plakát seriálu

Mizera

(Rake)

Názory uživatelů

Don't judge.

Rake příjemně překvapil. Po traileru jsem byla spíše znechucená, ale už pilot byl na dost dobré úrovni, kterou si seriál udržel po celých dvanáct epizod. Není to sice nic, co jsme ještě neviděli - vždyť jen to, že je to adaptace australského seriálu nekřičí originalitou - ale i tak to dokáže kvalitně zkrátit dlouhou chvíli.

Rake je typická právničina, která je ovšem doplněna o netypického hrdinu. Keegan není typický hrdina, zvlášť hrdina-právník, na jakého jsme zvyklí z jiných seriálů. V podstatě jde o typ hrdinského bad boye, který se sice chová jako hovado, ovšem přesto oplývá lehkou genialitou a většina (pracovních) věcí mu až neuvěřitelně dobře vychází... a i když to není pan dokonalý, nebo možná právě to, že není pan dokonalý, nutí diváky, aby mu fandili. Je teda pravda, že místy to jeho věčné sukničkářství začínalo lézt na nervy, ale nakonec se to vrátilo do únosných mezí.

Seriál stojí čistě na výkonu Grega Kinneara. Tuhle filmovou hvězdu museli dlouho seriáloví tvůrci přemlouvat, aby zkusil televizi, ale stálo to za to. Role Keegana je mu napsaná na tělo. Neměla jsem sebemenší problémy mu uvěřit každé slovo, každé gesto. Upřímně, Kinnear je tak dobrý, že ostatní postavy už téměř nevnímáte. Bezkonkurenčně si pro sebe ukradne pozornost, kdykoliv se objeví v záběru. Z ostatních mu nikdo nemá šanci konkurovat, ovšem statečně se snaží a za zmínku tedy stojí Tara Summers, jejíž Leanne se opět vymaňuje z typizace tradiční sekretářky. Tahle holka je jediná na míle daleko, která dokáže Keegana zkrotit a na rovinu mu dát kapky. Dynamické duo, mezi kterým to nejiskří, je jako závan čerstvého vzduchu.

Další plus, které na seriálu vidím, je to, že většina hrdinových klientů zločin spáchala. Je fajn vidět, že ne vždy vítězí pravda, ale také že hrdina nemusí vždy vyhrát. Prohry a výhry se střídají a přicházejí v různých intenzitách, nikdy nevíte, jak případ dopadne a co se z něj vyvine. Neříkám, že je Rake originální, už tu bylo více právnických seriálů, u kterých jsme mohli hádat výsledek, ale pořád tento styl oceňuju více, než kdyby bylo vše na jedno brdo.

Celkově je Rake příjemným překvapením. Seriál, od kterého jsem nic nečekala, ve výsledku přinesl nadprůměrnou zábavu se skvělým hereckým výkonem hlavního představitele. Očividně ale američtí televizní diváci mají jiný názor. Na druhou stranu ale nejde o žádný klenot, jehož zrušení by se nedalo rozdýchat. Takovýchto seriálů bude ještě celá hromada.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rake

Rake je komediální seriál z právnického prostředí; hlavní hrdina Keegan Joye je obhájce, jehož prořízlá pusa a zhýralost (chlast, ženský, gambling a poker) ho přivádějí od jednoho průšvihu k dalšímu a ještě většímu průšvihu. Prostě je to gauner a smolař. Takové seriálové antihrdiny nemám příliš v lásce, ale naštěstí po pár dílech zjišťuji, že když chce, umí být dobrým právníkem, věrným přítelem (i když trochu otravným), a oddaným otcem. (Jenže pak se stejně vožere a něco zase vyvede :)) Každopádně je to opravdu zajímavá postava (i dobře zahranná). Samotným právnickým případům tu není věnován až tak velký prostor (i když bývají zajímavé), kromě nich Keegan řeší svoje osobní problémy (exmanželku, syna, kamaráda, u kterého přespává, dluhy, které mu přerostly přes hlavu atd.). Situační a hlavně konverzační humor je tu na vysoké úrovni. Hodnoceno po 7. díle.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sympatický hlavní "hrdina"

Svérázný právník topící se v dluzích neměl v pilotu našlápnuto úplně špatně. Po dalších dílech ale sklouzává do opakujícího se scénáře jeho neschopnosti udržet si vydělané peníze a dělat nelogická rozhodnutí - což mě dosti iritovalo. Seriál mě dále nezajímá, ale za hlavního představitele dávám 60%. [seriál stejně ZRUŠEN]

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

.

Nemůžu říct, že by to byl špatný seriál...jen už to tu všechno (více než) jednou bylo a tak mě zkrátka ničím nezaujal. Typický kandidát pro programové bloky všedních odpolední. Když to člověk párkrát nevidí, nic se nestane a sedět se u toho při jídle dá.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Rake

Prvních pár dílů jsem se musela dokopávat, abych tomu dala šanci. Naštěstí má seriál vzestupnou tendenci, začalo mne to vážně bavit. Opakované návštěvy vymahače dluhů u Keegana jsou neodolatelné. Bude mne mrzet, jestli seriál neobnoví, měl by šanci na vyšší sledovanost.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rake

Žádné vážné drama, pohodová zábava, lehce humorné ... proto mne tento seriál baví. Jen škoda, že zřejmě už nedostane šanci na další sérii.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk