Plakát

Jekyll

Píše se rok 2007. Jsme v Londýně. Doktor Tom Jackman je jediným potomkem Dr. Jekylla. Díky náhodě zjistí, že své tělo neobývá sám, ale sdílí jej s temnou stránkou své duše, panem Hydem. Uzavírají spolu dohodu, díky které mohou oba relativně normálně žit - vzkazy si předávají pomocí... [více]

2007 | Velká Británie | 55 minut | BBC One | Drama / Thriller / SciFi | 6 epizod | status: ukončeno v roce 2007
Poslední odvysílaná

1×06 – Episode Six

(premiéra 28. 7. 2007 – před 16 lety)
závěr seriálu

Jekyll – O čem to je

Píše se rok 2007. Jsme v Londýně. Doktor Tom Jackman je jediným potomkem Dr. Jekylla. Díky náhodě zjistí, že své tělo neobývá sám, ale sdílí jej s temnou stránkou své duše, panem Hydem.

Uzavírají spolu dohodu, díky které mohou oba relativně normálně žit - vzkazy si předávají pomocí diktafonu, mají u sebe GPS, aby vždy následně ten druhý věděl, co ten první dělal, kde byl. Součástí dohody také je, že se Tom nebude snažit najít lék a výměnou za to Hyde nebude nikoho zabíjet. Na vše dohlíží psychiatrička Katherine Reimer, kterou si Tom najme.

Co však Hyde neví je, že má Tom rodinu. Ženu a dvě děti, které se snaží za každou cenu před Hydem ochránit. A co neví ani jeden z nich je fakt, že je sleduje mocná, starobylá organizace, která o nich zřejmě ví vše.

Známý britský herec James Nesbitt exceluje v nejnovějším a netradičním zpracování slavného příběhu z pera Roberta Louise Stevensona.

Trailer
Dr. Tom Jackman
Claire Jackman
Peter Syme
Katherine Reimer
Miranda
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

BBC One

Délka

55 minut

Žánr

Drama
Thriller
SciFi
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2007

První vysílání

16. června 2007

Ukončení seriálu

28. července 2007

Tagy

podle knihy

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související