plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Epizoda 8×14 – Do prstenu! (Ring Up!)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ted má novou přítelkyni, která já trošku mladší, Barney se snaží zvyknout si na svůj nový život bez jednorázovek a Robin zjišťuje, že po nasazení zásnubního prstenu už nemá tak snadný život.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ted si najde novou přítelkyni, které je něco málo pod 21 let. Přijde mu velmi atraktivní, jenže s ní nemá vůbec nic společného, což je pro Teda velký problém. Chce to vzdát, ale Barney ho přesvědčí, ne, žádá ho, aby tomu dal ještě šanci. Důvod, proč to Barney chce je, protože mu trošku chybí spaní s náhodnými ženami, ale je zasnoubený s Robin, tudíž už to dělat nemůže. Ale bohatě mu stačí, když to „za něj“ udělá Ted. Ted to už chce vzdát, když najednou uslyší její vyzvánění – hlas R2D2 ze Star Wars. Mají něco společného, takže už to dál není problém. Když se spolu vyspí, Barney zjišťuje, že Tedova přítelkyně Carly je Barneyho nevlastní sestra. Chce po nich, aby se vzali a při svém proslovu nazve „jednorázovky“ lacinými a nechutnými. Uvědomuje si, že už dál nemá o „jednorázovky“ zájem.

Marshall začne nosit náramek, který dělá Lily mimořádně přítulnou. Má alergickou reakci na materiál, ze kterého je náramek vyroben, ale i tak ho dál nosí. Je to horší a horší, až si nakonec Lily oné alergické reakce všimne a poví Marshallovi, že jí nezáleží na tom, jestli bude náramek nosit nebo ne. Lily omylem dostane elastické kalhoty, což zase vzbudí mimořádnou přítulnost z Marshallovy strany.

Zatímco si Barney prochází „odvykačkou od jednorázovek“, Robin začíná vnímat, že po zasnoubení s Barneym je pro ni všechno těžší. Když nebyla zasnoubená, lidé ji ve frontě na kafe pouštěli před sebe, občas dostala i něco zdarma, všechno pro ni bylo tak snadné. Ale po nasazení zásnubního prstenu se stává neviditelnou; má dokonce problém získat u MacLerena pivo. Nakonec si uvědomuje, že jí nejen pivo dokáže obstarat její budoucí manžel.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Svatební pochod (Richard Wagner)

Barney pozve Teda i svou sestru k sobě do bytu.

What Would I Do Without You (Drew Holcomb & The Neighbors)

Robin si uvědomí pravou sílu prstenu.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Marshall přirovná zásnubní prsten k prstenu z Pána prstenů a k neviditelnému plášti Harryho Pottera.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Wonder Woman

Ted přijde do baru a vypraví jim, jak zachránil starou paní, ale ostatní se zaměřují jen na jeho náramek a utahují si z něj. Marshall: "Myslíš si, že tvá super síla pochází z nošení náramku Wonder Woman?" (Do you think that your super strength came from wearing Wonder Woman's magic wrist cuff?)

Profesionálové

Carly je ochotna se s Tedem dívat na Profesionály.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Marshall nosí náramek, který mu způsobuje alergickou reakci - nateče mu ruka. Barney je na Teda naštvaný, protože se Ted vyspal s jeho sestrou.)
Barney: (Volá se smutným výrazem Tedovi.) Omlouvám se, brácho, hrozně jsem to přehnal.
Ted: (naštvaně a trochu zděšeně) Myslíš? Nemůžu uvěřit, že ti dovolili poslat mrtvou vačici.
Barney: (zaskočeně) Umřela? (naprosto vážně) Ta vačice měla představovat mír. (dobíravě) Jsi si jistý, že to jenom nehraje?
Ted: (vážně) Smrdí jako Marshallova ruka.
Hlavní postavy
Theodore Evelyn 'Ted' Mosby
Marshall Eriksen
Lily Aldrin
Barnabus 'Barney' Stinson
Robin Scherbatsky
starší Ted Mosby
Vedlejší postavy
druhý muž
sexy holka
třetí muž
první muž
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDo prstenu!
Původní názevRing Up!
Rok natočení2013
Premiéra21. ledna 2013
Česká premiéra11. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry10 070 000 diváků
Autoři profilu epizody