plakát seriálu

Invaze

(Invasion)

Názory uživatelů

Krásné ženy u močálu

Je smutné to říct, ale zánik Invaze byl prakticky jasný už po dvou dílech. Prezentovat napínavý sci-fi thriller a naservírovat čistokrevné mezilidské drama s lehkým (většinu času až příliš lehkým) mysteriózním pozadím je zkrátka komerční sebevražda. A tak i přestože si nejde Larkin nebo Rose nezamilovat, pořád vás to táhne spíš k Tomovi a k tomu, aby se díky jeho postavě posunul onen tajemný nadřazený příběh zas o kousek dál. V pozdějších epizodách ale už ani to nestačí a z Invaze se stává zajímavý pokus, neúměrně roztažený do celé série. Druhá vlastně ani nikdy neměla proč vzniknout. Takovýhle (byť relativně otevřený) závěr toho zachraňuje dost a dost a dojmy jsou tak díky němu převážně příznivé.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Invaze aneb když se žádná nekoná

Někteří zde hodnotí, že první půlka seriálu je nudná a rozjede se to v druhé půlce. No já hodnotím přesně obráceně. Je pravda, že neustálé přetahování o to, kdo, kdy a proč bude hlídat děti, časem docela omrzí, ale to hlavní, a to napětí, zde nechybí. Po polovině však seriál nabere zcela jiný směr a napětí z první půlky je fuč.

Jestli měla mít první série víc dílů nebo měla být druhá série, určitě by se hodila, protože jsme se vlastně za celou dobu nedověděli to hlavní. CO jsou zač?

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Invaze

U Invaze se mi ze začátku zdálo, že jde spíše o rodinné drama, kde je prvek sci-fi jaksi na okraji. Kvůli tomu jsem to taky, když to poprvé běželo v televizi, asi po dvou dílech přestala sledovat. Dnes si říkám, jak hloupá jsem tehdy byla, jelikož Invaze je opravdu skutečně kvalitní seriál. Vleklý začátek je v druhé polovině nahrazen svižným a napívaným příběhem, takže jsem nakonec byla ráda, že jsem Invazi dala druhou šanci a bylo mi líto, že Invaze má jenom jednu řadu, protože je to seriál, který by si pokračování rozhodně zasloužil.

Jediné, co mi nakonec v celém seriálu vadilo byla postava Davea, který mi celou dobu příšerně lezl na nervy. Na druhou stranu musím vyzdvihnout Williama Fichtnera v roli šerifa Underlaye, který mě vlastně u celého seriálu držel.

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Tak to vidím já...

Jeden z nejnedoceněnějších seriálů, který si další řady zasloužil. Bohužel to nějak tak nevyšlo - dodnes mě to mrzí. Oblíbil jsem si to strašně rychle a ty postavy bych sledoval rád. Atmosféra mě pohltila okamžitě.

Mohla to být slušná konkurence Lostů.

Pořád přemýšlím, proč to vlastně bylo tak neúspěšné...

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nedoceněný a neúspěšný seriálový skvost

Sice už je to pár let, co jsem tenhle seriál sledoval v televizi, ale že není další série, to mě mrzí dodnes. Pamatuji si totiž, že jsem si vždy těšil na každý další díl, až zjistím, kam se děj pohne. Je pravda, že děj se většině dílech nepohl nikam, ale u tohohle seriálu mi to nevadilo. Pomalejší tempo totiž tomuto dílku sedne ( líbilo se mi postupné budování atmosféry a hlavně nejednoznačnost charakteru šerifa, kterého skvěle stvárnil můj oblíbený William Fichtner - snad v každém díle se měnil názor na to, zda je hodný nebo zlý ). A konec nebudu komentovat, protože to byl jeden z nejvíce otevřených konců, co jsem kdy viděl, ale tady je to o to horší, že to nebyl konec série ale konec celého seriálu. Až budu mít více času, tak si to nejspíš dám znova.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fichter rulez

Pomalejší rozjezd, ale zhruba od 10. epizody se spustí soutěž scénáristů, kdo z nich bude neotřelejší ve vyprávěcích postupech. Největší síla tohoto sci-fi seriálu ční právě v nepředvídatelném vývoji, který vás naprosto strhne a samozřejmě ... ve Williamu Fichtnerovi. Kam tenhle člověk vleze, tam to je pod jeho taktovkou. A závěrečný cliffhanger dostatečně diváka napne na další sezónu ... která se ovšem nikdy konat nebude. Škoda, škoda -- má to zajímavé postavy, se kterými je lehké sympatizovat a od všech těch sci-fi invazí (i když osobně mám toto téma nesmírně rád) se to odlišuje dost na to, aby se zadělalo na seriálový hit. Pravděpodobně stejně za to může kletba Tylera Labine :-D

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Did you see the lights?

Podle mě brutálně přeceňovaný seriál, který už od začátku nasadí šnečí tempo a zrychlí až v té úplně poslední epizodě.
A je to škoda, protože potenciál to rozhodně mělo, bohužel se to útápí samo v sobě a když už od první epizody tušíme, že šerif a šerifova manželka jsou mimozemšťané, tak mě opravdu nevytrhlo, že v 15. epizodě to řekli na plnou hubu.
Dokonce i hororová složka mi přišla slabá, lekl jsem se za celý seriál asi dvakrát.
22 epizod je opravdu zbytečně přepálená stopáž, v každé druhé epizodě se nestane prakticky nic a ani není moc, co vysvětlovat, protože divák většinou na všechno přijde sám.
Co pochválit musím, jsou herecké výkony v čele s Fitchnerem, bohužel neměli moc, co hrát :-/

30 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nechoďte za světlíšky!

Skvělý seriál, kterému podrazil nohy pomalý začátek. Napínavá záležitost, která výborně graduje a ve finále vás naprosto strhne. VELIKÁ škoda, že se nedočkal pokračování, kde bychom se dozvěděli nějaké rozuzlení.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

překvápko

Naprostá špička mezi seriály.Každá postava dokonalá,každý díl dokonalý,atmosféra dokonalá.Zkrátka všecko dokonalé!!!!!!Opravdu,aby mě až tak moc zaujal a vtáhl,tak krátký seriál to se mi často nestává,až na pár výjimek.Takže jednou za čas zkouknout Invazi není zas tak špatný nápad.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tajomní "ufónci"

Po dlhšej dobe som sa odhodlal pozrieť tento seriál aj napriek tomu, že tuctový názov ma odrádzal. Po troch prvých častiach ma to prešlo a nevedel som sa odtrhnúť od TV. Priznám sa, že celú sériu som zvládol za dva dni. (Bol som PN) Dejová línia sa ťahá celým seriálom, charakter postáv sa vykresluje celým dejom a tajomné odkrývanie tajomstiev samotného šerifa ma dostalo. Nekonvenčné stvárnenie "ufóncov" ma príjemne prekvapilo. Malé mestečko obklopené močiarmi tomu tiež dodalo na tej správnej atmosfére. Scenár má síce pár nedostatkov a seriál nedosiahol napätie a dynamičnosť ako "LOST" či "24", no aj tak si radím k mojím TOP seriálom.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Invaze

Kdysi jsem to sledoval na Primě. Neviděl jsem všechno, ale pamatuji si, že ten seriál byl skutečně děsivý a napínavý. Výborný mix sci-fi a mystery, dobré zápletky a obsazení. Jen škoda, že to nemělo víc dílů. Skutečně nedoceněné dílko, žánrová perla, skvěle obsazená. Zápletky jsou skutečně na jedničku, atmosféra by se dala krájet, mráz mi mnohokrát běhal po zádech. Zrušení jsem dodnes nepochopil. 90%.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Invaze

Zajímavé téma, ale musím konstatovat, že scénáristům uprostřed série došel trochu dech. Mít seriál menší množství dílů, dal bych i vyšší hodnocení.

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

MBE

Opravdu zajímavý seriál o tématu, které bude vždy lidi zajímat a to je mimozemská civilizace. Seriál je opravdu kvalitní a není nouze o napínavé okamžiky.
Jen doufám, že jej budou někdy opakovat:)

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Fichter v hlavní roli

Pro mě jsou to slabší 4 hvězdičky. Seriál se opravdu pomalu rozjíždí. Poslední díly sice nabírají obrátky, ale neni to úplně ono. Je to spíš takový rodinný drama, než sci-fi. Těch pár světýlek ve vodě moc neděsí. Spoustu zachraňuje Fichter, ale i ostatní mu zdatně sekundují. Za zmínku stojí Dziena, Sheridan a Labine. Moje hodnocení 75% čekal jsem od toho trochu víc.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Škoda

Je vážně škoda , že jsme se nedočkali další řady. Podle mě to byl vážně dobrý seriál. Sice ze začátku se mi moc nezamlouval, ale pak se to konečně rozjelo a já si k němu našla cestu a uplně jsem si ho zamilovala. Ale v celku mě zklamal konec mohl být řešený lépe.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Invaze bez konce

Jeden z lepších seriálů, kterému bohužel chybí dost podstatná věc - a to totiž konec. Škoda, protože potenciál byl vskutku slušný a herecké obsazení rovněž.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé