plakát seriálu

Mezi životem a smrtí

(Monday Mornings)

Názory uživatelů

Judgment day comes once a week.

´Stanice TNT opět nezklamala. Po příjemné kriminálce King and Maxwell jsem dala šanci lékařskému Monday Mornings a určitě tohoto rozhodnutí nelituju. Seriál je ve svém žánru důstojným zástupcem. I když nemůžu říct, že je originální, nudit se rozhodně nebudete.

Možná ten názor o originalitě vezmu zpátky. Objevil se zde totiž faktor, který jsem dosud v žádném jiném lékařském seriálu neviděla. Pravidelné schůzky chirurgů, kde si v podstatě na veřejný kobereček zve primář své doktory a veřejně je ztrapňuje. V pilotní epizodě mě to hodně zaskočilo, překvapilo, ihned jsem si k primáři vytvořila negativní vztah. Nicméně v následujících epizodách se ukázalo, že tento člověk není tak černobílý, jak se na první pohled zdá.

Tato postava je k mému potěšení velmi komplexní. Z epizody na epizodu vás překvapuje, nikdy nevíte, co od něj čekat. Nemůžete si ho tedy zařadit ani mezi klaďase, ani mezi záporáky. Takový charakter se v seriálech nevyskytuje zase tak často, proto mě Monday Mornings jeho přítomností potěšila. I ostatní postavy jsou zajímavé. Sice se tu objevuje klasické klišé - mladá krásná dvojice, chytrá holka, zvláštní nerd a cool týpek, nicméně zrovna v tomto případě typizace nevadí. Kromě primáře bych ráda vyzdvihla také doktora Parka, Asiata, který se zásadně vyjadřuje jen deseti americkými slovy, která mu k vykonávání lékařské praxe naprsoto stačí. Sice moc dobře nechápu, jak by člověk s takto malou znalostí angličtiny mohl zdárně vystudovat lékařskou fakultu, to ale nic nemění na tom, že jeho scény v seriálu nemají konkurenci.

Případy jste už párkrát viděli v jiných lékařských seriálech, nenajdete tu nic originálního. Přesto jsou podány natolik zábavnou a líbivou formou, že vás seriál během sledování připoutá k obrazovce. Ději nechybí několik zásadních překvapivých momentů. Hned v první epizodě seriál zabil malé dítě, což mě osobně hodně překvapilo, jelikož jsem čekala, že TNT je natolik "family-friendly" stanice, která si takový skandální výsledek netroufne vytvořit. Opět tedy milé překvapení. Epizody utíkají rychle, ani si nevšimnete, že jste najednou u posledního dílu, kterému mimochodem napětí taktéž nechybí.

Finále seriálu mělo požadovaný happyend, i když jsem přece jen doufala, že budou tvůrci pokračovat v odvážných krocích a dovolí si zabít jednu z hlavních postav. I když se tak ale nestalo, nebudu seriálu ubírat body v podstatě za nic. Celkově šlo o skvělou podívanou.

Monday Mornings považuju za jeden ze zdařilých počinů lékařského žánru. I když má pouze deset epizod, rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. Postavy jsou příjemné a věrohodné, příběh, ač ne příliš originální, dokáže diváka vtáhnout.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

šeď, šeď a průměr

Obvykle nehodnotím seriál po prvním díle, ale protože vím, že tady už další díl určitě neuvidím, tak se do toho pustím. Po přečtení obsahu a zkouknutí traileru jsem se těšila, herci, které mám ráda, a téma, které slibovalo hodně. O to víc jsem byla zklamaná po pilotu. Po prvních 5 minutách jsem si nebyla jistá, koho z "hrdinů" bych praštila radši, všichni mi neskutečně lezli na nervy, od šéfa, který shazuje podřízené, přes doktora Wonga, jeho stážisty a jejich parodii na angličtinu až po "nejlepšího" doktora na světě s vzhledem boxera. Možná kdybych se tak netěšila, seriál by se mi mohl líbit. Takhle mi zapadl do průměru, na který se určitě nechci koukat.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý počin!

Ving Rhames, Jamie Bamber a Alfred Molina jako jejich "kat"? To jsem si přece nemohla nechat ujít! Zajímavé lékařské drama, v popředí nejsou operace, ale M&M, kdedoktoři řeší své případy a poklesky, popř. zaviněná úmrtí pacientů. Je to tedy něco jiného, než na co jem zvyklá. Doktoři nejsou představeni jen jako světové špičky v oboru, ale jako obyčejní lidé, kteří se dopouští chyb, když se jim do cest postaví různé nečekané překážky.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemná změna

Tento seriál byl pro mě příjemnou změnou. Většina lékařských seriálů je si dosti podobná ale pravidelné pondělní schůzky, které zde pořádá primář, kde se řeší umrtí pacientů a chyby lekařů, dodávají seriálu velice zajímavou originalitu.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé