plakát seriálu

Lovci stínů: Nástroje smrti

(Shadowhunters)

Epizoda 1×02 – The Descent Into Hell Is Easy
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jace s Clary zjistí, že Valentýn chce najít Pohár smrti, který před ním schovala Jocelyn. Jace si myslí, že kdyby pomohl Clary získat její vzpomínky, tak by si mohla vzpomenout, kde je schovaný. Rozhodnou se tak navštívit Město z Kostí a Mlčenlivé bratry, kteří jí snad budou moci pomoct.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Clary se rozhoduje mezi pomocí od Simona a Jace. Nakonec svého nejlepšího kamaráda přemluví, aby šel spolu s ní a Jacem do Institutu. Jace pomocí run zlomí kouzla obklopující Institut a Simononovi tak umožní vidět, jak to tam ve skutečnosti vypadá.
Zatímco Isabelle se ujme Simona, Jace s Clary se pokusí promluvit s Hodgem, který je bývalým členem Kruhu. Rada mu umožnila žít a trénovat Lovce stínů v Institutu, avšak nikdy ho nemůže opustit. Také mu přidali na tělo runu, která mu ztěžuje mluvit o Valentýnovi a Kruhu. Hodge se však i přesto snaží Jacovi s Clary dát nějaké informace, i když je to pro něj velmi bolestivé. Řekne, že Valentýn chce Pohár smrti a že mu ho Jocelyn, která dřív byla také v Kruhu, ukradla a schovala.

Clary řekne Jacovi, že ji Dot poslala portálem na policejní stanici. On si myslí, že je Dot nejspíš čarodějka. Clary si domyslí, že pokud jí najdou, tak by jim mohla říct, kde se schovává Pohár smrti. Když se dotkne svého přívěšku, má vidinu Dot u Pandemonia. Spolu s Alecem, Isabelle, Simonem a Jacem se tam tak vydají.

Dot se mezitím snaží najít Clary. Přežila pád z okna a jde do Pandemonia za Magnusem. Ten vytvořil portál, aby poslal všechny čaroděje do bezpečí, Valentýn totiž zjistil, že Jocelyn pomohl čaroděj a snaží se ho teď najít.
Dot odmítne jít s ním, venku před klubem je pak napadena nohsledy Valentýna a unesena.

Ostatní do klubu dorazí moc pozdě. Dot už je pryč. Jace tak navrhne, aby Clary šla do Města z kostí za Mlčenlivými bratry, kteří jí mohou pomoci odhalit vzpomínky pomocí Meče smrti. Clary s tím souhlasí. Všichni se tam tedy vydají.
Isabelle, Simon a Alec zůstanou nahoře, zatímco Clary s Jacem jdou do Města z kostí. Mlčenliví bratři Clary varují, že meč ji zabije, pokud není dost silná. Ona to však stejně chce podstoupit.
Pomocí meče pak ze svojí mysli dostane vzpomínku na Jocelyn a Luka, jak se hádají. Luke ve vzpomínce mluví o Valentýnovi a o tom, že Clary je jeho dcera.

Valentýn se snaží přimět Dot, aby mu pomohla s Jocelyn. Ta ale odmítá. Skoro se jí podaří utéct, ale Valentýn ji chytí a vytáhne Andělské ostří.

Isabelle se se Simonem vzdálí od Aleca a jdou do dodávky. Isabelle slyší divné zvuky, tak řekne Simonovi, aby se zamkl v autě a nevylézal. Potom co odejde, se ukáže, že se někdo schovává v autě a Simona unese.

Clary je zdrcená z toho, co se dozvěděla. Navíc, když vyjdou zpátky nahoru, Alec s Isabellou jí sdělí, že Simon zmizel. Ukáže se, že šlo o upíry, kteří taky chtějí Pohár smrti.
Když dostanou Pohár, Simona vrátí. Než někdo stihne zareagovat, tak spolu se Simonem zmizí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Street Clothes (Marz Ferrer, Voli)

Útok v garážích.

Emmanuel (Basecamp)

Isabella vejde s tácem jídla do svého pokoje, kde sedí Simon.

Great Disaster (Desoto Jones)

Sam sedí v dodávce a na svém iPadu poslouchá tuto píseň.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Izzy: Pohlídám civila. (Chytne Simona za paži.)
Jace: Tvoje oběť bude zaznamenána.
Isabelle: Neříkej mi, že se bojíš?
Simon: Děláš si srandu? Já se narodil vystrašený, což znělo mnohem líp v mé hlavě.
(Clary a Jace narazí na latinský nápis na meči.)
Clary: Co to znamená?
Jace: To je vyznání Lovců stínů. "Vypadám v černé lépe než vdovy našich nepřátel."
Clary: Moje latina není nic moc, ale jsem si docela jistá, že to není ono.
Isabelle: (o Simonovi) Neboj se, Clary. Já ti toho nejlepšího kamaráda pohlídám. Vlastně jsem chtěla jít udělat snídani.
Jace: Na druhou stranu, ty runy jsou méně smrtelné.
Clary: Co to je?
Jace: To je zářivá ruina. Má připomínat každému z lovců stínů, že i v té největší tmě jde najít světlo. (po chvíli) A taky je víc cool než baterka.
Hlavní postavy
Jace Wayland
Simon Lewis
Isabelle Lightwood
Alec Lightwood
Magnus Bane
Luke Garroway
Valentine Morgenstern
Hodge Starkweather
Vedlejší postavy
Robert Lightwood
Maryse Lightwood
Max Lightwood
Raphael Santiago
Dorethea / Dot
Brother Jeremiah
Imogen Herondale
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Descent Into Hell Is Easy (neoficiální název)
Původní názevThe Descent Into Hell Is Easy
Rok natočení2016
Premiéra19. ledna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody