Most

Most (Bron/Broen) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
MonYenn

9. května 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Saga a spol.

Počula som i čítala veľmi dobré hodnotenia tohto seriálu, tak som sa nakoniec do neho pustila a rozhodne neľutujem. Priznám sa, že prvé dva-tri diely som rozmýšľala, čo je na ňom takého úžasného a tiež som mala problém so Sagou (ona je kompletná?). Ale potom ma to riadne chytilo, pozerala som diel za dielom a pri scénach so Sagou som úplne zmenila rétoriku na „Ona je úžasná!“ „Ona je fantastická!“ „Ona je neskutočná!“ Som prekvapená, že je tu uvedených tak málo hlášok, lebo čo Saga vypustila z úst, tak to stálo za to.
Rovnako tak Martin je výbornou postavou, tie jeho chyby a činy... žiadny klaďas so svätožiarou. Páčilo sa mi tiež, že mal so Sagu trpezlivosť a ako časom vznikol medzi nimi vzťah dôvery a priateľstva (v rámci možností).
Dejovo bola prvá séria zaujímavá, koniec kvalitný. Zo seriálu sálala príťažlivá inakosť, postavy boli skutoční ľudia, žiadni manekýni, čo mi tiež veľmi imponovalo.
Púšťam sa do sledovania druhej série...

Avatar uživatele
emma53

18. července 2014

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Seveřané nezklamali

Ačkoliv nechci, tak srovnávám trochu s Wallanderem, kde bylo nesporně velkou výhodou, že v každém dílu šlo o jiný příběh, takže jsem se neztrácela. Ale když se oprostím od srovnávání, tak tady jsem měla krizi asi v polovině pro přílišnou překombinovanost a pár nelogičností, ale to se během tří dílů vysvětlilo a ve finální části napětí bezvadně vygradovalo.
Klobouk dolů před Sofiou Helin, která hrála skvěle policistku Sagu, navíc se syndromem pro mě neznámé nemoci a projevující se opravdu velmi zvláštním způsobem. Kim Bodnia za ní sice trochu pokulhával, ale alespoň jeden z nich byl v uvozovkách normální.
Jinak vizuálně je to nádhera a letecké pohledy na Malmö, nebo Kodaň se spojujícím mostem mezi Švédskem a Dánskem nemají chybu. A o titulkovém songu ani nemluvě.

Tak mám za sebou i druhou sérii a musím konstatovat, že jsem nadmíru spokojená, protože byla ještě o level parádnější než ta první.
Mimo jiné klady jsem si vysloveně vychutnávala Sagu (ta je k nakousnutí) s Martinem, kterému se tady také dostalo daleko víc prostoru pro svojí postavu. Jejich dialogy byly příjemným a někdy prima úsměvným kořením.
Zkrátka dokonalé, bezchybné, takže za sebe můžu napsat, že s otevřenou náručí přivítám třetí sérii, protože ten téměř provokativní závěr druhé série po ní přímo prahne.

Avatar uživatele
Doudy

9. srpna 2014

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sever nezklamal - I. série

Když se ne Most chysáte, tak berete jako nejdůležitější informaci o hranici mezi Švédskem a Dánskem. Ale je i mnohem dál - mezi mírně autistickou švédskou vyšetřovatelkou a normálním vyšetřovacím medvědem z Dánska. Oba na mě tak vážně působily. Ovšem už na konci prvního dílu jim přijdete na chuť. Že se občas logika zvláštně zamotá, to se ukáže až ve finále. A zkušenej divák si oblíbí i vtipný konverzace v průběhu vyšetřování. ;-) Netuším, jestli to má knižní předlohu, ale autor by musel bejt víc než spokojenej. :-) Na druhou sérii se teprve chystám.

Avatar uživatele
Mysliveček star trekovec

23. prosince 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Most - Bron/Broen - Bridge - Tunnel...

Skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce, navíc s perfektním finále a úžasnou Sofií Helin. Navíc to má vynikající titulní skladbu a dobře udělané titulky. V porovnání se Zločinem je to ale slabší a má to co dohánět. Most ale, jak už jste jistě pochopili, pro mě vůbec nebyl zklamáním, a když už, tak jen malým. Má to holt výborný spád a skvěle napsané postavy v dobrém mezinárodním prostředí. Na druhou stranu ale musím říct, že kdyby to mělo například o dva díly méně, nebránil bych se tomu. Jako celek ovšem skoro dokonalá záležitost. Už jsem tady mluvil o nezapomenutelném výkonu hlavní představitelky, ale i ostatní herci jsou perfektní, stejně tak jako režie, kamera a hudba. To všechno je tak skvěle sehrané, že to vytváří parádní zážitek. Na druhou sérii jsem velmi zvědav, ale za tu první nicméně "jen" 83%. Asi je chyba ve mně, nechápu, proč nejsem schopný dát tomu všechny procenta, ale to se prostě stává.

Avatar uživatele
teraxa

10. listopadu 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bron/Broen jako nitka

Severskou tvorbu si pouštím výjimečně. Né proto, že bych ji neměla ráda, ale proto, že jejich tvorba je propracovaná a nenechá člověka ani na chvilku vydechnout.

Na Bron/Broen jsem narazila tady na SZ nejspíše v nějakém článku a hned si ho připsala na seznam a nakonec to nevydržela a pustila si první epizodu.
Samozřejmě se stalo, co jsem čekala, během tří dní jsem shlédla první řadu a nabrala extrémní spánkový deficit. Ale rozhodně to stálo za to.

Seriál není typickou kriminálkou, kde každý díl řeší hlavní představitelé jiný případ. Je velkým a dlouhým proudem příběhů, proplétající se do finálového rozuzlení, které bylo přímo vrcholové.
Druhou řadu zrovna sleduji, tedy neznám ještě její konec, ale i tady se od začátku objevují informace a následky první série a to je jedna z věcí, které mě okouzlily. Žádný tupý řez jako by se nic nestalo. Každá jednotlivá událost vyústila v následky, které postavy provázejí i nadále.

K obsazení nemám vlastně žádnou výtku. Helin je ve své roli výborná, její myšlenky, názory a řešení situací naprosto brilantní. Bodnia ji pro mě skvěle doplňuje. Myslím, že je tu krásně vidět, že se oba od sebe i učí.

Z popularity seriálu se rozhodli vytěžit i jiné státy, tak vznikl americký seriál The Bridge a francouzko-britská koprodukce si název upravila dle vlastní spojky na The Tunnel. Ani od jednoho z těch remaků neočekávám nejmenší náznak potenciálu, který nabídl Bron/Broen.

Tady nezbývá než říci, že seveřané prostě umí a po první sérii udělené hodnocení 90% zvyšuji na 100%

Avatar uživatele
kneznaL

27. dubna 2013

73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Výborně napsaná detektivka

se zajímavými a celkem sympatickými hlavními hrdiny. Velmi zajímavá byla pro mě hlavně Sofia Helin v roli Sagy - výborný herecký výkon. Líbila se mi i celková pochmurnost seriálu, nějak jsem na ní poslední dobou vysazená (Broadchurch, The Killing...) Vřele doporučuji shlédnout.
Jak jsem dříve opomíjela severskou tvorbu, tak to již určitě dělat nebudu.

Avatar uživatele
emJey (Bc. Milos Janu)

17. července 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Most: Krutě drsná krimi z chladného severu

V detektivce Most spojí síly dva zcela odlišní hrdinové, jejichž úkolem je dopadnout nebezpečného zabijáka. Čeká je ale pár překvapení.

„Seriál Most se už stačil dočkat dvou remaků. V tom stejnojmenném americkém se pátrá po vrahovi, jenž zabíjí na pomezí USA a Mexika, a hlavní roli si v něm zahrála Diane Kruger z Hanebných panchartů a Tróji. Ten druhý se opět odehrává v Evropě a jmenuje se Tunel. První mrtvola je v něm nalezena pod kanálem La Manche a po vrahovi tu pátrají detektivové z Anglie a Francie.“

Severská krimi je pojem a čtenáři moc dobře vědí, že když sáhnou po díle nějakého autora ze Skandinávie, pravděpodobně knížku neodloží, dokud se nedostanou na poslední stránku. Seriálový fenomén Most ale ukazuje, že stejně kvalitní detektivku zvládnou i filmaři.

Děj začíná na Öresundském mostě spojujícím Dánsko se Švédskem. Přesně v jeho polovině byla nalezena mrtvola ženy, na které se vrah evidentně vyřádil a rozřízl ji na dvě části přesně tak, aby na každou zemi zbyla polovina. Na případu tedy začnou pracovat policisté z Kodaně i z Malmö. Dán Martin Rohde (Kim Bodnia) je čtyřicátník, jenž už se ani nesnaží zakrývat rostoucí bříško a pleš. V práci spoléhá na instinkt a empatii, a i když má v práci pověst zkušeného profesionála, v soukromí mu to povážlivě skřípe. Řeší rozvod a vztah s dospívajícím synem, s nímž si nemá co říct. Oproti kolegyni ze Švédska je to však úplný pohodář. Saga Norén (Sofia Helin) je totiž sice možná geniální kriminalistka, když ovšem dojde na spolupráci nebo komunikaci s jinými lidmi, působí jako slon v porcelánu. Prostě skoro jako Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku, jen s ní není taková legrace.

Ti dva si do oka zrovna nepadnou, ale protože nikoho lepšího jejich šéfové na skladě nemají, musí se naučit spolupracovat. A to zatraceně rychle! Zákeřný vrah totiž nehodlá po jedné mrtvole odejít do důchodu a chystá se udeřit znovu. Tvůrcům se podařilo spojit atraktivní příběh plný nečekaných zvratů s chladným a depresivním severským prostředím, a navíc se jim povedlo zlákat vynikající herce. V Hollywoodu jejich jména sice nejspíš neznají, ale Kim Bodnia v Praze natočil drama Serena s Bradley Cooperem a oscarovou Jennifer Lawrence. Jeho kolegyně Sofia Helin zase patří k nejrespekto­vanějším švédským herečkám. O kvalitách Mostu hovoří i fakt, že se dočkali loni již třetí řady. Most je zkrátka mezi detektivkami absolutní špička a byla by velká chyba ho minout.

Avatar uživatele
zuzak

1. ledna 2015

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Most do jiného světa

Poté, co jsem na ČT2 shlédla první sérii, jsem si stáhla druhou, kterou jsem zhltla za dva dny. Tohle byla parádní jízda. Seriál, který má myšlenku, který vás udrží celou dobu v napětí, protože netušíte, kdo může být vrah. Nejlepší je Saga a Martin a jejich dialogy díky odlišnému chápání světa a lidí.
Škoda, že se k nám nedostane více seriálů odjinud než z USA nebo VB. Evidentně i seveřané mají výborné nejen knihy.

Avatar uživatele
zazu

18. listopadu 2012

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

ze severu

Seriál mě "chytnul" od prvního dílu.
Skvěle napsané postavy, určitá syrovost seriálu
mě oslovila.
Dobrá detektivka.

Avatar uživatele
ThirtyThree

29. listopadu 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

MOST(Y)

V momentě, kdy jsem na ČT2 viděl první dva díly, jsem si stáhl obě série a během týdne shlédl všecky epizody :) tak mě to strhlo a já vždy na konci dílu se přemlouval, že si další nechám na potom, ale nešlo to. vynikající detektivní seriál, skvělá Saga a její hlášky. Jsem zvědav, jestli bude 3. série a jak to dopadne s Martinem.

edit: tak s Martinem (Kim Bodnia) to dopadne asi tak, ze ve 3. sérii hrát nebude viz.

http://www.radiotimes.com/news/2014-06-10/kim-bodnia-quits-the-bridge

Avatar uživatele
Žabička

5. prosince 2014

45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Palec hore

Nejlepší z nejlepších severských detektivních seriálů. Tleskám, nemám co více dodat.
Kdybych mohla dát 1000%, dám.
Pro náročnější diváky, ale zážitek po každém odvysílaném díle, nepopsatelný.

Avatar uživatele
Zdeny

3. dubna 2016

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

prostě dobrý......

Od prvního dílu jsem se těšil na další a další díl.Prostě severské krimi je bych řekl jednou z nejlepších.Saga mne svou zvláštností bavila,ale popravdě dělat s ní? No nevím,nevím. Parťáka udala a čert ví jak to je s ní....Ale zaávěr přesně jak život sám...když se to....,tak se to....Vubec bych se nezlobil za další řadu, nebo něco podobného.Takže mne nezbejvá než se jen těšit na něco nového a doufám že stějně, nebo i více kvalitního.

Avatar uživatele
biglebovski

20. prosince 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sofii Helin mám prostě rád - hlavní protagonistka je skvělá.

Tak předně.Tento typ seriálu mám rád. Pochmurné. Hodně pochmurné. Ale přesto se neubráním úsměvu v určitých momentech a chování hlavní představitelky. Ale to není vše. Martin skvěle konkuruje a dotváří opravdu zajímavou dvojici kriminalistů. Příběh se zajímavě rozjíždí a řekl bych,že díl od dílu mě bavil čím dál více.