybral. K jejímu překvapení jí Terri řekne, že tohle byla písnička jí s Willem na plese a jestli jí nevěří, může důkaz najít ve školní knihovně. Rachel jde za Jessiem, aby si ujasnila na čem je, ten jí přesvědčí, že se o ni skutečně zajímá. Když se líbají, Jessie se podívá směrem k Shelby, která je očividně potěšená. Emma si promluví s Willem a řekne mu, že oba potřebují čas, on, aby si ujasnil, kdo vlastně je, když žije sám a ona, aby se vyrovnala se svým problémem, že díky své chorobě, nemůže s níkým spát. Rachel jde za Finnem a zalže mu, že to ukončila s Jessiem. Že to může říct i ostatním, protože mu to tak jde. Finn se jí omlouvá a Rachel mu řekne, že to udělala pro tým. Finn jí řekne, že i pro ně dva, že prý přemýšlel a že chce, aby byli spolu. Rachel ho ale odmítne kvůli sboru, protože prý nepotřebují další dramata. Finn jí řekne, že není nějaký kluk, kterého potkala v obchodě s hudbou a kterého jentak odmítne, že on se tak snadno nevzdá.

Zajímavosti

V obchodě si Rachel vybere "Hello" od Lionela Ritchieho, předtím si také prohlíží "Hello Again" z "The Jazz Singer", která zazní později v epizodě.

"Hello Twelve, Hello Thirteen, Hello Love" z A Chorus Line byla nazpívána Leou Michelle (Rachel) a Jonathanem Groffem (Jessie), byla však z této epizody vyškrtnuta.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Během začátku písničky "Gives You Hell" si Brittany a Santana podpírají bradu rukama, hned v dalším záběru mají ruce v klíně. Navíc když Rachel stojí na židli, Puck je na pravé straně a pak najednou na levé.

Terri řekne Emmě, že "Hello" byla její a Willova na plese, ve skutečnosti "Hello" je písnička, kterou zpívali Rachel a Jessie. Správný název písničky zní "Hello Again".

Hudba v epizodě více z této kategorie

• "Hello, I Love You" od The Doors
• "Gives You Hell" od All American Rejects
• "Hello" od Lionel Richie
• "Hello Again" od Neil Diamond
• "Highway to Hell" od AC/DC
• "Hello, Goodbye" od The Beatles

Narážky na další seriály

Posel ztracených duší

Sue se snaží přesvědčit Rachel, že by měla následovat svoje srdce a dovede ji na skupinové sezení, kde se jedna dívka svěří, že své srdce neposlechla a teď tráví každý pátek mazlením se svou kočkou a sledováním Posla ztracených duší. ("Now I spend every Friday nights making-out with my cat and watching Ghost Whisperer.")

HUDBA V EPIZODĚ

Hello, I Love You (Cory Monteith)

Finn zpívá během basketbalového zápasu.

Gives You Hell (Lea Michele)

Rachel nenávistně hledí na Finna, zatímco zpívá.

Hello (Lea Michele, Jonathan Groff)

Rachel a Jesse zpívají v knihovně.

Highway to Hell (Jonathan Groff)

Vocal Adrenaline zpívají na zkoušce.

Hello, Goodbye (New Directions)

New Directions zpívají skladbu od The Beatles.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Ahoj
 • Hell-O
 • 1. série, 14. epizoda (celkově 14. díl)
 • 13. dubna 2010
 • 13. června 2011
 • 2010
 • 45 minut
 • 13 660 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt1514911/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Heimdal