plakát seriálu

Malý Sheldon

(Young Sheldon)

Názory uživatelů

Nadprůměrný rodinný sitcom

O Sheldonovi jsem si záměrně nic moc předem nečetl, abych neměl žádné očekávání, takže mě celkem překvapilo, že je to svým ražením spíše podobné seriálům jako například The Middle. Což je vlastně ve finále logické, neboť jde o to jak mladý Sheldon vyrůstal, takže se k tomu formát rodinného sitcomu perfektně hodí.

Obsazení Iaina Armitage (pro mě asi navždy Ziggy z Big Little Lies) jsem si prvně nedovedl moc představit, ale během prvních pár minut mě všechny obavy přesly. Iain má ten svůj, svým způsobem, arogantně-zvědavý výraz snad vrozený a k Sheldonovi to naprosto sedí. Ostatní postavy se v prvním díle moc neprojevovaly, takže není zatím moc co hodnotit. Snad jen Sheldonova matka, kterou hraje dcera jeho matky z TBBT, ke své postavě také sedí tak, jak bych si ji představoval. Uvidíme v dalších dílech, jak se vyvinou ostatní sourozenci a otec, ale zatím musím říct, že mi nikdo z nich vyloženě nevadil, což je na pilotní díl úspěch.

Příběh je sice zasazený do roku 1989, ale všimnul jsem si toho až v momentě, kdy se objevil song od skupiny Poison - Nothin' But a Good Time u čehož mé rockové srdce zaplesalo a jsem sám zvědavý jak se bude doba vyvíjet s příběhem dál.

Pilotnímu dílu bych dal asi 70%, ale nějak v tom vidím potenciál, takže trochu přidám a uvidím na konci sezóny jak jsem se trefil :)

Update po konci první série

Seriál se krásně rozjel a my můžeme sledovat Sheldona jak na jeho akademické dráze, tak i v oblastech jemu vzdálených jako například mezilidské vztahy. To krásně doplňují další postavy, které mi připadají perfektně vybrané a pocity z pilotního dílu přetrvávají i nadále a rozhodně se těším na druhou sérii :)

Zůstávám u hodnocení 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Mighty Little Man

Když byl ohlášen Young Sheldon, rozhodl jsem se, že ho budu hejtovat (protože takový typ seriálu je opravdu zbytečný). Na důkaz toho, že můj hejt má smysl, jsem si pustil první díl. A ukázalo se, že hejt smysl má, protože první díl byl opravdu zoufale průměrný (a z první řady nejhorší), ale pak jsem se pustil i do dalšího dílu. A přišlo zlepšení. Kolem čtvrtého dílu jsem se rozhodl, že seriálu dám šanci. A přátelé, dobře jsem udělal. Kolem pátého dílu mě to dokonale chytlo a já byl opatrně nadšen. A nadšení postupně vzrůstalo. Nejen, že jsem se celý rok těšil na nový díl Sheldona víc než na Teorii (čemuž ani nemusíte věřit) ale celý Young Sheldon je rozhodně lepší než posledních šest až sedm sérií TBBT (čemuž se naopak dá uvěřit poměrně snadno). Je to krásné retro s úžasnou atmosférou osmdesátek (tu dobu prostě nejde nemilovat), je tam hromada odkazů na všechno možné a navíc je to opravdu vtipné. Ve výsledku ani nevadí, že Sheldon rozhodně není nejlepší postavou, naopak je někdy dost otravný (tím skutečně otravným způsobem) a že celému seriálu vládne babča, ale ještě mnohem víc Missy, která je opravdu úžasná (geniálně napsaná, geniálně obsazená). Vůbec celé hlavní obsazení je výtečné (při volbě herců měli tvůrci opravdu šťastnou ruku) a všechny charaktery jsou výtečně napsané (samozřejmě v souladu s TBBT) a o vedlejších postavách to naštěstí platí také. Takže nakonec se z hejtu stalo nefalšované nadšení a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení i tak vydařené seriálové sezony 2017/18. A ačkoliv mě poslední věta první série vyděsila k smrti, na druhou sérii se už nesmírně těším. Což se o Teorii úplně říct nedá. 95%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Konečně něco vtipného a inteligentního

Sheldon je roztomilý, geniální, sarkastický. Co víc si může člověk přát. Jako chodící sarkasmus mu to schvaluji. Rodinka jako z obrázku (sarkasmus). Užívám si každý díl.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemné překvapení

Má očekávání ohledně tohoto seriálu nebyla příliš vysoká, přece jenom TBBT již dávno není kvalitativně tak vysoko jako v prvních sériích. Sheldon mi v původním seriálu nepřipadá jako nejlepší postava a občas mi přijde až mírně trapný, takže mě zpráva, že dostane vlastní seriál, zrovna nepotěšila.
Seriál mě ale, jak uvádím již v nadpisu, příjemně překvapil. Herec Sheldona podle mě zvolen skvěle a na roli mi sedí. Nejvíce mě ale překvapily vedlejší postavy, od nichž jsem ani nic nečekal. Žádná z nich mi vyloženě nevadí, nejvíce mi sedl Sheldonův starší bratr a babička. Tu je o to zajímavější sledovat, že byla několikrát zmíněna i v samotné Teorii, kde se bohužel zatím nevyskytla.
Humor není typicky sitcomový, chybí i smích v pozadí. Spíše připomíná rodinné komedie. Dalším vhodně zasazeným prvkem je Parsonsův vypravěč, který nepůsobí vůbec rušivě.
Celkově bych vám tedy tento seriál doporučil, obzvláště, pokud jste fanouškem Teorie. Nenapsal jsem žádné zápory, což ale neznamená, že je to dokonalý seriál. Jako u každé komedie se nějakému vtípku prostě nezasmějete. Příhody mladého génia a jeho rodinky ale je zábavné sledovat a jako oddychový seriál funguje dobře.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

yS

Dlho som odolávala malého Sheldonovi. ale je leto, von je hnusne horúco, seriáli nové epizódy nemajú tak prečo nedať malého Shelymu šancu? dobre som spravila. Nájsť v dnešnej dobe normálny sitcom je náročné. young Sheldon taký je. páči sa mi, že sa odohráva v minulom sotoročí, tkaže pre dnešných 15 16 ročných ľudí to musí byť riadny šok. herci sú vybraní parádne, babča hviezdi a v tesnom závese je Missy a Georgie. Sheldon je Sheldon a je jedno či mu tiahne na 40 alebo na 10 :D
som rada, že nám nenapovedajú kedy sa máme smiať. a tiež, že v seriály nie je na silu žiadny čierny herec. nie nie som rasista, ale toto mi v dnešných seriáloch vadí, na silu tam niekoho dať len aby sme boli polic friendly.
young Sheldon je vydarený seriál, so sympatickými hercami, dobrými nápadmi

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po trech dilech mam prakticky jasno...

dal uz ztracet cas nebudu...asi bych snesl vsechno ostatni, jen ne Sheldona.
Nesedi me jak "hraje", on ani adult Sheldon neni zadna postava k zulibani, ale do TBBT proste sedi, tanhle serialovej odvar Prumernakum nesaha ani po pas...

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

dabing

Právě koukám na českou verzi Young Sheldon. Naprosto příšerný výběr hlasů, to snad vybírali hluší... Doufám, že se bude pokračovat v titulcích (pardon, vím, že je dělá konkurence, ale ten dabing je vážně příšerný). Procentuální hodnocení patří originální verzi.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí