plakát seriálu

Liga snů

(The League)

Názory uživatelů

Just normal fantasy football stuff

The League je sitcom, který se zakládá na velkém americkém hitu - Fantasy fotbalu. Nic vám to neříká a sport vás nebaví? Nevadí, tady jde o sport samotný až ve druhé řadě. Sám jsem se původně bál, že právě díky tomu budu mimo obraz, ale to se ani náhodou nestalo.

Místo toho nabízí League 84 epizod, které přinášejí někdy skvělé a někdy jen dobré vtípky. Znáte takové to špičkování s přáteli? Tady se seznámíte s partou podivínů, kteří ono špičkování dohnali na úplně jiný level.

A o co vlastně jde? Celá parta se každoročně utkává o prestižní trofej nazvanou Shiva. Po jejich středoškolské spolužačce. Postupně dochází k obměnám a přidávají se i jiné trofeje. Moje oblíbená byla vždy Sacko, pro toho nejhoršího, který následně musel plnit mnohdy nechutné tresty. Ano, nevyhnete se tady nechutnostem, nadávkám a sexuálním narážkám, ale jedno se rozhodně musí League přiznat, jejich vtípky jsou neskutečně vypointované.

Samotné postavy jsou tak jiné. Nevěřím tomu, že jste je už v nějakém seriálu zažili. I já jsem byl jejich divností překvapen a musel jsem se naučit ji přijímat. Každá má několik svých zvláštností. Těžko se popisují a je opravdu třeba je zažít. Nejvíce asi vyčnívá Taco (Jon Lajoie), což je v podstatě ztracený případ, který má jediné hobby - hulení. To mu však nebrání v tom, aby náhodně vydělal velké peníze, které následně pravidelně rozhazuje díky svým "geniálním" nápadům. Dalším extrémem je zženštilá verze muže jménem Andre, která se nějakou záhadou živí jako plastický chirurg a neuvědomuje si, že je terčem posměšků ostatních. A koho bych za kamaráda určitě nechtěl je Ruxin. Ruxin je neuvěřitelný a opravdu jedinečný kokot, který žije jen pro radost z ponížení svých přátel.

Když už jsem u těch postav, tak samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že je to i několik vedlejších, které mi pijou krev a vadí mi pokaždé když se objeví. V čele je Rafi, který se sám o sobě ještě dá snést, ale když spojí síly s Dirty Randym (Seth Rogen), tak je to moc i na mě. Naopak mě pobavilo hostování herců, které znám z jiných seriálů, jako Aziz Ansari, Adam Brody, Lizzy Caplan nebo Jayma Mays.

Přes všechnu chválu, kterou směřuji na adresu The League musím přiznat, že to však rozhodně není seriál pro davy lidí. Já ale věřím, že pokud hledáte něco, kde je drsnější humor, který často zaběhne za čáru korektnosti, tak budete nadmíru spokojeni.

A teď už nezbývá než naposledy zapět "Shiva Kamini Soma Kandarkram"!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Shivakamini Somakandarkram

Parta kámošů, co tráví svůj dospělý život fiktivní hrou o fotbale. Že to zní jako blbost?
Pokud fandíte trochu drsnější mluvě, sexuálním narážkách a parádním dialogům mezi postavami - tak jen do toho.
Máme tu manželstký pár s dětmi, rozvedeného chlápka, židovského sprostého právníka ženatého s Kolumbijkou, plešatého plastického chirurka se specializací na lýtka a podivína, co se jmenuje Taco a rád zpívá, hulí, balí holky a otravuje.
A všichni tihle kámoši zasvětili svůj život získání Shiva trofeje. Kdo při tom přijde k úrazu, kdo prodá jméno svého dítěte, kdo dostane infarkt a kdo sklátí opravdickou Shivu.....se dozvíte v seriálu.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé