plakát seriálu

Lovci stínů: Nástroje smrti

(Shadowhunters)

Epizoda 1×01 – The Mortal Cup
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Clary Fray až dosud žila naprosto obyčejný život. Teď však slaví 18 let a celý její život se obrátil vzhůru nohama, když zjistila, že její matka před ní celý život tajila fakt, že má krev Lovce stínů. Lovci stínů jsou cvičeni na boj s nadpřirozenem a chrání obyčejné lidi před monstry. Clariina matka je unesena a Clary se najednou musí vypořádávat s novým, neznámým životem a neví, komu věřit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Isabelle, Jace a Alec sledují démona do klubu Pandemonium. Jace po cestě vrazí do Clary, která se po něm otočí a řekne mu, aby se díval kam jde. Jace je překvapený, že ho vidí.

Před osmi hodinami

Clary jde před komisi, aby jí přijala na Brooklynskou akademii umění. Komisařům se líbí její výkresy, avšak nejvíc je zaujmou její "čmáranice" run.
Clary pak jde za Simonem, aby mu řekla, že jí vzali. Simon má večer koncert, chce aby Clary přišla a pak půjdou slavit. Clary tedy míří domů, kde dostane narozeninový dárek od Dot, sousedky z krámku v jejich domě. Jocelyn, její matka, jí věnuje stélu. Chce si s Clary promluvit a některé věci jí vysvětlit, Clary ale nemá čas, protože pospíchá za Simonem.
Její matka jí totiž tají tajemství. Jocelyn je lovec stínů a stejně tak i Clary, Jocelyn jí ale chtěla chránit, tak šla za Magnusem, nejvyšším čarodějem Brooklynským, aby jí vymazal vzpomínky. Teď už je však Clary 18 a začíná si vzpomínat.

Clary po koncertě pak stojí se Simonem a Maureen u dodávky, když do ní vrazí Jace. Zatímco Clary ho vidí a začne se s ním dohadovat, Maureeen a Simon ho nevidí a myslí si, že se Clary zblázdnila.
Ta však chce odpovědi a jde do klubu za Jacem. Dostane se dozadu a vidí jak Jace, Isabelle a Alec zabijí démona. Vyděsí jí to a z klubu uteče.
Jde zpátky domů, kde to řekne svojí matce, ta jí to chce vysvětlit, ale vyruší je Dot. Řekne Jocelyn, že jí našli. Jocelyn pošle Clary portálem za Lukem na policejní stanici a pokusí se Lovce zastavit.
Ti chtějí pohár smrti. Zabijí Dot a chtějí zajmout Jocelyn, ta se na poslední chvíli napije lektvaru a upadne do bezvědomí.

Clary je svědek toho, jak Luke mluví s nějakými lidmi. Chtějí po něm Pohár smrti, Luke jim řekne, že pohár chce pro sebe a že pro něj Clary, ani Jocelyn nic neznamenají. To Clary rozruší a tak uteče pryč. Běží zpátky domů, ten najde zdemolovaný.
Stojí tam Dot, Clary si myslí, že je to skutečně ona. Jenže démon, který na sebe vzal Dotinu podobu chce jen pohár. Zaútočí na Clary. V poslední chvíli jí zachrání Jace, který démona zabije. Démon však Clary poškrábe a dostane do ní jed.
Jace tak Clary odnese do institutu, aby jí vyléčili. Zároveň jí začne vysvětlovat, že Lovci stínů chrání lidi před démoni. Protože všechny pohádky, které zná, jsou pravdivé.

Simon vystopuje Clariin mobil a čeká před institutem, chce po ní vysvětlení. Clary za ním vyjde ven a chce mu to říct, jenže jí napadne další démon. Jace ji i tentokrát ochrání a dokonce se i zviditelní, aby ho mohl vidět i Simon. Ten je z toho v šoku. Chce, aby Clary šla s ním, protože jí dokáže ochránit. Jenže to stejné tvrdí i Jace a Clary se mezi nimi nedokáže rozhodnout.

Ten, kdo se shání po Poháru smrti je Valentýn. Všichni si myslí, že padl, ale on je na živu. Schovává se, má kolem sebe jen svoje nohsledy, a snaží se najít pohár, aby mohl vládnout.
Když se dozví, že má Jocelyn dceru, je překvapený. Ale chce jí poznat.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Monsters (Ruelle)

Píseň ze začátku epizody.

Redose (The Prototypes)

Písnička hraje v pozadí v Pandemoniu.

Don't Come Over (Jess Penner)

Clary přijde do kavárny za Simonem.

Forever Young (Alphaville)

Simon zpívá.

This Is the Hunt (Ruelle)

Úvodní znělka seriálu.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Scéna, když Simon a Clary jsou na dodávce, byla dotočena později ve studiu.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Clary: Nemohl by ses odneviditelnit? Aby si můj kamarád nemyslel, že jsem se zbláznila?
Hlavní postavy
Jace Wayland
Simon Lewis
Isabelle Lightwood
Alec Lightwood
Magnus Bane
Luke Garroway
Valentine Morgenstern
Jocelyn Fray
Vedlejší postavy
Malá Clary
Raphael Santiago
Dorethea / Dot
Brother Jeremiah
Protivná dívka
Imogen Herondale
Blackwell
Atletická žena
Maureen Brown
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Mortal Cup (neoficiální název)
Původní názevThe Mortal Cup
Rok natočení2016
Premiéra12. ledna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Sledovanost premiéry1 822 000 diváků (0,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody