plakát seriálu

Kauzy z Bostonu

(Boston Legal)

Epizoda 1×09 – Vyšší princip (Greater Good, A)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Při obhajobě farmaceutické firmy, která se na testovaných dobrovolnících dopustila podvodu, se Alan a Denny dostanou do sporu. Jak se nakonec rozhodne Denny, který od bohaté firmy potřebuje peníze na koupi vysněné rybářské chaty?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Krátce poté, co se Bradovi podaří před soudem zneškodnit nebezpečného vraha, se radí Alan Shore, Denny Crane a jejich klient Martin Jeffers, zástupce velké farmaceutické firmy. Tu žaluje jistá paní Hewittová, která figurovala mezi dobrovolníky, na nichž se zkoušel nový lék proti cukrovce. Ženě velmi vyhovoval, pak ji ale – s dalšími šestapadesáti lidmi – náhle z testování vyřadili. Jelikož se její zdravotní stav následně citelně zhoršil, žaluje firmu o odškodné.

Alan a Denny, kteří zastupují firmu, od čehož si Denny slibuje peníze na nákup vysněné rybářské chaty v nádherné kanadské krajině, si zvou k výslechu expertku, která se na výzkumu také podílela. Kromě toho, že je doktorka Amanda Girardová velice půvabná žena a oba muži na ní mohou oči nechat, svěří jim něco, co jim vyrazí dech úplně: Nespokojená účastnice testů ani nikdo z dalších šestapadesáti lidí, které tak náhle z programu vyřadili, neměl ani tušení, že místo původního přípravku byl na nich tajně testován jiný, který – jak se později ukázalo – vážně poškozuje játra. Proto bylo třeba okamžitě testování zastavit a dobrovolníky odvolat. Mezi Alanem a Dennym vznikne spor o tom, má-li doktorka před soudem přiznat pravdu, nebo ne. Alan je pro, Denny proti.

Lori, Tara a Sally pracují na případu, kdy firma pod různými záminkami propouští zaměstnance starší čtyřiceti let. Tara, ve snaze dostat se vedení firmy na kobylku, předstírá před právníkem protistrany, kterého náhodou potká v restauraci, že je letuška. Mladý právník jí brzy prozradí, že firma si proti lidem, o které už vzhledem k jejich věku nemá zájem, vypracovala zvláštní program...

Hlavní postavy
Alan Shore
Denny Crane
Brad Chase
Paul Lewiston
Vedlejší postavy
Lori Colsonová
Tara Wilsonová
Sally Heepová
Security Guard
Judge Wallace
Dr. Amanda Gerard
Marybeth Hewitt
Martin Jeffries
Atty. Greg Montero
Guy with Bomb
Irwin Middleman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVyšší princip
Původní názevGreater Good, A
Rok natočení2004
Premiéra12. prosince 2004
Česká premiéra18. prosince 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody