plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 8×06 – Kdo a co (Who and What)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

C.S.I. spolupracuje s agentem FBI z New Yorku, který v Las Vegas hledá sériového vraha. Jeho obětí by mohla být i třicetiletá žena a její desetiletý syn, jejichž zavražděná těla našli doma. Mrtvý chlapec by však mohl být obětí únosu před šesti lety, kdy zavraždili jeho opatrovatelku...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Grissom a jeho tým spolupracují s agentem FBI z New Yorku, který v Las Vegas hledá sériového vraha...

Asi třicetiletou Carmen Davisovou najdou v jejím bytě - spolu s tělem asi desetiletého chlapce ležícího v kaluži krve. Když přijde Grissom na místo činu, zjistí, že jeho tým se skoro nepohnul v zabezpečovaní stop, protože jejich práci přerušilo FBI. Zvláštní agent Jack Malone z New Yorku tvrdí, že mrtvý chlapec by mohl být obětí únosu před asi šesti lety. Jeho opatrovatelku tehdy zavraždili.

Greg si všimne, že chybí všechny Carmeniny šperky, a tak začne procházet zastavárny. Warrick zase zjistí, že Carmen hrála před svou smrtí na internetu pokerovou soutěž. Spolu s Jackem zjistí, že číslo soutěžícího patří Tomovi Michaelsovi.

Ten zpronevěřil církevní peníze, aby si zaplatil vstupné na turnaji. Jack mu ukáže fotky zavražděného chlapce, Tom se zhroutí. Prozradí, že chlapec byl jeho syn a Carmen jeho bývalá milenka. Spolu s Evanem bývali u Carmen, když hrál poker. Greg narazí v zastavárně na ukradené šperky a zjistí, že muž, který je tam donesl, nějak souvisí s hotelem Tangiers. Odhalí, že telefonoval nějaké Gine, která pracovala v jiném hotelu.

Mezitím policie najde zavražděný starší pár. Vyjde najevo, že je okradli o peníze a střelnou zbraň. A podobně jako v prvním případě, se jejich dům nachází nedaleko železniční trati. Grissom teoretizuje, že vrah používá vlaky jako dopravní prostředky při útěku z míst zločinů a takto cestuje po celé krajině a vraždí.

Vyšetřovatelé doufají, že více světla do případu vnese tajemná Gina, a tak se na ní vyptávají manažera hotelu. Ten tvrdí, že ji neviděl od předešlého dne. Naposledy prý byla s nějakým neznámým mužem. V taxíku, kterým muž odjel, najdou otisky prstů Terryho Lee Wickera. Ten později zastřelí dopravního policistu a tým CSI ví, že už mají svého muže.

Grissom s Jackem pospíchají k nejbližší trati v naději, že ho tam objeví. Najdou však jen jeho auto a v něm Ginino tělo. Naskočí do jedoucího vlaku, ale je pozdě - Wicker je oklamal. Brass volá Grissomovi, že Gina si nevyzvedla svého syna Kobeho ze školy. Znamená to, že ho má Wicker? Grissom s Jackem se pouští do šílených závodů s časem, aby zabránili vraždě nevinného chlapce...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
agent Malone: (k Hodgesovi) Lidi jako vy mají ve Vegas menší konkurenci. V FBI máme rektálních alpinistů dost.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Sara Sidlová
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Gil Grissom
Catherine Willowsová
Warrick Brown
kapitán Jim Brass
David Phillips
Vedlejší postavy
Archie Johnson
Wendy Simmsová
Carmen Davisová
manažerka
Evan Michaels
Kobe Farentino
Terry Wicker
zkrvavený muž
Jack Malone
Gina Farentinová
fotbalista
Tom Michaels
detektiv Ruben Bejarano
opatrovatelka
motorkář
průvodčí
Paul Fournier
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdo a co
Původní názevWho and What
Rok natočení2007
Premiéra8. listopadu 2007
Česká premiéra1. října 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody