plakát seriálu

Jak jsem poznal vaši matku

(How I Met Your Mother)

Zajímavosti ze seriálu
Herečka Anne Dudek ztvárnila v seriálu roli Natalie, dívky které Ted dal kopačky na její narozeniny - dvakrát. Bylo tomu tak v epizodě 1x04 - Return of the Shirt. Stejně tak v seriálu Přátelé (10x01 - Když si Joey a Rachel dali pusu) si zahrála dívku jménem Precious, která dostala kopačky od Mika, také na své narozeniny.
Marshall je z Minnesoty.
Tedův oblíbený zpěvák je Otis Redding.

Ted je z Ohia, stejně jako jeho představitel Josh Radnor.

Tedovo prostřední jméno je Evelyn.
Celé jméno Robin zní: Robin Charles Scherbatsky Jr.
Lily přezdívá Marshallovi "Marshmallow". Marshallova přezdívka pro Lily "LilyPad".
Scénáristé Carter Bays a Craig Thomas prý už mají naplánovano, jak bude vypadat posledních pět minut seriálu, ať skončí kdykoli.
Harrisova (Barney) partnera Davida Burtku jsme mohli vidět v několika epizodách Jak jsem poznal vaši matku jako Lilyina přítele Scootera, se kterým se rozešla na maturitním večírku. Jejich vztah funguje od roku 2004. V roce 2010 si pak za pomoci náhradní matky pořídili dvojčata Gideona Scotta a Harper Grace.
Slovo "úžasný" (v originálním znění "awesome") se objevuje téměř v každé epizodě. Není pouze v epizodě s názvem "Fialová žirafa" - 2. díl 1. série.
V díle, kde Barney (Neil Patrick Harris) zmíní svůj "boží" videoživotopis, odkazuje na webovou adresu barneysvideoresume.com, která skutečně existuje a životopis na ní lze zhlédnout.
Každá série seriálu představuje jeden rok v životě hlavních hrdinů.
http://slapcountdown.org - odpočet času do facky.
Barney Stinson je pojmenován po obchodníkovi s heroinem z knihy Jamese Ellroye LA Confidential.
Na začátku šesté série se objevují dvě značky telefonů, a to BlackBerry a iPhone. Lily, Marshall, Ted a Barney jako Američani používají iPhone, Robin jako Kanaďanka používá BlackBerry, což je firma pocházející z Kanady.
V seriálu se nikdy nedozvíme, co vlastně Barney dělá za práci. Odpovědí je vždy jeho typické "Prosím!"
Barney je velkým milovníkem magie a kouzel. Stejnou zálibu má v reálném životě i jeho představitel Neil Patrick Harris.
Představitel sukničkáře Barneyho, Neil Patrick Harris, je ve skutečnosti homosexuál.
Stránka http://grademyteacher.net/ opravdu existuje
Alyson Hannigan (Lily) Byla opravdu těhotná během natáčení 4.serie.
Při natáčení videoklipu "Let's Go to the Mall" k Robin Sparkles musela Cobie Smulders zazpívat písničku čtyřicetkrát. Zabralo to celý den, ale říká, že to zatím bylo to nejlepší, co v seriálu dělala.
Často se natáčí více epizod najednou, takže do premiéry mnohdy ani herci neví, jak bude díl vcelku vypadat.
Od druhé série se vysílají scény i před úvodní znělkou.
Natočit jednu epizodu How I Met Your Mother trvá tři dny, na klasický čtyřkamerový sitkom (např. Přátelé) stačí jedno odpoledne.
"5 z 11 scénáristů jsou ženy, bylo to záměrné rozhodnutí, nechtěli jsme, aby ze seriálu byl totální insult-fest," říká jeden z týmu scénáristů Craig Thomas.
Robot z videoklipu "Let's Go to the Mall" sedí na čestném místě v kanceláři scénáristů. Je to Omnibot 2000, scénárista Carter Bays ho chtěl jako malý kluk.
Píseň "Murder", kterou hraje fiktivní kapela Robiina otřesného ex-přítele z Kanady, se kromě dílu ve kterém vystupuje ozve i v desátém dílu čtvrté série při Marshallových vzpomínkách na bitky s bratry.
1/2
12