MasterChef

MasterChef (MasterChef) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
monberunka

4. září 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MasterChef

Zařekla jsem se, že českou verzi nebudu ani zkoušet, protože originál miluju... nakonec jsem si řekla, že zkusím aspoň první díl. Musím říct, že jsem to čekala horší. Sice přehrávají, snaží se o show, která v českém podání vyznívá spíš trapně, ale asi mohlo být i hůř:) Porotu bych sice zvolila jinak, ale vzhledem k tomu, že jsem se dlouho předtím bála, že dají jako jednoho z porotců jirku babicu... tak asi dobrý :D

Koho ale proboha napadlo dát tam Peštovou, která je jako prkno a vůbec se k tomu nehodí. Koho proboha napadlo tam vůbec někoho na "moderování" dát, vždyť je to zbytečnost.
Nebude to patřit mezi pořady, které bych sledovala, na druhou stranu musím upřímně říct, že je to asi lepší než primácké "Na nože" - kde tomu zatloukla poslední hřebík do rakve porotkyně Filipová. Škoda, že nemůžeme tyhle dva pořady a jejich porotce namixovat. Pohlreicha nebo Vaňka bych tu určitě ráda viděla:) A možná, že by to pak nebyl takový trapas.

Avatar uživatele
phoebess

2. září 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Estráda nebo kuchařská show?

Ačkoliv jsem původně chtěla zůstat nestranná a nesrovnávat českého Masterchefa s jeho předlohou (či předlohami), nejde to. Česká verze mi připadá spíš taškařici, ve které jde v první řadě o show a samotné vaření je odsunuto na vedlejší kolej.
Moderátorka ani moderátorkou není, pokud teda nepočítáte ty tři (někdy možná pět) věty, které za celý díl prohodí, za moderování.
V určitých chvílích jsem navíc měla pocit, že vidím parodii na Joe Bastianiche z americké verze nebo na George Calombarise z australské verze... A nejen kvůli tomu by se za parodii dal označit i celý pořad. Na britský originál (i na ostatní kopie) hodně ztrácí.

Avatar uživatele
Jandulina

1. září 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Masterchef

Kdo sleduje a má rád Masterchefa, kde v porotě zasedají vynikající a charismatičtí Gordon Ramsay, Joe Bastianich a Graham Elliot, tak mu tenhle amatérský, ubohý a laciný pokus od tandemu Nova&Markíza zvedne žaludek. Rádoby drsní porotci působí nepřirozeně - to zřejmě z důvodu toho, že jim bylo nařízeno "buďte drsní" - a veskrze působí spíš směšně. Hodnotím sice po prvním díle, ale pochybuji, že názor změním. Česko-Slovenskou verzi beru jako naprostou urážku originálního Masterchefa!!!!!

Avatar uživatele
anjoa

8. prosince 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

MasterChef

Na MasterChef se jasně ukázalo, proč nikdy nehodnotím seriál po prvním nebo druhém dílu, protože to ze začátku byla tragédie – "umělé" vyhazování jídla do koše, úchylné očumování slečny v průsvitné blůzce, rádoby drsné komentáře. No, prostě odpad. Jenže se to postupně tak zvedlo, že mě to až překvapilo.

Je jasné, že česká a slovenská produkce musí být levnější, všechno je tu omezenější než u Američanů – menší výběr levnějších surovin i méně superkvalitních soutěžících, takže tohle neberu u hodnocení v potaz. Dost mě překvapila neznalost některých soutěžících. Chápu, že někdo nemusí vědět, co je to croquembouche, ale nevědět, co je to prižma, suflé, makronky nebo neustále používat těstoviny v pytlíku, to už je podle mě docela základní neznalost na soutěž ve vaření.

Vadily mi hlavně tři věci. Zaprvé Daniela Peštová. Nevím, proč si všude myslí, že bývalá modelka je zároveň i vynikající moderátorka. Většinou tohle pravidlo neplatí - Elle Macpherson ve Fashion Star, Angela Lindvall v první sérii Project Runway All Stars nebo Alexa Chung v 24 Hour Catwalk a Daniela Peštová není výjimkou. Její jediná funkce je odříkat naučený text jako básničku na školní besídce a být krásná v roztodivných psychadelických módních kreacích.

Zadruhé záběry do vily, kde soutěžící bydlí. Když se dívám na soutěž o vaření, tak mě fakt nezajímá, jak někdo leze ráno ze sprchového koutu nebo večer chlastá. Zatřetí vaření podle receptu ve vyřazovacích úkolech. Vaření podle receptu v takovém pořadu podle mě nemá vůbec co dělat a nechápu, jaký to má smysl.

A ač se to na začátku vůbec nezdálo, tak za klad považuji porotu. Ty tři si dobře sedli a líbilo se mi i to, že soutěžícím pomáhali, neustále vysvětlovali a celkově dávali dobrou zpětnou vazbu. Hodně dobří byli i čeští a slovenští kuchařští a cukrářští odborníci – Roman Vaněk, Michal Konrád, Martin Pokorný, Hanka Michopulu, Jarda Žídek, Gabriel Kocák (moc se mi líbilo to jeho menu z lesa) a další.

Odborní hosté u vyřazovacích úkolů a snaha ukázat moderní kuchyni u mě vyvažují většinu nedostatků. Teda kromě Peštové, tu vážně nevyváží nic. No, možná Mads v Hannibalovi servírující svým hostům "speciality" na stříbrných podnosech:-)

Avatar uživatele
Leffi

12. prosince 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

a tak

Tak jsem to konečně dal. Sice se zpožděním, ale neskutečně spokojen, se v hodnocení vydám proti proudu. Na komerční formát, kterým Nova bezesporu je, se tentokrát drželi příjemně při zemi a přišli konečně se soutěží, kde účinkující musí opravdu něco umět. Né, že bych chtěl snižovat talenty jiných talentů..... ale jo. Od plného hodnocení mě drží zpět jen dva detaily, které mě celou dobu vytáčely, asi nejvíc. Prvním byl fakt, že v soutěži účinkovali Slováci, kteří mě poslední dobou točej čim dál víc a druhým, byla ta úplně zbytečná blonďatá nádhera co se tam promenádovala napříč díly. Jestli někdy vznikne nějaká cena (kromě prestižní maliny), za úplně nejblbější roli, ze všech nejblbějších blonďatých rolí, do kterých by nešla ani špína Bartošová, tak má tahle hrůza můj hlas. Pevně doufám, že jestli vznikne další Master Chef, tak se bez tohohle obejde a bude na 5 hvězdiček.

Avatar uživatele
haroska

1. prosince 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A mě se to líbí... ba dokonce to žeru!

Pravda, že zahraniční verzi jsem viděla jen občas a namátkou. Tahle česká verze podle mě dopadla dobře. Zajímavý porotci (kteří za sebou alespoň něco mají a něco umí), perfektní odborní hosti - ať už cukráři, pekaři, omáčkáři:) , kteří v podvědomí českého publika něco znamenají. SOutěžící sympatičtí a celková dynamika soutěže se zajímavě ubírá. Dochází k zlepšování a člověk se dozví spousty kulinářských zajímavostí. Těším se na každý díl a doufám, že to není poslední série téhle show. Ten kdo se nechal odradit po celkem drsné první díle podle mého prohloupil.

Avatar uživatele
Lizara

18. září 2012

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MasterChef

Jestli můžu porovnat, tak Polreich je sprostý a vtipný, ale moderátoři MasterChef jsou jenom sprostí. Viděla jsem i lepší pořady o vaření...

Avatar uživatele
aries123

11. ledna 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dalo se to ...

Original jsem neviděl, takže jsem od toho neočekával vůbec nic. A byl jsem překvapen. Po spoustě traparen tady bylo něco, na co se dalo koukat. Tedy chvilkama jsem s raději odskočil na cigárko, ale jinak se to dalo. Doufal jsem, že to nevyhraje kočena ze slovenska a povedlo se. Takže MasterChef je z Brna. No hold Brno je Brno :-))) a navíc "zlatá loď". M.

Avatar uživatele
pufina

11. prosince 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MasterChef

Až jednou bude show o vaření, tvoření pěkných porcí na talíř, které budeme i pohledem hltat a nakonec mě potěší tím, že dostanu recept a další rady, dejte mi někdo vědět!