Plakát

Invaze

(Invasion)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale nikdy nezískali důkaz. Co když ale hledáme na nesprávném místě? Co když jsou mimozemšťané už mezi námi? A co když jsou všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem... [více]

2005–2006 | USA | 42 minut | ABC | Drama / Horor / Mysteriózní | 22 epizod | status: ukončeno v roce 2006
Poslední odvysílaná v ČR

1×15 – Nest, The

(premiéra 15. 4. 2013 – před 11 lety)
Poslední odvysílaná

1×22 – Last Wave Goodbye, The

(premiéra 17. 5. 2006 – před 18 lety)
závěr seriálu

Invaze – O čem to je

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale nikdy nezískali důkaz. Co když ale hledáme na nesprávném místě? Co když jsou mimozemšťané už mezi námi? A co když jsou všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího?

K pobřeží Floridy se blíží hurikán. Strážce národního parku Russell Varon musí udělat vše, aby ochránil město a především svou rodinu. Jeho malá dcera posléze tvrdí, že během hurikánu viděla zvláštní světla, která se vznášela nad vodou, a na které zjevně bouře neměla žádný vliv.

Russell, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Davea bude možná muset přehodnotit své názory ve chvíli, když v jejich komunitě začne docházet k řadě bizarních událostí. I když Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu - dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je Mariel nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc.

Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay - který je nynějším manželem Mariel a vychovává dceru Kiru - podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a zřejmě i lidské rasy.

šerif Tom Underlay
Russell Varon
Dr. Mariel Underlay
Larkin Groves
Dave Groves
Kira Underlay
Jesse Varon
Rose Varon
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Invázia (slovenský název)

Info box
Stanice

ABC

Délka

42 minut

Žánr

Drama
Horor
Mysteriózní
SciFi
Thriller

Země původu

USA

Roky vysílání

2005–2006

První vysílání

21. září 2005

Ukončení seriálu

17. května 2006

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Fanda (2013)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

mimozemšťané, vysíláno v čr

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související