plakát seriálu

Luck

(Luck)

Názory uživatelů

Nějak nevím

Nějak nevím co si mám o tomhle seriálu myslet. Viděl jsem zatím jen dva díly, ani jeden mě nijak neuchvátil. Mám pocit jako bych se na seriál díval od půlky. Postavy neznám a ani nemám zájem moc poznat. Je jich tam nějak moc a zatím na sebe ani nejsou nijak zvlášť vázány. Na to že se jedná o seriál z dostihového prostředí je děj neskutečně línej. Z bezmála hodinové stopáže si uvědomujete každou minutu. Prostě zatím nic moc - snad se nějak vyvrbí.

15.3. 2012 - Tak už se ani nevyvrbí, byl zrušen. Pro mě žádná škoda. Na seriálu bylo zajimavé jen herecké obsazení.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Leave nothing to chance.

Těžko se mi k tomuto seriálu hledají slova. Mělo to být umělecké dílo Dustina Hoffmana. Hrdě prohlašoval, že má volnost, že si může natočit seriál podle svých představ. Bohužel výsledek ani zdaleka nedosahuje původního potenciálu.

Luck je seriál o koních. Všechny postavy, všechny události i všechny dialogy se jich nějakým způsobem týkají. Jeden by řekl, že seriál o koních se musí líbit. Nemusí.

Po první episodě jsem byla na vážkách, zda má vůbec cenu pokračovat. Za těch padesát pět minut čistého času jsem vůbec netušila, o čem má být děj, kdo je kdo a jak to spolu všechno souvisí. Je pravda, že během těch devíti episod jsem si většinu těchto věcí ujasnila, ale stejně se seriálu nepodařilo získat si mou plnou pozornost.

Postav je tu dost. Každá z nich je víceméně samostatná a rozvíjí si svou dějovou linii. Těch příběhů, ať už episoidních či hlubších, provázejících seriál, je zde opravdu hodně. U Luck prostě nejde vypnout a relaxovat, člověk pořád musí být ve střehu, aby pochytil, co se to na obrazovce právě odehrává. Osobně jsem si oblíbila Rosie a Leona. Jejich radosti a starosti spojené s jezdeckou profesí mi přišly nejzajímavější, navíc nás u nich scénáristé nenudili nějakými sáhodlouhými detaily z osobního života, vše bylo naznačeno stručně a výstižně. Naopak jsem se nudila u Jerryho a jeho věčného gamblařského problému. Celkově ta jejich parta neměla moc silnou dějovou linii, i když to po pilotovém díle, kde vyhráli několik milionů, vypadalo docela slibně.

Jak už jsem řekla, v Luck jde především o koně. Závodů nám tvůrci předhodili víc než dost. A že to byla podívaná. U závodů jsem nejvíce ocenila práci kamery a střihu, střídání velkých celků s polodetailními záběry probíhalo nerušeně a člověk měl přehled jak o celkovém stavu závodu, tak o emocích zvířat i lidí.

Seriál byl ukončen kvůli smrti třech koní. I když je mi jich líto, nevadí mi, že se s Luck už nepotkám. HBO mělo, má a určitě i bude mít seriály na mnohem vyšší úrovni, než na které se nachází Luck.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí