Konec přehlídky

Konec přehlídky (Parade's End) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Kahlan

11. dubna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Their world was about to change

BBC a drámy, najme tie historické a dobové idú k sebe. Parade´s end sa odohráva na pozadí nemenej dôležitého obdobia britskej histórie. A to prvou svetovou vojnou. Pre toto obdobie som si vypestovala záujem, už len skrz školu, preto sa na každý nový seriál alebo minisériu z neho teším. A Parade´s end nesklamal.

Sleduje príbeh, ktorý sa odohráva na nie moc veselom pozadí, na pozadí vojny, ktorá dokázala zasiahnuť do každej časti života ľudí. V strede príbehu stojí trojica hlavných postáv, okolo ktorých je postavený celý dej. Aristokrat, ktorý ctí svoje zásady, jeho manželka a mladá sufražetka. Každý z hereckých predstaviteľov odvádza dokonalé výkony, ako sa patrí. Nesúrodá manželská dvojica exceluje na všetkých stranách príbehu. Dvojica, ktorá spolu bojuje aby spolu vyšla. Jeden z nich ctí všetky zásady a je lojálny, druhému zas len tá akoby nestačila a ide z nej vyletieť z kože. Benedict a Rebeca sa svojich rolí zhostili naplno a dokonale. Benedict dokazuje, že je právom jedným z najlepších britských hercov a jeho Christian je obrazom muža, ktorý je lojálny a zásadový, no v dôsledku nadchádzajúcich udalostí je jeho svet podrobený skúške. Rebecca a jej Sylvia, boli tak nervy drásajúcou postavou, až k nej človek začal pociťovať sympatie. Sylvia bola príkladom ženy, ktorá chce získať aspoň nejakú pozornosť od vlastného muža, prebudiť v ňom nejaké iné city ako lojalitu.
Popri nich rovnako excelujú aj ostatné postavy, pričom niektoré z nich dostávajú menej priestoru ako by si zaslúžili, čím by sa ich charakter mohol rozvinúť oveľa viacej.

Príbeh v sebe spája linku ako dramatickú, tak aj romantickú a každá z nich má svoj čas a miesto, aby sa rozvinula a povedala svoj príbeh. PE po celý čas dýcha tou správnou dobou atmosférou doby, ktorá bola pochmúrna a človek v nej, akoby nemal byť už nikdy šťastný. Príbeh plynie pomaly a udalosti, majú svoj čas na ich odohranie. Plus záver seriálu je krásne vygradovaný a podaný.

PE predstavuje dokonalú minisériu s pomalým, no svojím spôsobom dramatickým tempom. Je dokonalým obrazom svojej doby a každý fanúšik britskej tvorby či historickým minisérii by mal toto dielo zhliadnuť.

Avatar uživatele
Pajky

27. října 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zvláštní minisérie

K této minisérii mě samozřejmě přivedlo jméno Benedicta Cumberbatche. Popravdě řečeno tahle minisérie na mě zapůsobila opravdu zvláštně. Atmosféra celého příběhu je zvláštní a postavy se nechovají tak, jak by se dalo předpokládat. Dokonce se nechovají ani tak jak by chtěly. Samozřejmě nejvýraznější je to u Tietjense a jeho ženy Sylvie. Navíc jsem rozhodně neodhadnul závěr a čekal jsem něco "většího". Herci jsou super, nejen Benedict, který mě přilákal, ale i jeho žena Rebecca Hall a mladá sufražetka Adelaide Clemens. Kromě toho, kostýmy, Anglie a válka - to jsou všechno plusy, které určitě musím zmínit. Škoda jen té zvláštní atmosféry, která mi úplně nesedla.

Avatar uživatele
phoebe.h2

7. ledna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Paráda

Seriál dominuje skvělým hereckým obsazením (Benedict odvádí standardně skvělý výkon, ale velkým překvapením se pro mne stala Rebecca Hall, které role Sylvie sedla), dobře napsanými dialogy, hudbou (opening credits nemá chybu) a neposledně příběhem, který je zasazen do období první světové války (v popisu seriálu by bylo období potřeba upravit, je tam uvedena druhá světová).
Pro milovníky britských minisérií je Parade´s End jak dělaný. Doporučuji. Kvůli pár hlušším místům dávám 90%.

Avatar uživatele
Mysliveček star trekovec

18. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Konec přehlídky

Divný děj, slabší než obvyklý anglický standart, dost se tam kecá, ale sledovat se to dá, ačkoliv to není úplně můj šálek čaje a sledovat to pozorně dá celkem zabrat. Ale to nevadí, herecky je to naprosto perfektní, Cumberbatch zklamal pouze podivným bloňdatým tupé, jinak ale hraje tradičně o sto šest a s Rebeccou Hall jim to perfektně sedne. Výprava je ale opět naprosto dokonalá. Stejně jako kostýmy, masky, atmosféra a herecké výkony všech ostatních, po téhle stránce to prostě nemá chybu. A i když mi to po dějové stránce možná úplně nesedlo, pořád je to vysoký nadstandart nad vším, co existuje mimo Anglii. Zasazení do 1. světové války je ale fajn, a rozhodně to celému příběhu dodává lepší nádech. Víckrát se na to pravděpodobně asi nepodívám (to říkám na rovinu), ale jsem velice rád, že jsem se k tomu dostal a že jsem minisérii Konec přehlídky viděl. Jo, a nemám problém s tím, doporučit to dál, takže tímto tak činím. 80%.

Avatar uživatele
Jujkyna

1. prosince 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nad očekávání.

Poníženě se musím přiznat, že jsem na Parade's end začala koukat jenom kvůli tomu, že zde hraje Benedict Cumberbatch. Nicméně mně úplně vyrazil dech.
Na začátku jsem svého rozhodnutí, dívat se, litovala, ale každým dalším dílem se mi tato minisérie dostávala pod kůži. Nejsem přílišný fanda filmů/seriálů o válce, nahání mi to hrůzu /i zde jsem měla pár takových momentů/, ale skloubení válečného prostředí a mentality lidí v této době je natolik strhující, že bych se na celou minisérii podívala znovu.

Avatar uživatele
chvm

14. ledna 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Parade's End

Cumbertbatch je jako vždy klasa.
Sufražetkám fandím.
Má milovaná Anglie a ještě navíc retro - takže já jsem spokojená.

Avatar uživatele
martula.tu

17. října 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

moje hodnocení

Seriál se mi líbil, snad mi nesmažete názor, že byl skvělý. Viděla jsem všechny díly najednou.
Vynikající herecké výkony !