Kdo přežije

Kdo přežije (Survivor) — 28. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Šestá řada - Amazonie , byla první řada, kde byly kmeny rozděleny podle pohlaví. Druhou se pak byla devátá řada - Vanuatu.
Vložila: Jandulina
První řadou, která začínala s lichým počtem soutěžících (19), byla čtrnáctá řada - Fidži. Dvacátá soutěžící, Melissa McNulty, měla noc před začátkem natáčení silné úzkostné stavy a tím pádem nebyl čas jí nahradit.
Vložila: Jandulina
Richard Hatch, vítěz první řady, byl po skončení soutěže opakovaně ve vězení.
Vložila: Jandulina
Moderátor Jeff Probst si po skončení každé řady jako suvenýr ponechává nástroj, kterým soutěžícím zhasíná pochodeň, když na kmenové řadě vypadnou ze soutěže.
Vložila: Jandulina
Tato Show byla inspirována filmem Pán much (Lord of the Flies) z roku 1990.
Vložila: Vxxx
Jako moderátor tohoto pořadu byl zvažován Phil Keoghan známý z show The Amazing race
Vložila: Melindaaaa
První soutěžící pocházející z Asie se stala Shii Ann Huang, a bylo to v páté řadě, tedy Thajsku.
Vložila: katy879
Po sloučení kmenů se soutěžící obvykle stěhují do lepšího ze dvou táborů původních kmenů, ale v Austrálii (2. řada) a Amazonii (6. řada) byly sloučené kmeny nuceny z ničeho založit úplně nový tábor.
Vložila: katy879
Všechna "poprvé" sedmé řady: 1. Žádné luxusní předměty. 2. Soutěžící dobrovolně opustil hru (Osten Taylor). 3. Dvě kmenové rady a dva vyřazení lidé v jedné epizodě. 4. Epizoda se zakončením "pokračování příště". 5. Soutěž zahrnující tři soutěžní kmeny (Drake, Morgan a Odpadlíky). 6. Kmenová rada s navracením vyřazených lidí do hry.
Vložila: katy879
V osmé řadě, All-Stars, soutěžilo 18 soutěžících místo 16, a byli rozděleni do třech kmenů. Během soutěží o imunitu se o bůžka imunity dělily dva první kmeny.
Vložila: katy879
Tématické pojetí jednotlivých sezón obvykle souvisí s domorodou kulturou místa konání. Jsou od ní odvozeny jména kmenů, významy soutěží atd. Nicméně sedmá řada, Pearl Islands, byla založená na pirátském folklóru.
Vložila: katy879
Jedna řada obvykle trvá 39 dní. Zatím jedinou výjimkou je řada druhá, Austrálie, která trvala 42 dní.
Vložila: katy879
Při každé první kmenové radě tvůrci jednotlivě natáčejí se všemi soutěžícími uhašení pochodně, bez ohledu na to, zda byli z kmene vyloučeni, či nikoliv. Důvodem je, aby mohli utajit, kdo je vítězem.
Vložila: katy879
Rekord v individuálních výhrách drží dodnes soutěžící Colby Donaldson, který ve svojí řadě, Austrálii, vyhrál 9 soutěží.
Vložila: katy879
Čtvrtá řada, Markézy, byla první řadou, kde soutěžící nedostali do začátku žádné jídlo, pití ani zápalky, a byli nuceni obstarat si všechno sami.
Vložila: katy879
Earl Cole (Fidži) se stal prvním výhercem soutěže, který získal od poroty všechny hlasy
Vložila: katy879
Peníze nedostane jen výherce celé řady, každý ze soutěžících obdrží určitou finanční částku podle toho, jak dlouho byl ve hře. Jedná se ovšem o částky značně nižší než za první (milión dolarů) a druhé (sto tisíc dolarů) místo.
Vložila: katy879
Cook Islands, 13. řada, se stala první řadou, kde byli tři soutěžící na poslední kmenové radě a porota byla devítičlenná.
Vložila: katy879
Tina Scheer měla původně soutěžit v jedenácté řadě, v Guatemale, ale těsně před začátkem natáčení jí tragicky zemřel syn, a tak se namísto toho účastnila až dvanácté řady, Exile Islandu.
Vložila: katy879
Tina Wesson, vítězka Austrálie, neměla soutěžit, ale nastoupila jako náhradnice, když jedna z původních soutěžících odstoupila.
Vložila: katy879
Keith Famie dělal konkurz do první řady, ale protože byla všechna místa obsazená, účastnil se nakonec druhé.
Vložila: katy879
S výjimkou Richarda Hatche, výherce první řady, nikdy ten, kdo vyhrál soutěž o auto, pak nevyhrál hlavní výhru. V pořadu díky tomu vznikla pověst o "prokletí auta".
Vložila: katy879
Dodnes celkově nejmladším vítězem je Jenna Morasca, vítězka Amazonie. Té bylo v době natáčení teprve 21 let. Nejmladším mužským vítězem je Todd Herzog, vítěz Číny. V době natáčení mu bylo 22 let. Zároveň se stal už druhým gayem (po Richardu Hatchovi), který soutěž vyhrál.
Vložila: katy879
Hodně rekordů má i Amanda Kimmel, která soutěžila v řadě 15. (Čína) a 16. (Mikronésie). Mezi ně patří nejvíce dní v soutěži (78), taky se stala prvním hráčem co hrál dvakrát, aniž by obdržel při vyřazování na kmenové radě jediný platný hlas, zároveň byla první ženskou hráčkou, která našla tajnou imunitu, a zatím je jedinou soutěžící, která se dostala dvakrát až na závěrečnou kmenovou radu.
Vložila: katy879
První řada je jediná, ve které došlo k přečtení výherních hlasů na poslední kmenové radě ihned po ní. Ve všech dalších řadách probíhalo čtení až v přímém přenosu zpět v USA. Přitom díl se závěrečnou kmenovou radou z první řady je dodnes ten s nejvyšší sledovaností.
Vložila: katy879

Filtr epizod