Mezi životem a smrtí

Mezi životem a smrtí (Monday Mornings) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ragelly

5. ledna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Judgment day comes once a week.

´Stanice TNT opět nezklamala. Po příjemné kriminálce King and Maxwell jsem dala šanci lékařskému Monday Mornings a určitě tohoto rozhodnutí nelituju. Seriál je ve svém žánru důstojným zástupcem. I když nemůžu říct, že je originální, nudit se rozhodně nebudete.

Možná ten názor o originalitě vezmu zpátky. Objevil se zde totiž faktor, který jsem dosud v žádném jiném lékařském seriálu neviděla. Pravidelné schůzky chirurgů, kde si v podstatě na veřejný kobereček zve primář své doktory a veřejně je ztrapňuje. V pilotní epizodě mě to hodně zaskočilo, překvapilo, ihned jsem si k primáři vytvořila negativní vztah. Nicméně v následujících epizodách se ukázalo, že tento člověk není tak černobílý, jak se na první pohled zdá.

Tato postava je k mému potěšení velmi komplexní. Z epizody na epizodu vás překvapuje, nikdy nevíte, co od něj čekat. Nemůžete si ho tedy zařadit ani mezi klaďase, ani mezi záporáky. Takový charakter se v seriálech nevyskytuje zase tak často, proto mě Monday Mornings jeho přítomností potěšila. I ostatní postavy jsou zajímavé. Sice se tu objevuje klasické klišé - mladá krásná dvojice, chytrá holka, zvláštní nerd a cool týpek, nicméně zrovna v tomto případě typizace nevadí. Kromě primáře bych ráda vyzdvihla také doktora Parka, Asiata, který se zásadně vyjadřuje jen deseti americkými slovy, která mu k vykonávání lékařské praxe naprsoto stačí. Sice moc dobře nechápu, jak by člověk s takto malou znalostí angličtiny mohl zdárně vystudovat lékařskou fakultu, to ale nic nemění na tom, že jeho scény v seriálu nemají konkurenci.

Případy jste už párkrát viděli v jiných lékařských seriálech, nenajdete tu nic originálního. Přesto jsou podány natolik zábavnou a líbivou formou, že vás seriál během sledování připoutá k obrazovce. Ději nechybí několik zásadních překvapivých momentů. Hned v první epizodě seriál zabil malé dítě, což mě osobně hodně překvapilo, jelikož jsem čekala, že TNT je natolik "family-friendly" stanice, která si takový skandální výsledek netroufne vytvořit. Opět tedy milé překvapení. Epizody utíkají rychle, ani si nevšimnete, že jste najednou u posledního dílu, kterému mimochodem napětí taktéž nechybí.

Finále seriálu mělo požadovaný happyend, i když jsem přece jen doufala, že budou tvůrci pokračovat v odvážných krocích a dovolí si zabít jednu z hlavních postav. I když se tak ale nestalo, nebudu seriálu ubírat body v podstatě za nic. Celkově šlo o skvělou podívanou.

Monday Mornings považuju za jeden ze zdařilých počinů lékařského žánru. I když má pouze deset epizod, rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. Postavy jsou příjemné a věrohodné, příběh, ač ne příliš originální, dokáže diváka vtáhnout.

Avatar uživatele
enisek

13. února 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

šeď, šeď a průměr

Obvykle nehodnotím seriál po prvním díle, ale protože vím, že tady už další díl určitě neuvidím, tak se do toho pustím. Po přečtení obsahu a zkouknutí traileru jsem se těšila, herci, které mám ráda, a téma, které slibovalo hodně. O to víc jsem byla zklamaná po pilotu. Po prvních 5 minutách jsem si nebyla jistá, koho z "hrdinů" bych praštila radši, všichni mi neskutečně lezli na nervy, od šéfa, který shazuje podřízené, přes doktora Wonga, jeho stážisty a jejich parodii na angličtinu až po "nejlepšího" doktora na světě s vzhledem boxera. Možná kdybych se tak netěšila, seriál by se mi mohl líbit. Takhle mi zapadl do průměru, na který se určitě nechci koukat.

Avatar uživatele
phoebess

12. března 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý počin!

Ving Rhames, Jamie Bamber a Alfred Molina jako jejich "kat"? To jsem si přece nemohla nechat ujít! Zajímavé lékařské drama, v popředí nejsou operace, ale M&M, kdedoktoři řeší své případy a poklesky, popř. zaviněná úmrtí pacientů. Je to tedy něco jiného, než na co jem zvyklá. Doktoři nejsou představeni jen jako světové špičky v oboru, ale jako obyčejní lidé, kteří se dopouští chyb, když se jim do cest postaví různé nečekané překážky.

Avatar uživatele
pedolka

30. prosince 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemná změna

Tento seriál byl pro mě příjemnou změnou. Většina lékařských seriálů je si dosti podobná ale pravidelné pondělní schůzky, které zde pořádá primář, kde se řeší umrtí pacientů a chyby lekařů, dodávají seriálu velice zajímavou originalitu.