plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×13 – Smaženka a svěženka (Deep Fried and Minty Fresh)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Langstona a Nicka Stokese zavolají do místní restaurace rychlého občerstvení, kde pravděpodobně došlo k ozbrojené loupeži, při které zavraždili manažera a dva zaměstnanci zmizeli...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým CSI přichází do podniku rychlého občerstvení Choozy Chicken, kde našli v kuchyni zavražděného manažera podniku Boba Grahama. Podlaha je polita olejem z pekáče, který je stále ještě zapnutý. Vyšetřovatelé najdou důkaz, že někdo - pravděpodobně zaměstnanec - v noci v restauraci přespal. Stopy v rozlitém oleji naznačují, že druhou oběť z místa činu odtáhli. Při pitvě Dr. Robbins zjistí, že Bob zemřel po úderu do hlavy a Nick Stokes už také ví jakým předmětem.

Při výslechu zaměstnanců vyjde najevo, že dva z nich zmizeli - jde o Elizabeth Martinovou a Garyho Comstocka. Kapitán Brass zjistí, že Elizabeth není její pravé jméno a pravděpodobně jde o ilegální imigrantku. To by i vysvětlovalo, proč nezavolala policii. Garyho mají v evidenci - je bývalý narkoman - a podle stop DNA v kuchyni určí, že právě on v restauraci přespával.

CSI získá novou stopu, když odhalí, že gang zlodějů kradl barely s použitým kuchyňským olejem z restaurací, včetně Choozy Chicken. Stopa je zavede do komunity hippies, kde přistihnou Timothyho Randa, jak recykluje použitý olej na biopalivo. Dr. Langstonovi a Brassovi tvrdí, že nejde o žádný zločin, protože by jinak olej skončil v odpadu. Vyšetřovatelé se zajímají o obsah jednoho z barelů s olejem z Choozy Chicken, který Tim ještě neotevřel. Uvnitř barelu najde Ray mrtvolu Gary Comstocka.

Je jasné, že Gary je druhou obětí z restaurace a zemřel velmi brutálně - když mu pachatelé ponořili tvář do rozpáleného oleje. Kdo ho však zabil a proč? A jak s případem souvisí nezvěstná "Elizabeth Martinová"? Objasní se to velmi rychle, protože důkazy nikdy nelžou, mohou být jen nesprávně interpretovány.

Catherine Willowsová a Greg Sanders zase vyšetřují smrt realitní agentky Melindy Tuckerové, kterou našli připoutanou k její posteli. Jejího manžela Scotta, se kterým už nežila, najdou ve vedlejší místnosti opilého. Scott tvrdí, že si nevzpomíná, co se stala. Místo činu poskytuje množství nesourodých vodítek, včetně dvou prázdných tub od zubní pasty v koši. Catherine a Grega překvapí, když při pitvě vyjde najevo, že Melinda má žaludek plný modré zubní pasty. A to je klíčem i k její smrti - množství fluoridu z pasty bylo dostačující na zabití člověka. Snědla Melinda pastu dobrovolně, anebo jí někdo k tomu donutil?

Hlavním podezřelým je, samozřejmě, Scott, zejména když vyšetřovatelé zjistí, že má u sebe klíč od pout. Scott však vraždu popírá, a teorie se rozpadá, když vyjde najevo, že pasta v Melindině žaludku není stejná jako v tubách, co našli. Kde je tedy chybějící tuba?

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
Riley Adamsová
David Hodges
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
Vedlejší postavy
Archie Johnson
detektiv Vartann
Mandy Websterová
Henry Andrews
Wendy Simmsová
zdravotník Rivera
Timothy Rand
Liz Martinová / Rosa Gonzalesová
Robert 'Bob' Graham
Max Stanton
Scott Tucker
Kiwi Longová
Gary Comstock
Melinda Tuckerová
Jackson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmaženka a svěženka
Původní názevDeep Fried and Minty Fresh
Rok natočení2009
Premiéra12. února 2009
Česká premiéra1. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody