plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 4×07 – Třetí rande (Attack of the Xenophobes)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Alan radí Jerrymu, jak má postupovat při líbání. Hrozí totiž, že právě na polibek dojde při třetím rande s Leigh Swiftovou, a Jerry z toho má panickou hrůzu. Pak přijde Lorraine a líbání mu s Alanem názorně předvede.

Nancy Wildingová, která odmítla Dennyho dvoření, a on ji pak vyhodil kvůli tloušťce, se chce soudit, přestože jí místo bylo vzápětí vráceno. Její advokátka je Alanovi na první pohled protivná jako málokdo. Carl Sack k sobě volá Clarence, který se opět v převlečení za ženu dostal na parkovišti do ostré hádky s jakýmsi knězem, kterému nakonec řekl, ať mu políbí zadní část těla. Nahrávku konfliktu kdosi umístil na YouTube. Clarence je pobouřen a chce se bránit soudní cestou. Sack mu překvapivě navrhne, že ho bude hájit.

Katie Lloydová a Whitney Romeová mají klienta, bývalého policistu, který při akci zastřelil mladíka, jehož považoval za ozbrojeného pachatele. U soudu chce zástupce žaloby dokázat, že je policista rasista, mladík byl totiž černoch, ostatně jako většina delikventů ve čtvrti. Jako rasistu policistu označil i scan mozku, který prý může podle reakcí určit, koho se vyšetřovaný víc bojí. Obhajoba se tedy bude muset hodně snažit, aby dosáhla zproštění viny.

Případ tlusté Nancy dostane monumentální soudkyně Marcia Fudgeová, proti které je Nancy ještě štíhlá dívka. Alan proto zdvojnásobí svou výřečnost a snaží se dokázat, jak nebezpečná tloušťka je pro samotné prostorově výrazné lidi, ale i pro jejich okolí. Přitom si ani neuvědomí, že soudkyně ke svému rozhodnutí už dávno došla...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Jerry Espenson
Clarence / Clarice Bellová
Katie Lloydová
Vedlejší postavy
Court Observer
Officer Aaron Payne
Professor Matthew Tyler
Mrs. Owens
Clerk #2
Minister
Judge Marcia Fudge
Terrence Owens
Jeffrey Bass
Foreperson
soudce Clark Brown
Attorney Michael Eaves
advokát Christopher Palmer
soudkyně Gloria Weldonová
Lorraine Wellerová
Whitney Romeová
advokátka Emma Pathová
Leigh Swiftová
Nancy Wilding
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTřetí rande
Původní názevAttack of the Xenophobes
Rok natočení2007
Premiéra13. listopadu 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody