plakát seriálu

Kings

(Kings)

Názory uživatelů

Politické drama

Tento seriál je doslova ztělesněním několika mých vlastních fantazií a povídek. Zasazen do alternativního světa, který je stále věrným zrcadlem světa našeho, točí se kolem politických a palácových intrik, zrad, výhrůžek a spojenectví.
Ian McShane tady podává úžasný výkon. Sami tvůrci seriálu přiznali, že roli krále Silase psali právě pro McShana, ale ani nedoufali, že se jim ho podaří pro seriál získat. (Obdobně, jako s EJO v BSG.)
Seriál si dává velice pečlivě záležet na exteriérech, přímo se vyžívá v pohledech na fiktivní město ze všech úhlů a stran. Postavy nejsou vůbec povrchní a přímočaré, naopak schovávají intriky do jiných intrik, až si ani divák není jist, co je vlastně intrika. A nečekaně je mistrem všech manipulací právě sám král, který je na první pohled reprezentován spíše jako milovaný a osvícený vladař.
Ztvárnění války s Gathem poněkud pokulhává (statické bojiště první světové války s moderními tanky, nadzvukovými stíhačkami a bojovými vrtulníky moc dohromady nejde), ale vzhledem k tomu, že jde o alternativní realitu, nemůžeme dost dobře vědět, jaké zbraně existují a jaké ne.

Seriál je domyšlen do podrobností a maličkostí, které divák v současnosti ocení. Ještě se uvidí, jestli je takto propracovaný i po stránce celkového příběhu.

Bohužel díky mizerné sledovanosti budeme rádi, když NBC odvysílá alespoň všech 13 epizod, v další sezóny se vůbec nedá doufat.
Z hlediska sledovanosti mají Kings nakročeno k tomu, dopadnout jako seriál Crusoe na podzim. Slibný začátek, následný úpadek a dovysíláno do konce jen z milosti.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Působivé, promyšlené, vznešené.

Hodnoceno po: s01e06
Pro mě nejlepší nové drama v této sezóně. Jeho zrušení v průběhu série (resp. minimálně odsunutí zbytku dílů na léto) mě mrzí jako u ničeho jiného.
Co se mi na seriálu tak líbí:
* Postavy. Propracované charaktery a z mého pohledu bezchybný výběr jejich hereckých představitelů.
* Výprava. U kostýmů královské rodiny slintám blahem. Podobně u zpracování interiérů, které opravdu působí moderně a majestátně a zároveň trochu vzdáleně od naší reality.
* Originální téma. Jak to jen nazvat... "Romantické drama ze zákulisí královské rodiny a politiky s prvky mystiky" asi zní dost nesmyslně, a přesto je přiléhavé.
* Špetka mystiky a velký kopec symboliky "narušující" reálnost děje.
* Na webových stránkách seriálu potěší fiktivní zpravodajský portál UNN korespondující s dějem seriálu nebo třeba podrobné demografické údaje o království dokládající promakanost celého prostředí.
* U málokterého seriálu může být Starý zákon (a postavy z něj zejména) označen za spoiler ;)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Geniální hard- fantasy

Na tento seriál jsem narazil víceméně náhodou na čsfd a jeho popis mě zaujal. Pak nastala fáze jeho shánění, která byla velice dlouhá, a skončila až jeho nalezením na CzT. Důkazem neznámosti tohoto seriálu budiž čtyřtýdenní doba stahování. A pak jsem se k němu konečně dostal - a zůstal jsem jako u vytržení, protože něco takového jsem ještě neviděl.

Fantastický vizuál (ano 4M $ na díl jsou opravdu vidět) a skvěle zvládnutá řemeselná stránka mě dostala do kolen. Přidejte k tomu skvělé herecké výkony, hlavně Ian McShane jako král Silas exceluje a zbytek obsazení také hraje na jedničku. A aby toho nebylo málo, můžete přidat i dechberoucí hudbu od Trevora Morrise, toto je jeden ze soundtracků, u kterým mě opravdu štve, že se nedají vůbec koupit. :(

Bohužel mi je jasné, že tento seriál neměl u mainstreamového publika žádnou šanci. Abych to nějak shrnul - kdo tento majstrštyk ještě neviděl, měl by to dohnat.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jenom pro Sebastianovy oči...

Jenom kvůli Sebastianu Stanovi jsem na Kings začala koukat a nelitovala jsem jedinou minutu. Tak propracovaný a "důkladný" seriál se jen tak nevidí a nesmírně mě mrzí, že měl jen 13 epizod. Obsazení je dle mého názoru naprosto perfektní a herci si se svými rolemi rozuměli natolik, že jsem místy měla problém si uvědomit, že vlastně chroustám sušenky u fiktivního příběhu, že to není skutečné a že řvát na krále Silase, že je idiot a brečet kvůli Jackově osudu je naprosto zbytečné a že ty postavy, tak živě a uvěřitelně ztvárněné, mě nikdy nevyslyší.
Za mě 100% a modlitbu k tomu :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po Pilotu

Krásné záběry kamery, vždy prosluněné a až kýčovitě barevné, k tomu podobně jímavě laděná hudba, mladí neokoukaní herci, zajímavý příběh (ten nápad s fiktivním světem je skvělý) plný intrik a emocí. Někdy (no skoro pořád) je to až příliš patetické, ale i to mám rád. škoda, že zatím nejsou titulky, ani anglické. Nechávám si ještě rezervu v hodnocení.

EDIT: s titulkama to již vypadá dobře. Děkujeme!

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

David a Saul

V informaci o seriálu se píše, že \"je inspirován legendou o Davidovi a Goliášovi\", ve skutečnosti je to spíše příběh Saula a Davida.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Prostě paráda

Parádní mini-série podle biblického příběhu zasazená do dnešní doby, plná intrik, politických a milostných pletich na královském dvoře, zvratů, překvapení…. Hlavní postavy (především Davida a krále Silase) jsem si už od počátku oblíbila. Obě staví na bezmezné víře v Boha, jeho předem daném plánu, který si pro ně nachystal. Přestože mně tato víra coby ateistovy přišla někdy až příliš přehnaná, nijak mi to při sledování nevadilo. Jedinou nevýhodu či výtku, kterou u toho seriálu spatřuji, je absence pokračování.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Škoda..

Rozhodně příjemné překvapení. Kings si mě získali ve chvíli, kdy David zahrál na piano Liszta. (Krásné hudbě prostě nedokážu odolat:-).
Bylo docela zajímavé pozorovat jednotlivé charaktery a jak se postupně projevuje jejich pravá tvář. Seriál si očividně dělal ambice na další řadu, které jsme se bohužel nedočkali, a tak mám z posledního dílu trochu rozpačitý pocit.

Jediné, co jsem ale nechápala, byla Davidova oddanost králi. I přes všechno, co udělal...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk