plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×22 – Vlak na věčnost (The Gone Dead Train)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Robbins odhalí, že vícero nevyřešených úmrtí způsobila vzteklina a všechny spojuje tetovací salón a bývalý soudní lékař z Rena...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dr. Robbins je bezradný, protože neví nalézt příčinu smrti třech mrtvol v márnici. Přesvědčí Catherine, aby mohl s ní jít do domu poslední oběti, Brenta Kellyho. Catherine vstoupí do domu a najednou jí napadne agresivní Brentova matka Darla. Pokouše jí a padne mrtvá k zemi.

Nick a Ray prohlédnou dům Kellyových a najdou flaštičku inzulínu předepsanou Dr. Shawem. Nick navštíví bezplatnou kliniku, kde Shaw působí jako dobrovolník, a zdravotní sestra Sue Schiffová potvrdí, že Darlin syn byl společenský outsider. Tvrdí, že měla podezření, že zneužívá svou matku a odhalí, že často navštěvoval kliniku, aby se dostal k drogám.

Robbins a Ray odhalí, že všechny oběti prošly neobyčejnými tělesnými změnami ve stejném tetovacím salonu. Manažer salonu Eric Tobin je nasměruje přímo k majiteli, kterým není nikdo jiný než Dr. Shaw z kliniky. Shaw však tvrdí, že v jeho salonu se nic zlého nestalo a zároveň prozradí, že je bývalým soudním lékařem z Rena.

Ray a Robbins zkoumají Darlin mozek a omráčí je skutečnost, že zemřela na vzteklinu. V Nevadě už vzteklina nebyla 90 let, ale teď jsou tu už čtyři mrtví za jeden měsíc. Ray trvá na tom, aby šla Catherine do nemocnice, protože jí Darla pokousala. Upokojí ji, že inkubační doba trvá 72 hodin. Ray pátrá po případech vztekliny v USA a najde ženu, která zemřela na její následky po transplantaci jater od infikovaného dárce. Vyjde najevo, že soudním lékařem, který u dárce neidentifikoval vzteklinu, není opět nikdo jiný než Shaw.

Když ho jde Brass zatknout, manažer salonu Tobin se před ním zhroutí. I v jeho případě se ukáže, že měl vzteklinu, kterou ho nakazil Shaw, když mu píchl antibiotika. Shaw tvrdí, že je nevinný, ale sestra Schiffová odevzdá Nickovi balíček s biologickými látkami ze Shawova koše. Pro lékaře to vypadá opravdu špatně. Infikoval lidi ve Vegas vzteklinou záměrně? Anebo měli Schiffová a Tobin vlastní motiv, aby ho potopili?

Greg a Riley vyšetřují vraždu mladé ženy, která zemřela po zásahu do krku. Účastníci kurzu hubnutí, kam chodila, naznačují, že zodpovědný je její bývalý přítel. Vyšetrování CSI však Hodges navede jiným směrem, když zjistí, že oběť měla v žaludku velké množství potravin. Je možné, že oběť podváděla kolegy z kurzu a ti se jí pomstili? A když Riley dokáže, že tělo vlekli dva lidé, podezření proti účastníkům redukčního kurzu narůstá. Otázka však nezní, kde je vražedná zbraň, ale zvláště, jaká to byla?

Hudba v epizoděvložit další píseň

Baby Brother (The White Stripes)

Wendy pracuje v laboratoři.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Riley Adamsová
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Vedlejší postavy
detektiv Vartann
Wendy Simmsová
Dr. Shaw
Sue Schiffová
Eric Tobin
Kayla Nootensová
Darla Kellyová
Carl Van Goe
Elvis Rodriguez
úředník v archívu
Leeland Jacobs
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVlak na věčnost
Původní názevThe Gone Dead Train
Rok natočení2009
Premiéra30. dubna 2009
Česká premiéra3. června 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody