plakát seriálu

Kdo přežije

(Survivor)

Narážky na jiné seriály
Název epizody je narážkou na seriál So You Think You Can Dance. V epizodě je souboj o imunitu založen na tanci Meke.
Když jde do duelu při soutěži o odměnu za kmen Kalabaw bojovat soutěžící jménem Dawson, Jonathan Penner ze stejného kmenu ji povzbuzuje a přitom utrousí poznámku o seriálu Dawsonův svět (Dawson's Creek).
Jeff Probst vede na Reunion Show 27. série krátké interview s Johnem Cochranem, vítězem 26. série. Cochran na Reunion Show své série řekl, že by se rád stal spisovatelem. Nyní, o rok později, se dozvídáme, že Cochran dostal práci v tvůrčím týmu seriálu "The Millers". Jeff Probst také prohodí pár slov s tvůrcem seriálu a je promítnuta krátká vtipná scénka, ve které účinkuje Cochran a Will Arnett, který hraje hlavní roli v seriálu "The Millers".
Při soutěži o imunitu, která se značně protáhne, se jeden ze soutěžících, kteří už na výhru imunity nemají šanci, začne bavit s Jeffem o jeho vystoupení v seriálu Dva a půl chlapa (konkrétně 11. série, epizoda 7), kdy nahý smažil slaninu.
Narážky na Kdo přežije v jiných seriálech
Survivor je zde parodován na Animal Survivor.
Název epizody je narážka na vyloučení soutěžícího z reality-show Survivor. Erica se v této části ocitne na opuštěném ostrově v rámci terapie.
Baví se spolu dva studenti medicíny - Paul Carpin a Geoffrey Fairweather, kamarád hlavní hrdinky Susan. Paul o ní mluví v ne příliš pěkném světle a tak se jí Geoffrey zastává. Paul v reakci používá "pojem" (get voted off the island = být vyhoštěn z ostrova a tak i ze hry) používaný v televizní show Survivor.
House v posluchárně, kde prozatím diagnostikuje, zapálil několik kahanů, na hlavu si uvázal kus modré látky, kterou používají v nemocnicích, např. jí na operačních sálech podkládají sterilní nástroje, a v ruce má vysokou (jakoby pastýřskou) hůl. Zájemcům o místo ve svém týmu říká: "Děkuji vám všem, že jste přišli na kmenovou radu." Poté pokračuje: "Cítím, že člověku tvé bezúhonnosti můžu věřit, Lásko." To jsou hned dvě narážky na televizní show Survivor - 1) kmenová rada je pojem z této show, 2) v Survivorovi je důvěra velmi časté a ožehavé téma.
V tomto díle Grayson s Bobbi žalují jedno kasíno za to, že použili Debinu fotku ve své reklamě. To se ale Deb v těle Jane nelíbí, popularita, i když částečně posmrtná, se jí líbí a na reklamě neshledává nic špatného. Rozhodne se tedy, že právničce, která kasíno zastupuje, pošle anonymní e-mail, ve kterém ji poradí, jak u soudu vyvrátit Graysonovy argumenty. Stacy to komentuje takto: "Páni, vytváříš tajnou alianci, jako v "Kdo přežije"."
Liz: Vážně má velkou sílu, je celá po TJovi, někdy se díváme na pořad Kdo přežije a on s nima plní ty úkoly, třeba stojí na jedné noze nebo vláčí pytle s pískem.
Ve scéně, kdy se Jules rozhoduje, na koho bude naštvaná a koho vyloučí ze skupiny přátel požádá vybranou Ellie, aby odevzdala svou skleničku s vínem a opustila skupinu. (Ellie Torres, hand over your glass. You may now leave the group" Gryson, pak na skleničku položí ruku a udělá zvuk zhasínající pochodně. Celá tato scéna je narážkou na vylučování z kmene při kmenových radách. Celou scénu navíc v pozadí zní hudba podobná té v survivoru.
Matthew show zmíní během rozhovoru s Christine.
Steve je rukojmím v džungli a jeho únosce mu říká: "Teď ty, Jeffe Probste."
Hra Survival Show je parodií reality show Survivor.
Ryan o pořadu vtipkuje před hrou Sound Effects.
Greg na pořad naráží během hry Weird Newscasters.
Když Barb řekne Christine, aby mluvila o tom, co zná, začne Christine mluvit o Kdo přežije.
Na začátku epizody říká režisérka právě natáčeného pořadu, že pracovala na Survivor (v originále "And I used to work on Survivor").
Wick chce někoho vyhodit za pomocí hlasování jako v Kdo přežije.
Senátor Cly Davis při obhajobě řekne, že by si soutěžící ze Survivoru měli vyzkoušet přežív v Eastside (část Baltimore).
Ryan na pořad naráží ve hře Scenes from a Hat.
Ryan na seriál naráží ve hře Scenes from a Hat.
Colin na pořad naráží ve hře Scenes from a Hat.
Colin na pořad naráží ve hře Scenes from a Hat.
Walden a Jill sledují dalekohledem moderátora této soutěže.
Bonnie a Matt jdou do nemocničního pokoje za Caroline. Ta je pozdravī větou: "Dávají Kdo přežije."
Součástí Barneyho "Systému dodávky nanynek" je reklama v "Kdo přežije".
Lily se přiznává, že si pustila "Kdo přežije" bez Marshalla.
Barney zmíní citaci "Your tribe has spoken." (Tvůj kmen promluvil.) při výčtu možných rozloučení s Punchym.
Zasnoubení soutěžící Keith a Whitney divákům prozrazují, že se poznali v reality show "Kdo přežije" (Survivor). Jednalo se o 23. řadu, Survivor: South Pacific. Pro zajímavost - Keith a Whitney byli v době vysílání 25. řady, ve které soutěžili, již svoji a bylo by tomu tak už dříve, kdyby nedostali pozvání do TAR. Ale protože se datum jejich svatby (12. června 2014) krylo s natáčením, svatbu zrušili s tím, že se jedná o životní příležitost, a vzali se až po absolvování závodu.
Show zmíní Ryan při přednášce o etice, když přirovnává jednu ze soutěžící k holce, se kterou chodil.
Inženýr řekne, že je teď učí stavět jenom horské dráhy a rekvizity do Survivora.
Když se Chris s Drewem dostanou místo Long Islandu na Coney Island, Chrisův voiceover říká, že kdyby tohle byl Survivor, tak by hlasoval pro Drewův vyhazov z ostrova (island = ostrov).
Peter se snaží dát dohromady televizní program a dá za úkol vytvořit show jako Survivor.
Channing přirovnává souboj se ženou k tomuto pořadu.
Na tabuli s vysílacími časy jde vidět Survivor.
Sylvester vychází z TOI TOI a říká: "Panebože, jít sem by mělo být výzvou v pořadu Kdo přežije."
Tammi na smrt Renee reaguje tak, že to je přesně to, co se stane čarodějkám, které už nechtějí na ostrově.
Ann zmíní, že Andy posílal svá videa na konkurz do Survivor.
Jake říká, že každoroční halloweenská loupež se změnila v epizodu tohoto pořadu.
Rekapitulace z předchozí epizody se nese v duchu Kdo přežije.
V seriálu vznikne soutěž Xevivor, která je inspirovaná Survivorem.
Dale zmíní tenhle serial, když Janet odmíta být obětována pro záchranu Victora.
Úžasné místo (Amazing Place) je parodií Survivora.
Tim posílá video přihlášku do pořadu Survivor a Jeff Probst ji následně hodnotí.