plakát seriálu

Kutil Tim

(Home Improvement)

Zajímavosti ze seriálu
Pořad Tool Time je natáčen s opravdovým publikem.
Heidi v závěrečné řadě Tool Time řekne, že je těhotná. Těhotná byla však i ve skutečnosti.
Postava Wilsona je založena na vzpomínce Tima Allena, kdy byl ještě moc malý, proto nebyl schopen si souseda prohlédnout.
Manželka Richarda Karna, Tudi Roche se pětkrát objevila jako Jillina sestra Carrie.
Celá jména kluků jsou: Bradley Michael Taylor, Randall William Taylor a Marcus Jason Taylor.
Tim má v seriálu pět bratrů (Rick, Steve, John, Marty a Geoff) a Jill čtyři sestry (Carrie, Robin, Tracy a Linda).
V seriálu je nejstarším synem Tima Brad, o 13 měsíců než Randy. Ve skutečnosti je představitel Randyho o měsíc a den starší než Brad.
Wilson se celým jménem jmenuje Wilson W. Wilson mladší. Prostřední W. taky znamená Wilson.
Al se původně měl jmenovat Glenn.
Tim ve své fiktivní show Tool Time často volá Klause, aby pustil nějaký zvukový efekt. Jméno si nevymyslel jen tak náhodou. Inspiroval se Klausem Landsbergem, který měl při natáčení seriálu na starosti zvuk.
V roce 2003 se Tim Allen, Richard Karn (Al Borland), Debbe Dunning a Casey Sander postavili na jeviště a sehráli představení Tim Allen Presents: A User´s Guide to Home Improvement.
Home Improvement získal řadu ocenění nebo na ně byl alespoň nominován. Šlo především o Zlatý glóbus v kategoriích nejlepší herecký výkon, nejlepší seriál, nejlepší herečka atd. Dalším oceněním byla Primetime Emmy Awards.
K seriálu vzniklo i několik počítačových her. Jedna z nich se vyznačovala tím, že k ní nebyl žádný návod. Místo něj se na obrazovce objevilo poučení: Opravdový muži nepotřebují návody. Příliš úspěšná tato hra nebyla.
V poslední řadě si už nezahrál Jonathan Taylor Thomas, který hrál Randyho Taylora, jednoho z Timových synů. Hovoří se o tom, že za to mohly rozpory mezi ním a Timem Allenem, podle jiných zpráv se chtěl víc věnovat studiu na vysoké škole. V seriálu se jeho nepřítomnost vysvětlila tak, že se společně se svojí přítelkyní účastní programu na ochranu životního prostředí v Kostarice.
Timova show Tool Time byla parodií na skutečný pořad pro kutily stanice PBS – This Old House. Jeho moderátorem byl Bob Vila, který se také objevil jako host v Kutilu Timovi.