plakát seriálu

Jedna noc

(The Night Of)

Názory uživatelů

V NESPRÁVNÝ ČAS NA NESPRÁVNÉM MÍSTĚ

Řetězec běžných událostí Vás zavede na místo, kde byste jinak vůbec nebyli, nebo byli o pár minut dříve, či později. Jenže Vy tam v nesprávnou chvíli jste a od toho okamžiku se začnou odvíjet události, které otočí Váš život vzhůru nohama a mají fatální následky nejen pro následující dobu, ale ve svých důsledcích poznamenají celý Váš další život.

Není to seriál v pravém slova smyslu, ale regulérní kvalitní sedmihodinový film.

HBO dostálo své pověsti. Skvělé herecké výkony, neodfláknutá kamera a kvalitní režie vykreslily realistický děj, který Vás přitluče ke screenu. Velmi latentně dávkovaný patos, desítky detailů dokreslujících depresivní atmosféru, brutální záběry pouze v nutné míře, spousta pochopitelných lidských reakcí a reálií (některých přímo nechutných) ve spojení s nečernobíle vyprofilovanými charaktery postav (a jejich formováním pod tlakem) jsou jednoznačně spolu s vlastní epikou rovnocennou nosnou osou seriálu.

Samostatnou kapitolou jsou scény, věnované pobytu ve věznici - trochu připomínají seriál OZ.

I závěr se povedl - konec je sice dobrý, ale klasický "hepáč" to rozhodně není. Zůstává hodně trpkosti a navíc si pozorný divák uvědomí, že vlastně (stejně jako hrdina) nezná odpověď na tu nejzákladnější otázku, že je to vlasně otevřený konec.

Doporučuji všem nemainstreamovým divákům.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dokonalost

Seriál nemá chybu. Nejdříve jsem očekával, že se bude vše točit okolo vyšetřování vraždy. Seriál se však také věnuje životu ve vězení, právnickým intrikám atd. Vše jede ve velmi pomalén tempu, přesto, já sem zatim nenašel žádné hluché místo. Příjemní herci (Turturro dokonce výbornej). Napínavá, tísnivá a realistická atmosféra. Další z mnoha perfektních projektů od HBO :)

100 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Najväčšie prekvapenie

Jedno slovo ,,nádhera". Nečakala som to, ale bolo to pre mňa seriálové prekvapenie :))

Obsadenie hercov výborné, tá jeho hnusná noha ( ešte teraz mi je z nej zle ) ale skvele zahrané. Fakt som im tie charaktery postáv verila.

Krásne je poukázané ako sa manipuluje s vecami, ako sa dá okašlať systém jednoducho ako to v našom skazenom svete funguje.

Uvítala by som viacej takýchto prekvapení.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jedna noc

Minisérie od HBO byla pro mě velmi milým překvapením. Asi, že jsem nic nečekal. Drama plyne pomalým tempem, ale přitom se divák nenudí. To se často nestává, spíše pak režisér upřednostní formu nad příběhem.
Koncovou pointu jsem sice odhadnul docela brzy, ale ani to nevadilo, bylo to příjemné a zajímavé až do samotného konce.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Parada

Dlouho jsem tenhle serial odkladal, videl jsem asi pul dilu a odlozil jsem ho k ledu, nejak mi to nesedlo. Asi po roce jsem se do nej znovu pustil a uz jsem se od nej az do konce neodtrh. Je to to nejlepsi co jsem za posledni roky videl, minimalne v kategorii dramaticky serial. Tolik vynikajicich hereckych vykonu najednou. vyvoj postav, atmosfera...parada.
Jo a Turturro je buh.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Prostě nevím...

Sakryš, já ani nevím, co k tomuhle seriálu napsat. Líbil se mi nebo ne? Já vážně netuším! Od chvíle, co jsem na něj narazila, mě šíleně zajímal, já tyhle žánry ráda a příběh zněl báječně, ale když jsem se na něj nakonec koukala, tak jsem z něj byla taková zmatená… na jednu stranu jsem s hlavní postavou hrozně moc cítila a bylo mi ho líto, že zažil něco takového, prostě mě to dostalo, vidět, že někdo trpí, aniž by za něco mohl, o to víc mi bylo líto, jak nakonec skončil :( Ale když jsem nad tím seriálem přemýšlela zpětně, tak krom smutného příběhu, co zastihl hlavní postavu, mě to nijak zvlášť nenadchlo, myslím si, že seriál mohl být zvládnutý o něco lépe. Zkrátka jsem dlouho nenarazila na seriál, s kterým bych si takhle moc nevěděla rady, takže pro mě zlatý střed 50%

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí