plakát seriálu

iZombie

(iZombie)

Epizoda 1×01 – Pilot
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Před pěti měsíci se Liv probudila jako zombie. Kdysi z mladé a ambiciózní ženy je nyní povalečka, která hledá smysl ve svém životě. Ten přijde záhy, když pomáhá detektivovi Babinauxovi rozklíčovat smrt neznámé ženy. Aby toho nebylo málo, její šéf odhalí pravdu o tom, kým skutečně Liv je.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Liv před smrtí pracovala v nemocnici. Večer na ni čeká její snoubenec Major. Původně spolu měli mít rande, ale ten jí raději pošle na párty na lodi. Spolu stráví ještě dost času.

Později vidíme, jak se párty zvrhne. Lidé začnou šílet a zabíjet se. Loď hoří. Liv pak skočí do vody, načež se probudí v pytli na mrtvoly.

O pět měsíců později. Liv přichází domů, kde jí její matka promlouvá do duše. Stala se z ní povalečka, odmítla prestižní stáž a zrušila zasnoubení s Majorem. Liv pak raději odejde do práce na patologii. Její šéf jí dá za úkol postarat se o novou neznámou. Potom odchází. Liv rozmýšlí nad svými ztracenými ambicemi a co se změnilo tím, že je zombie. Vezme část z mozku z neznámé a sní jej se špagetami. Tehdy přichází její šéf a odhalí ji.

Podezříval jí už delší dobu. Jednou objevil, když otvíral starý případ, že chybí oběti část mozku. Stejně jako u všech případů co jí svěřil na starost. Následně si dohledal, že je přeživším z párty na lodi. Šéf si myslí, že je zombie díky nové navrhnuté droze Utopium. Tu užívali lidi na párty.

Na pitevnu přichází detektiv a ptá se na mrtvou. Našel u ní pouta, která nejsou policejní. Liv, když pozoruje pouta, dostává vizi. Vidí, jak neznámou zatkli za krádež v obchodě před mnoha lety. Což sdělí detektivovi. Ten ji ale nevěří. Její šéf ji pak označí za vědmu. Když se podívá do počítače, onu mrtvou skutečně najde. Detektiv odchází a Liv poví pravdu o tom, co se stane, když s ní něčí mozek. Mívá záblesky mrtvého. Proto ví o tom zatčení.

Liv jde pomoct matce do strašidelného domu. Tam dostane další vidinu. Vidí známého reportéra z televize, který přepadne mrtvou. Jde tedy za detektivem. Ten jí, ale znovu nevěří. Jméno totiž co našli bylo falešné. Proto si z něj teď na stanici dělají legraci. Přesto bere Liv sebou za reportérem.

Ten mrtvou pozná. Byla profesionální společnicí, kterou si občas najímal. Hráli spolu různé role i s maskou. Měla kamarádku Tess. Detektiv pak Tess vypátrá a bere sebou znovu Liv. Ta na ně spustí rumunsky, když se dozví, že jsou od policie. Liv, ale nějakým způsobem umí rumunsky. Je to patrně tím, že snědla mozek mrtvé. Když se Tess dozví, že je její kamarádka mrtvá, zamkne se v bytě a dá jim jen její pravé jméno. Tatiana.

U Tatiany v bytě. Liv najde zprávu od Tess v mobilu. Tess měla podezření, že Tatiana ukradla nějaký prsten. Byla kleptomankou. Poté vidí, jak ji někdo vyhodil z okna. To Liv rozhodí a je odhodlána vypátrat vraha.

Znovu se vracejí k Tess. Ta si mezitím sbalila věci a utekla. Její soused jim dá tip na třetí kamarádku Monicu.

Zpátky na pitevně. Šéf dělal testy krve Liv. Myslí, že ji dokáže vyléčit, časem. To Liv rozhodí. Když ví, že možná jednou nebude zombie, jede za Majorem, aby obnovila jejich vztah. Ten je doma ale s jinou dívkou. Liv proto odejde.

Detektiv je stažen z případu. Sice má ip adresu třetí dívky, která studuje online školu a je tak krůček od jejího nalezení, ale případ přebírá starší kolega Pratt. Ten pošle detektiva znovu vyslechnout reportéra.

Liv jde za detektivem na stanici, ale není tam. Potká se Prattem, který akorát dostane adresu třetí dívky.

Liv pak potká detektiva v márnici, kde na ní čeká. Reportér si totiž vzpomněl na jednoho klienta, co Tatiana měla. Nějaké "vousaté prase." Detektivovi dojde, že je to patrně policista. Pratt. Chtěl jej z případu odstranit dřív, než jej vyřeší. Společně ho jedou zastavit, než dívkám ublíží.

Před domem. Pratt má obě dívky a hledá svůj snubní prsten. Hodlá je zabít, když zahlédne detektiva a začne střílet. Nakonec uteče oknem. Chce odjet pryč, ale Liv mu zablokuje cestu autem, protože zůstala venku. Pratt vyskočí ven a Liv zastřelí. To vidí detektiv. Než ale vyběhne ven, Liv je pryč.

Ta dostihne Pratta v autě a způsobí, že s autem nabourá. Chystá se mu sníst mozek, ale přijde detektiv. Což Liv zastaví. Diví se, že není mrtvá, ale to Liv zahraje do autu.

Později Liv přichází do strašidelného domu a pomáhá se strašením. Našla důvod proč žít jako zombie. Když potom usne v posteli, má další vizi cizího muže. Je také zombie.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Taken (Young Summer)

Liv jede za Majorem.

Fever (The Black Keys)

Večírek ve Strašidelném domě.

Stop, I'm Already Dead (The Deadboy, The Elephantmen)

Úvodní znělka.

You Can Run (Adam Jones)

Závěr epizody.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V pilotu byly zmíněny známé zombie filmy, Noc oživlých mrtvol a 28 dní poté.
Major Lilywhite (Robert Buckley) hraje na konzoli zombie hru Dying Light.
V prvním díle Liv (Rose McIver) odhalí, že dívka v márnici se jmenuje Stephanie Germanotta, což je pravé jméno zpěvačky Lady Gaga.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Veronica Mars

Liv dostane audio nahrávku knihy The Upright Position, kterou předčítá Kristen Bell. Liv říká: "Vždycky jsem k ní cítila tak trochu pouto." Jde o narážku na Veronicu Mars, další ze seriálů, který vytvořil Rob Thomas a kde Kristen hraje hlavní roli.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Clive: Proč je ve střeše mého auta průstřel?
Liv: Možná si zahrál na oslavujícího kovboje.
Pratt: Ovládající, neúprosná, mstivá, schizofrenní šílená mrcha. Má žena je jako satan s velkým zadkem.
Clive: Tahle Tess taky měla čistý rejstřík. Tyhle dvě holky ti vyjedou ve vyhledávači na prvních místech, když hledáš eskort v Seattlu, a přesto žádná zatčení.
Liv: No, možná by měli policajti víc googlit.
Clive: Víš, přesně o tomhle jsem mluvil. Tyhle "no a co " vibrace. Chci říct, co s tím pořád máš?
Liv: Proč tě tak zajímá jaké vibrace vydávám?
Clive: Mate mě to.
Liv: Stojím na chodbě a čekám, až si budu moct přičichnout k holce na zavolání. Vibrace, které vydávám mi přijdou na místě.
Clive: Máš hoďku času? Na ty tvoje čáry-máry.
Liv: Neměla jsem žádné další vize.
Clive: Říkalas, že spouštěčem bylo, že jsi viděla, slyšela nebo cítila věci jako oběť, takže jsem domluvil schůzku s Tess, Tatianinou kamarádkou.
Liv: Takže...
Clive: Takže potřebuju abys šla se mnou a koukala, poslouchala a čichala.
Ravi: Víš, že jsem pracoval pro CDC? Vyhodili mě. Chceš vědět proč?
Liv: Protože věříš v zombíky?
Ravi: Takže, za těch pět měsíců co jsi tady, jakou nejdivnější věc jsi viděla?
Liv: Tebe jíst cereálie s mlékem vedle mrtvoly.
Ravi: (o mrtvole) Musíš vidět tohle pohmoždění břišních svalů. Vypadá to přesně jako Panna Marie držící Les Paula. Bylo by špatné dát to na instagram?
Liv: (Po tom, co vidí Majora s jinou ženou.) Když zemřete, život jde dál i bez vás. Musíte brát ohled na živé, když život pokračuje bez vás. Vzdát se snu stát se chirurgem bylo deprimující, požírání mozků táké za moc nestojí. Ale vidět Majora s někým jiným? To byl můj konec.
Liv: Dá mi dost práce předstírat, že jsem živá a teď ještě k tomu mám i předstírat, že jsem médium.
koroner: Liv, snědla jsi té holce spánkový lalok. Jít na policii a udat jejího potencionálního vraha je to najmenší, co můžeš udělat.
Hlavní postavy
Olivia Moore
Ravi Chakrabarti
Clive Babineaux
Major Lilywhite
Blaine DeBeers
Peyton Charles
Eva Moore
Vedlejší postavy
Vancouver Police Officer
Lieutenant
Laughing Detective #2
Johnny Frost
Laughing Detective #1
Convenient Store Cashier
Detective Pratt
Scared Swimmer
Rookie EMT
Ryan French
Building Manager
Cute Nerdy Girl
Girl with Meathook
Guy WIth Meathook
Basketball Player
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2015
Premiéra17. března 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Sledovanost premiéry2 290 000 diváků (0,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody