Jekyll

Jekyll (Jekyll) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
xxmartinxx

24. června 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak to vidím já...

Geniální seriál se skvělými hereckými výkony. Hlavně ďábelská hlavní postava v podání Jamese Nesbitta nepůsobí ani trochu nuceně ani trochu nevkusně a ani trochu nezvlládnutě. O přehránání nejde ani mluvit. Ostatní herci jsou sice daleko za ním, ale myslím, že neurazí nikdo.

Menší počet dílů zaručuje hustý (ale ne přeplácaný) a až filmový děj, terý tolika seriálům chybí. I přes pouhý půl tucet dílů si seriál jde oblíbit a s hrdiny jde splynout. Jackmanovi jsem naprosto fandil a vždycky, když se objeví Hide, tak seriál nemá chybu.

Jekyll je skvělý seriál, který si snad ani nejde neoblíbit. Pokud by pokračování bylo stejně kvalitní, beru ho všemi deseti! Nicméně, pokud seriál zůstane jak je, půjde prakticky o dílo bez jediné chyby, které jde doporuči snad každému, kdo má rád akční horory s nápadem.

Avatar uživatele
Alouatta

15. prosince 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jekyll & Hyde

Ze všech možných i nemožných variací na Jekylla a Hydea, tahle je rozhodně jedna z těch nejpovědenějších. Má to všechny správné přísady, humor, napětí, trochu té romance. Hyde je neodolatelný, rozhodně ne žádná slintající hora svalů a svým způsobem i sympatický. James Nesbitt ho hraje naprosto dokonale.

Konec je ale příšerně otevřený a docela mě štvalo, že spousta otázek zůstala nezodpovězených.

Avatar uživatele
Alanar

4. září 2010

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Výborná hlavní role

Hlavní postava je zahrána naprosto brilantně. Vždycky když přejde z dobráka na "drsňáka" a nasadí psychopatický výraz s širokým úsměvem... James Nesbitt je relativně neznámí herec, ale po tom co předvedl v Jekyllovi si jeho jméno rozhodně zapamatuji.Tohle dílko patří do skupiny seriálů u kterých prostě musíte vidět další epizodu.

Avatar uživatele
Tesa.

18. června 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Originálne spracovanie s dávkou klasiky

Rovnako ako téma seriálu, aj moje reakcie sú v istom smere rozdvojené. Miestami som to naozaj so zatajeným dychom sledovala, inokedy som si hovorila, že isté veci mohli byť lepšie dotiahnuté.

Moffatovu prácu naozaj obdivujem. A to navzdory tomu, že pri jeho tvorbe mávam vyššie popísané pocity. Je buď bravúrny a vnímam ho ako skutočného génia svojho oboru, no inokedy to aspoň pre mňa nefunguje...

Čo sa kladných stránok týka, v prvom rade úžasne spracovaný príbeh. Moffat toto vie - zobrať si už existujúce postavy a uchopiť ich po svojom, nepredvídateľne a originálne.
Herecké výkony - James Nesbitt to povýšil na úplne iný level! Dokázal urobiť presne to, čo bolo nevyhnutné - ilúziu dvoch absolútne odlišných ľudí s rovnakou tvárou. To ako sa hrá s Hydom - s jeho tvárou, gestami, pohybmi - čisté šialenstvo!
Oceňujem taktiež hudbu, ktorá jednoznačne dopomohla atmosfére.
Čo sa mi skutočne páčilo bol výber hororových prvkov, miestami mi to celé prišlo priam Hitchcockovské. Napríklad scéna v 4tej časti na toalete. Tom sa snaží spláchnuť ucho, ale nejde to. Následne vidíme umývadlo plné krvi. Sú to na psychiku pôsobiace prvky, ktoré sú v rozpore s našim bežným nastavením, vyvolávajúce presne ten nekomfortný pocit, ktorý je žiadaný. Sú to veci, ktoré sa často používali v starších klasických hororoch a majú naozaj silný efekt.

A teraz najväčší mínus - postava Claire je rovnako zle napísaná, ako zle je zahraná. Bezdôvodne otravná a absolútne rušivá. To tam naozaj nefungovalo. Jej postava hrá v deji významnú úlohu, ale keď si predstavím napr. 3tiu časť, scénu v pivnici, tak zalamujem rukami. Nesbitt tam robil čo mohol, ale Gina Bellman ma ani trocha nepresvedčila. Okrem toho jej reakcie (scenár jej postavy) sú úplne nepochopiteľné a absurdné.

Celkovo seriál hodnotím veľmi kladne, patrí medzi vydarenú britskú tvorbu.

Avatar uživatele
theia.gab

16. listopadu 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Úžasný herecký výkon hlavní role!

Skvělý, leč krátký, seriál.Klasický příběh zobrazený do seriálu, který díky hlavní postavě stojí za zhlédnutí.
Osobně jsem byla samotným příběhem Jekylla a Hyda fascinována, a tak jsem se koukla na tento seriál.Je skvělý, protože je to v nové podobě a hlavní herec podal úžasný výkon.Málokdo by dokázal ztvárnit reálně dvě postavy a přitom vypadat skoro stejně, udělat je jen pomocí chování.On to dokázal.Celý seriál se proto kochám jeho výkonem a opravdu se i občas bojím, protože aniž by byli seriálové triky laciné, tak se pana Hyda jde bát.
Rozhodně tleskám a je škoda, že seriál má jen pár dílů, i když je zase asi lepší skončit v nejlepším.

Avatar uživatele
Mysliveček star trekovec

1. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Naprostá dokonalost

Další geniální moffatovina, která mě absolutně strhla a ze které jsem nadšený. Díky Doctorovi Who toho chlapa miluju i nesnáším najednou, ale tohlo tomu chlapovi stejně jako moderní Sherlock, naprosto sedlo. Zajímavá zápletka plná zvratů, napětí, v ději se stále něco děje, flashbacky jsou naprosto strhující a ten zbytek taky. James Nesbitt je jako Tom Jackman fajn, ale jako Hyde je naprosto geniální a dokonalý a jeho herectví je taktéž nesmírně strhující. Toho chlapa žeru a ta lahůdková dvojrole mu sedla a je vidět, že si jí vychutnal opravdu se vším všudy, jelikož to hydeovské řádění je neskutečná radost sledovat. Ostatní mu sice taktéž skvostně sekundují, ale Nesbitťák prostě strhává veškerou pozornost na sebe a ty geniální, geniální, geniální scénáře mu v tom nesmírně pomáhají. Škoda, že mě Moffat kvůli Doctorovi střídavě sere a zase dělá radost, tady mě naštěstí ani trochu nezklamal a tak jediným mínusem téhle strhující jízdy s velmi zajímavě vybudovanou mytologií je jen to, že má jen šest dílů, obzvlášť, když se to díl od dílu zlepšuje a hlavně třetí a čtvrtý jsou neskutečně bombová nálož, která se jen tak nevidí. 100%. PS: Víc (takových, třeba i) rolí pro Jamese Nesbitta!

Avatar uživatele
anjoa

27. srpna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Jekyll

Hlavním důvodem, proč se na seriál Jekyll koukat, je famózní James Nesbitt, který exceluje jak v roli starostlivého otce rodiny doktora Jackmana, tak v roli úplného psychopata Hydea s šíleným úsměvem na tváři. Nesbitt dokázal vytvořit dvě naprosto odlišné postavy, a to tak, že ani jedna z nich není vykreslena jenom kladně nebo jenom záporně. Ostatní herce tak nechává na míle daleko, ale ani vedlejší postavy nejsou špatné. Mám ráda dynamiku mezi Min a Mirandou, je vidět, že se obě mají hodně rády. Pak jsou tu dvě ženy v Tomově životě – manželka Claire a psycholožka Katherine – a obě ho milují, on ale miluje pouze jednu jedinou.

Některé scény seriálu jsou docela děsivé (rozhovory mezi Tomem a Hydem), některé neskutečně vtipné (Hydeovo pěvecké číslo v ZOO je úžasné, v podstatě jsou vtipné hlavně hlášky Hydea). Nejraději mám ovšem scény Hydea a Claire, oni jsou spolu naprosto skvělí. Mezi nimi je cítit ohromné jiskření, kdy Hyde s Claire nepokrytě flirtuje, a to i během toho, co jí vyhrožuje a ona nejprve odmítá, ale pak do toho stejně spadne. Navíc jejich rozhovory mají šťávu.

Seriál by se dal rozdělit na dvě poloviny. První tři díly jsou spíše seznamovací – zjistíme, jak si Jackman plánuje svou výměnu s Hydem (má na to takovou krásnou tabuli) a jak Hyde pomalu dospívá. V druhé polovině série přebírá kontrolu hlavně Hyde, tahle část seriálu je rozhodně akčnější, ale taky méně logická.

Mně se tahle Moffatova verze Jekylla hodně líbila, není to klasické převyprávění Stevensonova Jekylla a Hydea a taky to není jenom zasazení známého příběhu do současnosti, závěrečné rozuzlení je pojato teda docela divoce a ponechává částečně otevřený konec.

Avatar uživatele
Yukari

8. listopadu 2008

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jekyll

Veľmi podarené a veľmi veľmi dobré, dokazuje to, že anglické seriály majú na vrch. James Nesbitt úžasne zahral Jackmana/Hydea, ten jeho Hydovský úsmev bol úplne úžasný a dodal celému seriálu čerešničku na vrch. Pekné bolo aj to, že aj keď si to Hyde nechcel pripustiť, mal ľudskú stránku, ktorá ochraňovala Jackmanovu rodinu. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bola hudba, ale celkom sa tam hodila. A ešte jedna vec - že to nemalo pokračovanie, aj keď ten neočakávaný koniec nebol vôbec uzavretý. Bola by som nadšená, keby to pokračovalo, ale takto skončili v tom najlepšom.

Avatar uživatele
kareen

22. února 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Oprášená klasika.

Moffate Moffate, co mi to děláš? Mám dojem, že jsi snad chtěl docílit, abych pocítila stejnou dualitu jako hlavní (anti)hrdina této minisérie a pokud ano, tak se Ti to skutečně povedlo. Protože jedna stránka mé osobnosti by Tě nejraději pěkně sepsula za roztříštěnost děje, některé nelogičnosti v rámci příběhu a obsazení Giny Bellman, která mně občas pěkně štvala ( hlavně ve třetí části, pak se to trochu zlepšilo). No a ta druhá stránka byla uchvácena hudbou, fantastickou atmosférou, několika dechberoucími scénami a samozřejmě famózním výkonem Jamese Nesbitta, bavily mně obě jeho polohy a to do té míry, že i přes všechny ty zmíněné nedostatky jsem sjížděla dychtivě další díly a teď, když jsem to komplet dokoukala, mě mrzí, že toho není víc, protože mi tento poněkud nebezpečný pán, zalezl pěkně pod kůži. Vím, že jsi v současnosti zaneprázdněn jako hlavní scénárista Doctora Who, ale jestli se v budoucnosti rozhodneš po vzoru Jekylla a Sherlocka vzkřísit další fenomén anglické kultury ( takhle narychlo mně napadá třeba Robin Hood nebo Jack Rozparovač) a převést ho do jednadvacátého století, budu u toho. Možná Ti budu zase spílat i velebit Tě zároveň, ale ujít si to rozhodně nenechám.

Avatar uživatele
Pavlus

9. července 2008

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

jekyll

tak jsem si to vcera dala komplet... chtela jsem teda jenom jeden dil u vecere... no, stane se (ani na pivo jsem kvuli tomu nesla)... jeste, ze to ma jenom sest dilu, jinak bych u toho vydrzela do rana :)

napínavý až do poslední minuty, sympatičtí herci (obzvlášť Hyde a jeho úsměv...), zajímavý příběh... nelze jinak než vřele doporučit!

Avatar uživatele
Thorin Oakenshield

17. února 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jekyll a Hyde

Tento seriál se mi líbil, herecké výkony byly úžasné a celkově byl příběh taky hodně dobrý. Jediné co se mi nezdálo byl konec, který byl bezpochyby dobrý, ale očekávala jsem od toho víc.

Avatar uživatele
VanThomass

15. července 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Jekyll

Po prvním dílu jsem byl mírně rozpačitý, ale pak mě tahle adaptace od Moffata chytla a je jen škoda, že série má pouze 6 dílů. Velký plus je výborné herecké obsazení a poutavý scénář.