Kauzy z Bostonu

Kauzy z Bostonu (Boston Legal) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Panenky

Za Alanem přichází jeho známá Kay Kentová, která je velice rozhořčená: v obchodním domě Fletcher´s nabízejí pro malé dívenky – sama má šestiletou dceru – panenky zvané "Šlapky", dokonalé malé kopie prostitutek. Kay žádá Alana, aby ji zastupoval: chce podat na obchodní řetězec žalobu.

Denise a Brad jdou oznámit Shirley, že se budou brát. Zdá se ovšem, že to Shirley spíš překvapilo a – rozesmálo. Denise zaváhá a rozhodne se, že se musí zamyslet, jestli – nehledě na to, že je s ním těhotná – miluje Brada natolik, aby si ho vzala.

Denny Crane přijímá nového adepta na člena advokátní kanceláře. Mladík je černé pleti a Denny pronese, že "nezní jako černoch". Mladík to okamžitě opakuje před médii, hovoří se o tom v televizi a vedení firmy je toho názoru, že tentokrát Denny překročil únosnou mez: je třeba ho okamžitě z vedení firmy odstranit. Proti tomu se ale kategoricky staví Shirley.

Ukáže se, že obchody Fletcher´s zastupuje Jerry Espenson. Jakmile se dozví, že bude mít co dělat s Alanem, vrazí si do úst svou dřevěnou cigaretu a nasadí cynicko-přidrzlý tón. Jelikož soudkyní je v tomto případě Alanova milenka Gloria Weldonová, dělá nevhodné poznámky na jejich vztah a i jinak si bere Alana nevybíravě do úst. Alan je nešťastný. Nejde mu ani tak o kauzu, ale spíš o Jerryho. Bývali přece přátelé.

Shirley několika výstižnými slovy připomene přítomným novinářům, že Denny není o nic větší "rasista" než oni, potažmo prakticky všichni bílí Američané. Jen to někteří dokážou lépe skrývat.

Alan pronese plamennou řeč proti mírně oplzlým panenkám a netrpělivě čeká, jak Jerry odpoví. K jeho obrovskému překvapení odhodí Jerry dřevěnou cigaretu, která mu dodává odvahu být "dravý a silný", a pohovoří zcela normálně a mistrně o tom, že v celkovém kontextu masivní propagace sexu na všech frontách, jsou panenky "Šlapky" spíš jen nevinnou zábavou...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon