plakát seriálu

Město žen

(Cougar Town)

Epizoda 3×08 – Dcera své matky (Ways to be Wicked)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na návštěvu přijela Betsy, matka Ellie. Na všechny je velmi milá, ale Ellie tvrdí, že je učiněné zlo a kromě Graysona s ní všichni naoko souhlasí. Zelenáč Grayson je tak Ellie ignorován a Andy mu pak dává rady, aby lepší kamarád. Začne u Laurie a stojí ho hodně přemáhání, aby zvládl její nesouvislé štěbetání. Travisovi vadí, že se u nich na koleji nepořádají žádné párty a tudíž u nich nejsou žádné holky. Rozhodne se proto ukrást sochu pumy, aby na ni nějaké přilákal.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Travis a jeho spolubydlící se ale zaleknou hlídače a zmizí. Vše zůstane na Chickovi, Jules a Bobbym, kteří hlídače podplatí, a tak se socha může vyjímat uprostřed obývacího pokoje.
Ellie je naštvaná, když se od Graysona dozví, že i její nejlepší kamarádka Jules nevěří tomu, že její matka je zlá. Proto, když přijde Jules na návštěvu a Betsy odejde pro dárek, schová Jules a matce poví, že Jules šla pryč. Betsy spustí proud nelichotivých slov na adresu Jules. Ta kvůli tomu brečí, rozteče se jí řasenka a vypadá jako Alice Copper, přesně tak, jak se Betsy zmínila. Jules je jasné, že i když to Ellie nedá plně najevo, ráda by věděla, zda o ní matka dokáže říct alespoň něco pěkného. Jules si proto hraje na zlou, aby si padla s Betsy do noty a vymámila z ní pár hezkých slov o Ellie. Betsy ale radši zmizí, než aby o své dceři mluvila pěkně. Jules nemá to srdce říct Ellie pravdu, tak raději zalže. Pak si o situaci Ellie promluví se svým otcem. Ten zastává názor, že příbuzní nepatří do rodiny jen díky stejné krvi, ale musí se o to i zasloužit. Jules poté Ellie sdělí pravdu a také to, že ji za držení si odstupu od matky nijak neodsuzuje. Třeba si Betsy vše uvědomí a bude chtít sama navázat kontakt. V ten moment se Betsy z okna začne loučit, že spěchá na letiště a že řekne Ellie, že se nemusí zvedat, aby se s ní rozloučila osobně.
Grayson si vyslechne Lauriin sen o vlastním pekařství. Laurie mu pak přinese dort ve tvaru berušky na počest toho, že se stal otcem. Jeden ze zákazníků je ochoten za kousek zaplatit 10 dolarů, a tak Graysona, hlavně ze zištných důvodů, napadne, že by jí ke snu mohl pomoci a na menu připíše dorty a zákusky. Z toho, ani z nové trouby v kuchyni v baru, není Laurie vůbec nadšená a naštvaně odejde. Pak mu poví, že si vždycky si říkala, že má pohodovou práci, která akorát pokryje její výdaje a že jednou třeba bude mít vlastní obchůdek. Grayson ji pochopí a ujistí ji, že se uskutečnění snu bát nemusí, protože třeba vyjde a i prožívání snu je skvělé. On je za svoji dceru rád, i když okolnosti nejsou dokonalé.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Everybody Wants (Paddy Casey)

Ellie a Jules spolu mluví o matkách.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Bacha. Název "Město pum" tento týden dával docela smysl.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Chick: I kdyby se nám to nelíbilo, stejně bychom tu byli, protože lidé, které milujeme, potřebují vědět, že jsme vždycky na jejich straně. Nedostáváš volňásky jen proto, že sdílíte stejnou krev. Být součástí rodiny je něco, co si musíš zasloužit. A když ne, tak táhni k čertu.
Ellie: (o své matce) Není na ní nic dobrého.
Andy: To není pravda. Je jí 66 a je pořád sexy, což je dobrá zpráva pro mě.
Hlavní postavy
Jules Cobb
Travis Cobb
Ellie Torres
Laurie Keller
Bobby Cobb
Andy Torres
Grayson Ellis
Vedlejší postavy
zákazník
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDcera své matky
Původní názevWays to be Wicked
Rok natočení2012
Premiéra17. dubna 2012
Česká premiéra15. března 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry4 450 000 diváků
Autoři profilu epizody