Plakát seriálu

Letecké katastrofy

(Mayday)

Letecká doprava je nejbezpečnějším způsobem přepravování osob i zboží po celé naší planetě. Každou minutu jsou ve vzduchu tisíce strojů letících všemi možnými směry. Většina z nich dosáhne bez problémů svého cíle. Jsou ale okamžiky, kdy se posádky a cestující dostanou do situace, jež... [více]

2003–???? | Kanada | 45 minut | Discovery Channel | Dokument | 170 epizod | Status: stále běží
Následující epizoda v ČR

18×08 – Klamné zdání

(premiéra 26. 2. 2020 – dnes)
Následující epizoda

19×08 – Cockpit Killer

(premiéra 27. 2. 2020 – zítra)

Letecké katastrofy – O čem to je

Letecká doprava je nejbezpečnějším způsobem přepravování osob i zboží po celé naší planetě. Každou minutu jsou ve vzduchu tisíce strojů letících všemi možnými směry. Většina z nich dosáhne bez problémů svého cíle. Jsou ale okamžiky, kdy se posádky a cestující dostanou do situace, jež může skončit tragicky.

Námětem tohoto kanadského cyklu dokumentárních rekonstrukcí jsou události, které se na kratší či delší dobu staly středem pozornosti sdělovacích prostředků. Autoři rekonstruují průběhy známých leteckých nehod prostřednictvím obrazových a zvukových archivních materiálů, výpovědí svědků, pozůstalých, leteckých odborníků a vyšetřovatelů. Svou důležitou roli má také počítačová animace, jež evokuje to, co snad mohli jen tušit dispečeři u svých radarů, a to, co v několika posledních sekundách svého života viděli muži v pilotních kabinách.

Charakteristickou součástí cyklu jsou pak hrané scény, které vypovídají o tom, k čemu všemu během letu došlo a jak se s mimořádnými situacemi vyrovnávali lidé za řídícími pákami, jejich neviditelní partneři ve střediscích letového provozu a konečně i pasažéři, jež svůj osud vložili do jejich rukou.

vypravěč
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Discovery Channel

Délka

45 minut

Žánr

Dokument

Země původu

Kanada

Roky vysílání

2003–????

První vysílání

3. září 2003

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2019)
Fanda (2013)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Wikipedia (česká)

Související