plakát seriálu

Hrdinové

(Heroes)

Epizoda 2×01 – Čtyři měsíce poté (Four Months Later...)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Po odvráceném výbuchu na konci první řady se naši hrdinové, objevují ve scénkách 4 měsíce poté.

Claire se svými rodiči žije v malém nenápadném městečku a na přání otce se snaží být co nejvíce nenápadná. Její otec mezitím chce zničit společnost za pomoci Mohindera Sureshe, který by měl proniknou do společnosti a zde se naoko zabývat svými výzkumi ohledně hrdinů. Pomáhat se jim snaží i Matt Parkman, který má u sebe Molly a nyní se díky svým schopnostem stal detektivem.

Hiro je mezitím v dávné minulosti a snaží se přesvědčit Takeza Kenseiho, že by se měl stát hrdinou, aby mu o něm mohl jeho otec vyprávět hrdinské historky.

Poznáváme i novou hrdinku Mayu, která má zatím neznámou schopnost, kterou pravděpodobně dokáže její bratr rušit a při které umírají lidé.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Čtyři měsíce po události s Peterem Petrellim přednáší doktor Mohinder Suresh v Egyptě o viru, který zabíjí výjimečné jedince, bez nichž se lidstvo neobejde. Kontaktuje ho Bob Bishop ze Společnosti a nabídne mu financování výzkumu. Mohinder zavolá Noaha Benneta a sdělí mu, že se mu konečně ozvali v Egyptě. Noah ho varuje, aby byl opatrný, a věří, že brzy zničí celou Společnost. Claire Bennetová, její bratr Lyle a rodiče se usadili v Kalifornii pod jménem Butlerovi. Noah klade dívce na srdce, aby v nové škole předstírala šedý průměr. Claire se drží ve zpátky, ale zjistí, že to nebude lehké. Kapitánka roztleskávaček si na ni a na její kamarádku zasedne. Claire se také seznámí se spolužákem Westem Rosenem, který vycítí, že je zvláštní. I on má své výjimečné tajemství. Umí létat. Claire volá Nathana Petrelliho, že je pro ni těžké předstírat. Hiro Nakamura se probudí v Japonsku 17. století a pátrá po svém idolu, legendárním samurajském mistru Takezovi Kenseiovi. Když se mu ho podaří vypátrat, uvědomí si, že Kensei není hrdinou, o němž četl. Je to anglický námořník z obchodní lodi, který zůstal v Japonsku. Nebojuje pro čest, ale pro peníze. K tomu se rád napije. Hiro mu vykládá, že přišel z budoucnosti a zná všechny jeho hrdinské skutky. Jenže Kensei je především mistrem dvou tváří. Nechá bandity vypálit vesnici, kterou měl zachránit.

Postřelený a rozvedený Mark Parkman složí v New Yorku úspěšně detektivní zkoušky a dostane odznak. Od učitelky ze školy se dozví, že Molly, o kterou se stará, má noční můry, v nichž se jí zjevuje někdo velmi nebezpečný. Na výkresech Molly se opakovaně objevují oči se zvláštním znamením. Když se jí Parkman na sny vyptává, Molly o nich odmítne hovořit.

Kaito Nakamura čeká na syna Hira, který před čtyřmi měsíci zmizel. Chce mu předat jistý odkaz. Z novin, které čte, vypadne část fotografie s jeho portrétem a zvláštním symbolem. Kaitovi je jasné, že bude do 24 hodin mrtev.

Angela Petrelliová přijde za synem Nathanem do Peterova bytu. Tvrdí, že je Peter mrtvý a že musejí jít dál. Nathan jí řekne, že je zlá, a vyhodí ji. Před dveřmi najde Angela druhý útržek fotografie, na které byla původně s Kaitem. Přes její tvář je také namalován zlověstný symbol. Jde za Kaitem. Ten jí řekne, že jsou oba odsouzeni trpět za bolest, kterou způsobili. Vysvětluje jí, že jich zbylo pouze devět a že po nich jde někdo z nich...

Hlavní postavy
Claire Bennet
Hiro Nakamura
Peter Petrelli
Noah Bennet
Angela Petrelli
Nathan Petrelli
Mohinder Suresh
Ando Masahashi
Matt Parkman
Maya Herrera
Vedlejší postavy
Sandra Bennet
Lyle Bennet
Kaito Nakamura
Molly Walker
Debbie Marshall
Alejandro Herrera
Takezo Kensei
Det. Bryan Fuller
Miss Gerber
Copy Kingdom Manager
Adam Monroe
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČtyři měsíce poté
Původní názevFour Months Later...
Rok natočení2007
Premiéra24. září 2007
Česká premiéra11. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut
Sledovanost premiéry16 970 000 diváků
Autoři profilu epizody