Kauzy z Bostonu

Kauzy z Bostonu (Boston Legal) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Blázen do Ameriky

Alan Shore má již delší dobu podezření, že se Denise už vzpamatovala ze smrti Daniela Posta a opět zahájila aktivní sexuální život. Postupně zjistí, že pravděpodobně spí nejen s Bradem, ale také s Jeffreyem. Všichni zúčastnění jsou zděšení: mělo to přece zůstat tajemstvím. Denise to chce vyřešit tak, že se sama Alanovi nabídne.

Denny Crane, který se chystá na Havaj za milenkou, nesmí nastoupit do letadla. Ocitl se totiž na seznamu osob, jimž je z důvodů státní bezpečnosti zakázané létat, protože jsou vedeni jako potenciální teroristé. Příslušní úředníci zákaz vysvětlují tak, že se jedná pouze o jméno, na seznamu nefigurují žádné fotografie, což znamená, že létat nesmějí všechny osoby dotyčného jména. Alan u soudu napadne nesmyslnou politiku vlády, která není schopna zařídit, aby jednoduchým administrativním zásahem byly ze seznamu vypuštěny osoby, které žádné nebezpečí nepředstavují. Naopak Denny Crane patří k oddaným a příkladným občanům USA. Alan navíc dodává, že se ukázalo, že někteří skuteční teroristé na nesmyslném seznamu vůbec nefigurují, údajně proto, aby to nezjistili a nezařídili se podle toho. Uzná absurditu této kauzy i soudkyně?

Vanessa Walkerová, nová členka kanceláře, se spolu se Shirley ujímá případu mladé učitelky Helen, jejíž žák Nate Beckett zemřel přímo ve třídě následkem anafylaktického šoku po požití arašídové pomazánky. Zdá se, že Helen včas nereagovala, přestože měla příslušný výcvik, a injekce, kterou chlapci vpíchla, přišla už pozdě. V osudném okamžiku se totiž na chvíli obrátila ke třídě zády, protože telefonovala. Její těžce nemocný otec právě prodělal náročnou operaci a ona se chtěla zeptat, jak dopadla. Bohatí Beckettovi sice nechtějí získat žádné odškodné, přejí si ale, aby proces posloužil jako výstraha před dalšími podobnými případy...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon