plakát seriálu

Hemlock Grove

(Hemlock Grove)

Názory uživatelů

...and dream about something nice

Tak nějak všeobecně mě baví mysteriozní seriály a Hemlock Grove navíc oplývá rozdílnými názory, což většinou znamená, že seriál bude holt něčím "divnej" a nesedí každému. HG je divnej, podle mě fakt hodně a to je to, co mě na něm baví nejvíc. Celý pohled na stokrát omílané téma upírů a vlkodlaků je jiný, tajemnější a živočišnější. Když se upír krmí nečekejte dva umazané tesáčky a sexy pramínek krve v koutku :)

Seriál podává příběhy relativně pomalu a neúplně, ale rozhodně to podle mě dějové lince neškodí. Spíš naopak. První dvě série jsem absolutně zhltla a vzhledem k tomu jaký WTF bylo ve finále druhé řady se fakt moc těším na třetí. Navíc pokud přidám absolutně skvělého Billa Skarsgarda a perfektní postavu Olivie s překrásnou a totálně charismatickou Famke Janssen...musím dát sto a doufat, že třetí série to neohrozí :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

" Welcome to Hemlock Grove. Please d*i*e carefully "

HG mě na první pohled zaujal svými rozporuplnými recenzemi, které ho hodnotí jako "divný hororový seriál pro otrlejší povahy". Po shlédnutí traileru jsem nemohl odolat (navíc po AHS potřebuji zaplnit místo ve watchlistu).

Pilot - Celý díl (a asi celým seriálem) prostupuje tajemná atmosféra. Je to něco úplně jiného, co jsem zatím měl možnost vidět, ale příběh se pořád drží toho stejného - upíři a vlkodlaci. 70%

1. série - Brzy jsem si zvykl na nejistotu, která prostupovala každým dílem, ale v průběhu sledování jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsem musel vždycky nějaký díl přeskočit, protože mi stále něco unikalo. Atmosféricky velmi tajemný příběh s odpornými scénami a skvělými herci. Rozjezd byl sice pomalejší, ale tempo se zrychlovalo a posledních pár dílů byly prostě lahůdkou.
Hodnocení 1. série - 75% (****) Oblíbené díly - 01x05, 01x10, 01x12, 01x13
2. série - Už po prvních minutách nové série mi bylo jasné, že tvůrci posunou hranici zvrácenosti o třídu víš. Spousta WTF momentů, ale hlavně ucelenější děj, který předčí kvalitu předchozí série. Už jsem si naivně začal myslet, že na té Olivii přece je jen něco dobrého...jak hluboce jsem se mýlil mi dokázala v posledních 2/3 dílech, kde se opět chopila role hlavního badasse. Každý díl šokoval něčím jiným, každý díl přinesl něco nového a mně nezbývalo nic než soucítit s postavami a přát jim ať se dožijí dalšího dílu. Velkým pozitivem je, že HG má svůj styl - svou temnou, uhrančivou atmosféru a nepodobá se žádnému jinému seriálu.
Hodnocení 2. série - 90% (*****) Oblíbené díly - 02x07, 02x09, 02x10
3. série -
Hodnocení 3. série

Hemlock Grove
1.-2. série - 30.1.2015 - 14.3.2015
3. série -
Oblíbené postavy - Destiny
Nejméně oblíbené postavy - Jonathan Pryce
Zhlédnuto dílů - 23/33
Celkové hodnocení -

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hemlock Grove

Seriál jsem začala sledovat hlavně ze zvědavosti - jak se mladší brácha Bill zhostí role upíra (narážka pro ty co neví - starší brácha Alexandr = Eric Northman z True Blood). A taky kvůli Famke Janssen (protože X-Meni žejo...). A myslím, že super!

Kdybych měla seriál zhodnotit jedním slovem, tak bych asi vybrala slovo divný. Jasně - co je divnýho na seriálu o upírech a vlkodlacích, když už tu byli True Blood, Vampire Diaries a určitě i další? Tady je nadpřirozených zrůd víc, dočkáte se tu nejedné sexuální scéne (a je úplně jedno, kdo s kým, kde a proč), holka hrabající se ve vnitřnostech,... Prostě divnej seriál, který mě opravdu bavil.

Původně jsem měla u seriálu stoprocentní hodnocení, ale po třetí sérii jsem jej musela snížit, protože jsem se občas přistihla jak si říkám, aby už daný díl skončil. Ale jsem ráda, že se alespoň někdo v tomto pochmurném a divném seriálu dočkal svého happy endingu :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Even demons have demons

1. séria: Prvá tretina bola tajomná, atmosférická lahôdka. Potom prišla tretina scenáristicky veľmi zmätená. Posledná tretina mala gradujúcu tendenciu a vyvrcholila koncom hodným jemne hororového, svojského, podivného a herecky výborného seriálu. Nie úplná spokojnosť, ale HG na mňa zapôsobil a druhú sériu budem očakávať. Mladý Skarsgård je sexy a Janssen rola sadla ako riť na šerbel. Plus hudba dokonalá. - 80%

2. séria: Predčila prvú, keď v 10 dieloch naservírovala hutnú dávku poeticko zvrhlej prechádzky uhrančivým Hemlock Grove. Boj ľudskosti s animálnosťou najlepšie vystihuje slogan série: "Even demons have demons." - 100%

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The monster is within

Hemlock Grove prichádza s upírmi a vklkodlakmi, ktorý nie sú žiadnymi milými postavami s prehnane ochranárskymi pudmi a ktoré by za žiadnu cenu nikomu neskrivili vlások na hlave. HG je zvláštnym dielom, ktoré chce v sebe skĺbiť mnoho vecí a ukázať tak ohavnosť ľudí, ich činov či ochoty prekročiť všetky hranice aby dosiahli svojho a ochránili vlastné záujmy. A navrátiť tak monštrám ich pravú podobu.

Námet seriálu nie je zlý.HG ponúka príbeh vraždy, plný záhad, desivých oblúd, mrazivej atmosféry a to všetko zasadené do mestečka, v ktorom by človek teda nechcel bývať. No niekde v tejto kope je menší háčik. Háčik, ktorý pravdepodobne tkvie v tom všetkom. HG sa snaží v sebe kombinovať moc vecí. V konečnom dôsledku sa mu to síce darí, no pracovný proces občas zadrháva. Nad žánrom seriálu netreba radšej nijak moc premýšľať. Netreba hádať či chce byť niečím mysterióznym, horovým či detektívkou. On chce byť totižto všetkým a ničím. Chce byť niečím originálnym, zvláštnym a tajomným. HG je zvláštnym seriálom, ktorý v sebe mieša mnoho žánrov, zápletok, dejových liniek. Hlavná zápletka je vymyslená zaujímavo a zvláštne. Vymyslená tak aby spočiatku nebolo ani jasné o čo sa jedná a až po pomalšom rozbehu a rozohraní množstva dejových liniek, ktoré sa zdajú zbytočné nastane moment, ktorý to všetko zmení, zrazu sa všetko vyjasní a začne dávať zmysel. Čo mi možno ale vadilo, bolo občasné prílišne tlačenie na pílu pri niektorých scénach, akoby sa scenáristi snažili z toho všetkého všadeprítomného hnusu vytlačiť čo najviac až zabudli, že menej je niekedy viac. S efektmi sa však vyhrali naozaj dobre, len občas mohli ubrať z toho veľkého množstva krvi a nechutností.

HG nie je seriálom, ktorý by ukazoval postavy v dobrom svetle, ako sa snažia pomáhať a chrániť druhých. Ukazuje ich takých aký sú. Monštrami/ ľuďmi hnanými vlastnými sebeckými potrebami, snahou chrániť len a len seba a nebrať pritom ohľad na nič a na nikoho. Herci sa svojich postav zhostili ozaj dobre. Bill Skasgard dokazuje, že je tiež dobrým hercom ako jeho bratia a že sa za neho nemusia hanbiť. Na jeho postave Romana bola vidieť tá vnútorná rozpoltenosť, kedy bojoval proti svoju pravému ja, snažil sa ho potlačiť, no na konci ho prijal. Ostatné postavy boli viac menej sympatické a nijak človeku nevadili. Jediná, ktorá tam ozaj nemusela byť a bola z nich všetkých najviac zbytočná bola milá Olívia. Tej nevadilo ťahať za všetky nitky, ovplyvňovať každého a všetko len aby dosiahla svojich cieľov. Neváhala pri tom obetovať ani vlastnú rodinu.

Seriál v konečnom dôsledku nie je zlým dielom, len pôsobí zvláštne a trochu zmätene. Aspoň spočiatku, potom si však na tú zvláštnu zmes dokážete zvyknúť. Po pomalom rozjazde seriál naberie tempo, ktoré si snaží udržať až do konca a čo sa mu darí. Seriál treba skúsiť, dať mu šancu aj keď si nemusí získať všetkých. Aj keď sa to nemusí zdať predsa len má v sebe to niečo, čo z neho robí zaujímavý seriál, ktorý možno vyniká ale možno je aj priemerným dielom.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak trochu zvláštní seriál

Hemlock Grove je opravdu…zvláštní, při hodnocení jsem se zatím u žádného seriálu takhle nezapotila. První polovina mě opravdu nadchla, potom šla ale kvalita rapidně dolů a vylepšila se až na závěrečné dva díly - které ovšem stály za to.

Hlavním problémem tohoto seriálu je scénář. Páni scénáristé (hlavně při tvorbě dialogů) zjevně nebyli úplně ve formě. Pokud máte při sledování tendence zvedat oči v sloup, případně se usmívat v ne příliš vtipných momentech, něco je prostě špatně. Na druhou stranu musím vyzdvihnout kameru a herecké výkony. Některé záběry a nápady mi brali dech a onu tíživou mysteriózní až hororovou atmosféru se, myslím, podařilo zachytit také velmi dobře. Bill Skarsgård je tradičně dobrý (ostatně který ze členů Skarsgårdovic klanu není), Famke Janssen je tradičně nesnesitelná. Mám takový dojem, že jsem tuto herečku ještě neviděla hrát v ničem, u čeho bych jí neměla chuť omlátit hlavu ocelovou trubkou. Na její obranu ale nutno říci, že přesně taková tady měla být...

Při sledování True blood jsem měla pocit, že nechutnější seriál asi uvidím těžko. A ejhle, Hemlock Grove ho strčil hravě do kapsy. Nejsem člověk, který by při pohledu na utrhané končetiny, vyhřezlá střeva a cákající krev odvracel znechuceně tvář od obrazovky, ale některé krkavé záběry, které nám režisér v tomto seriálu naservíroval, byly už přehnané a hlavně zbytečné.

A celkově? Myslím, že o tomhle seriálu budu přemýšlet ještě dlouho. Ale mám ráda věci, které jsou jiné, možná až trochu divné, takže nakonec, i když předchozí řádky tomu možná nenasvědčují, dávám palec nahoru. Asi to není pokoukání pro každého, ale mé srdce si seriál nakonec získal a budu napjatě očekávat, v jakém duchu se ponese druhá řada.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hemlock Grove

Po zhlédnutí celé série nevím, jestli se mi Hemlock Grove víc libilo nebo víc nelíbilo. Zabte mě, ale já fakt nevím.

Hemlock Grove je divný seriál, který je postupně divnější a divnější, ale ne dobře divnější, spíš tak nějak mdle divnější. Chápete, že:-)

V městečku se snoubí nové se starým, jsou tu krásné kontrasty mezi biotechnologickou firmou a ponurým starodávným sídlem Godfreyů. Monstra, která jsou řízena převážně svými sobeckými zájmy, jsou zobrazena ve své hnusotě. Není tu žádná záchrana světa poháněná ušlechtilými zájmy, ale snahou zachránit si vlastní krk. Vlkodlačí proměna stojí za podívání, kam se hrabe Tyler z TVD nebo Scott z Teen Wolf. Taky asi zachraňují americký tabákový průmysl, protože tolik vykouřených cigaret v jednom seriálu jsem už dlouho neviděla.

Co se mi na seriálu hodně líbilo? Oliviiny bílé šaty, Romanovo červené auto, Romanův vztah se Shelley, vlkodlačí proměna, milionářská kuchyň, záhada kolem doktora Pryce, motání se kolem rodu Godfreyů, neobvyklé zobrazení nadpřirozených bytostí, explicitní zobrazení mrtvol s vyhřezlýma střevama se taky často nevidí.

Co se mi naopak vůbec nelíbilo? Dialogy dost často šustí papírem, takhle snad nikdo nemluví. Co možná funguje na papíru, tak v seriálu nefunguje. Na mě trochu moc liberální výchova rodičů, aneb dítě bež se klidně nechat zabít, nám to vůbec nevadí. Některé konflikty působí příliš nuceně např. Peterovo naštvání na zatčeného Romana. Postavy podle mě často na určité situace reagují velmi zvláštně, téměř až nepochopitelně, ale to přikládám spíš k tomu, že celá první série a obzvlášt závěr slouží jako odrazový můstek pro série další, kde by snad mohlo být objasněno něco víc. Spousta částí v příběhu mi přišla nadbytečná, snad jenom na prodloužení stopáže. Mluví se a čeká se, čeká se a mluví se, a k tomu se hodně jezdí tím krásným červeným autem.

Takhle to zní, jako by se mi to vůbec nelíbilo, ale Hemlock Grove v sobě něco má, protože jsem se od něj nemohla odtrhnout a zkoukla jsem ho maratonem během jednoho dne. Jinak teda musím říct, že Skarsgårdovic rodinka letos pěkně válí.

50 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Zbytečně natahované, méně epizod by prospělo

Co se týče prvního dílu docela mě navnadil, že půjde o tak trochu jiný seriál o upírech a vlkodlacích, protože vychází z romského folklóru (nebo jak to říct). Bohužel nic zatím neviděného se neodehraje. Teda kromě docela efektních vlkodlačích proměn. Pořád jde o teenagery snažící se vyřešit vlkodlačí záhadu a ...

Po prvním díle ale následovalo devět dílů něčeho nemastného neslaného. Na druhou stranu jsem ale ráda, že jsem se prokousala až k posledním třem dílům, které zase stály za to.

Shrnu to tak, že herecké výkony jsou dobré, postava Famke Janssen je tak hrozná, že snad začnu být alergická i na herečku samu. Kamera i atmosféra také docela dobře fungují, ale scénář je nic moc. Místo 13 dílů by se to dalo zkrátit tak na 6, 7.

Dávám 60%, a to hlavně za poslední tři díly a za dobrý nápad autora předlohy.

60 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Mystery? Horror? Mystery detektivka?

Po prvním díle se to špatně hodnotí, začala jsem s překladem druhého a pořád nevím na co to vlastně koukám. Mám pocit, že tvůrci z Netflixu hrozmě moc chtěli mít vlastní American Horror Story a nějak se do toho kopírování zažrali. Famke Jenssen je vlastně mladší verze Jesicy Lange a její lehce zvrhlé dětičky nejsou od těch z AHS taky moc daleko. Kombinace "nadpřirozených potvor" vyloženě volá na 2.sérii AHS: "My máme a vy ne!"
Přestanu s přirovnáváním protože bych tu byla ještě dlouho. Prostě se to snaží být celé hrozně originální a temné, a končí to tím, že je to - divně mndlé. Snad se Hemlock Grove trochu zvedne, tenhle žánr mám ráda a v nepřítomnosti AHS, Haven a Being Human je aspoň na co koukat :-)

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Nevím co říct ...

Tak na tento seriál jsem byla docela zvědavá a chtěla jsem ho sledovat, ale nakonec jsem na něj v návalu těch skvělých nových i starých seriálů pozapoměla. Vyhrabala jsem ho ve watchlistu nedávno, s tím, že to teda zkusím a upřímně - nevím co říct. Rozhodně bych měla podotknout, že ve většině případů seriál není pro slabší povahy, což dokazuje o množství krvavých a jiných scén tohoto typu. Nadruhou stranu se mi líbí, že to není žádný takový ten "slaďák", těch už je myslím dost.
Jensen a Skarsgård - ty jsem si velmi oblíbila, úžasné a uvěřitelné výkony.
Budu se zřejmě opakovat, ale hudba mě uhranula.
Bohužel zůstávám pořád na 50%, protože si stále nejsem jistá, zda je mi sympatický. Uvídime, přece jen ještě mám před sebou pár dílů :)

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Baví mě už od první části

Už Když jsem viděla upoutávku, řekla jsem si že ten seriál musím vidět. Zatím jsem viděla jen první 3 části podle kterých usuzuji že se je rozhodně na co dívat. Vždycky mě hrozně bavily seriály / filmy s vlkodlaky nebo upíry. Hemlock Grove rozhodně není výjimkou. Už od první části je seriál záhadný a právě to mě na něm baví. Z obsazením jsem také velmi spokojená. Hlavně s Landonem Liboironom :-D

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Hemlock Grove...aneb město ve kterém bych žít fakt nechtěla...:D

Ale jo, mě se to dost líbí. Někdy se to sice kapánek vleče, některé scény bych vystřihla, ale všeobecně mě to baví. Některé scény jsou teda dost brutální i na mě..:D Vážně jsem si někdy zakrývala i oči...:D
Postavy jsou více méně sympatické, tedaž až na doktorku Chausserovou - slečna herečka je mi silně nesympatická.
Jo a mladej Skarsgard je dost dobrej.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Takže...

Ač mám tento žánr ráda, tak jsem od seriálu moc nečekala. Pak přišel zlom a už jsem se vezla a sérii dokoukala během dvou dnů. V obsazení není výjimečně nikdo, kdo by mi lezl na nervy a Famke Janssen ty potvory prostě sedí. :D You must make your heart steel a snad bude i druhá řada.

80 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nápodoba teen wolf?!

Myslím si, že se tvůrci snažili udělat něco podobného jako je Vlčí mládě, bohužel tento seriál nemá takový "náboj".

Dokoukala jsem první sérii. Měla jsem jí, ale dokoukanou za šest hodiny. Po třech epizodách, které jsem shlédla celé, jsem zbytek epizod jen prolétla, abych věděla jak to skončí. Dávám tomuto seriálu silnější průměr.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pubertální ubožáci a jedna zakomplexovaná kdovíco ...

Hnusnější frašku a tak ubohé seriálové béčko jsem ještě v životě neviděl, viděl jsem sice první 3 díly ale už teď se mi dělá mdlo kdyby mě někdo nutil pustit si další díl ...

2 puberťáci a nějáká otravná baba, které hraje evidentně BADASS style, nevím jestli herci spadly z višně nebo mají scénáristi mindráky, ale tohle teda nežeru.

30 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
6 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

?

Keď som to začala pozerať nič moc ma to neoslovilo ale pozrela som si ďalšie časti zo zvedavosti a potom prišiel zvrat k lepšiemu tak som strašne zvedava ako to dopadne ;)

80 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí