plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×09 – Bostonské trhání testů (No Brains Left Behind)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Denny se chystá zažalovat majitele své oblíbené pizzerie, kam si jel pro pizzu, a našel podnik zavřený. Pizzerii ale mezitím zcela zničila povodeň. Majitel žádal o pomoc Národní gardu, ta je však plně vytížená válkou v Iráku a nemá čas starat se o americké občany. Alan se dlouho nerozhoduje: zažalují tedy Národní gardu. Případ žalované Národní gardy dostane soudce Clark Brown, který si už s oběma advokáty skutečně neví rady. Po Alanově zapálené kritice vyhazování peněz na války, zatímco by je daleko víc potřebovala sama Amerika, vsadí soudce oba právníky do vazby za pohrdání soudem a vlastí.

Shirleyina vnučka Marlena Hoffmanová byla právě vyhozena ze školy za to, že roztrhala nesmyslný vyrovnávací test a rozházela ho po ředitelně. Shirley se ujímá její obhajoby a Sack jí na pomoc přiděluje Whitney. Jednání o vyloučení Marlene se pomalu mění na obhajobu zcela nevyhovujícího amerického systému vzdělávání, který mladá dívka srovnává s Anglií, kde rok pobývala.

Katii stále nejde z hlavy případ Lorraine Wellerové. Povídačce o pákistánském manželovi a pomstě zvané "fatva" nevěří. Lorraine přichází za Alanem do vazby a se vším se mu svěří: jako mladá vedla v Anglii luxusní eskortní službu. Pak odjela do Ameriky, změnila si jméno a vystudovala práva. Teď to však vypadá, že její tajemství vyjde co nevidět najevo. Alan jí radí, aby to sama ihned oznámila Shirley.

Ta má ale momentálně úplně jiné starosti: její přítel Carl Sack má v úmyslu vrátit se zpět do New Yorku. Zdá se mu, že situace v této advokátní kanceláři je pro něj opravdu "k neukočírování". A teď do toho všeho ještě přichází Lorraine se svou zpovědí...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Shirley Schmidtová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
Marlena Hoffman
Judge Isabel Fisher
Principal Daniels
Bert McAdams
Officer Taylor Jessel
soudce Clark Brown
Anchorman
advokát Adam Jovanka
Lorraine Wellerová
Whitney Romeová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBostonské trhání testů
Původní názevNo Brains Left Behind
Rok natočení2007
Premiéra11. prosince 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody