plakát seriálu

Můj malý pony: Přátelství je magické

(My Little Pony: Friendship Is Magic)

Zajímavosti ze seriálu
Celé jméno Pinkie Pie je Pinkamena Diane Pie.
Velkou záhadou byl věk Mane6. Hádky a domněnky trvaly do doby, než byly na Twitteru zveřejněny narozeniny Pinkie Pie, která se narodila 3.5.1992. Z jednoho dílu víme, že Fluttershy je o rok starší, můžete si tedy snadno vypočítat, jak jsou staré. Obecně se soudí, že Rarity a Twilight Sparkle jsou o rok starší než Fluttershy, zatímco Rainbow Dash je stejně stará jako Pinkie.
Odhadovaný věk princezny Celestie je přes 1500 let.
Zvláštní pruhy na hřívě Twilight Sparkle nejsou přírodní, Twilight si hřívu nechává barvit.
Rainbow Dash je oficiálně jediný poník, který dokáže překonat rychlost zvuku.
Applejack je sirotek. Soudí se, že její rodiče zahynuli při nehodě.
V seriálu se občas objevuje hnědý poník se znakem přesýpacích hodin na boku. Fanoušci nadšeně usoudili, že se jedná o poníkovskou verzi doktora ze seriálu Doctor Who, proto ho pojmenovali Dr. Whooves. I když některé vyjádření tvůrců seriálu naznačuje, že to tak myšlené nebylo, nechali to tak.
Modrobílá klisna, která se občas objevuje v pozadí a několikrát i vícekrát najednou, má od fanoušků seriálu jménu Colgate. Ve skutečnosti se ale jmenuje Minuette. Záhadou je ale její objevování v pozadí. Nejen, že se objevuje několikrát najednou, ale někdy je jednorožec a někdy zemní poník. Zjevně se jedná o lenost animátorů, i tak to ale občas slušně motá hlavu fanouškovské základně. Všeobecně se ale soudí, že Minuette je jednorožec.
Jednou z nejčastějších animačních chyb v seriálu jsou mizející a znovuobjevující se pihy Applejack.
Flutteshy je jediný pegas nežijící v Cloudsdale. Ostatní pegasové jí přezdívají nelétavý pegas, protože nerada lítá. Zároveň je jediný poník, který dokáže mluvit se zvířaty.
I když se jedná o ulehčení práce animátorům, Cutie Mark (znamení na boku) nezískává automaticky každý poník. Některým se neobjeví do konce života.
Ponyville bylo založeno praprarodiči Applejack.
Podle nejasných náznaků jsou zřejmě Pinkie Pie a Applejack vzdálené příbuzné.
Rarity používá umělé řasy, aby zdůraznila svůj půvab.
Starostka Ponyville není ve skutečnosti šedohřívá, ale barví se na šedivo, aby působila starší a moudřejší.
Scootaloo je také sirotek. Do dnešního dne ale není známo, co za smutný osud její rodiče potkalo.
Jedním z nejoblíbenějších poníků je jednoznačně Derpy, šedý pegas s blonďatou hřívou, která se poprvé objevila v prvním díle jako jedna z davu. Její šilhající oči vznikly omylem, ale díky tomu si získala srdce fanoušků a tvůrců. Fan báze okamžitě rozjela obrovskou kampaň pro její podporu, rozhodně můžu doporučit video Save Derpy, které je neskutečně dojemné. Derpy svůj boj vyhrála a vystoupila z davu, i když se občas objevuje i pod jiným jménem, nakonec se začalo používat jméno, které jí přisoudili broníci a to Derpy Hooves. Její obliba je neuvěřitelná, skica s jejím obrázkem byla na japonské charitativní aukci vydražena za 2 151 amerických dolarů.
Dle fan báze pracuje jako pošťák, neví se přesně, jak je na tom s inteligencí, protože vystupuje jako značně potrhlá až bláznivá. Záhadou je i její věk, protože se i ve flashbacích objevuje jako dospělá, i když jsou hlavní hrdinky ještě hříbaty.
Každý poník z Mane 6 je něčím vyjímečný. Fluttershy kupříkladu umí mluvit se zvířaty, Rainbow Dash dokáže překonat rychlost zvuku. Každý jednorožec má talent pro používání magie a Twilight magický talent je pro... magii. Pinkie Pie vyjímečnost je ale fascinující, protože dokáže naprosto ignorovat jakékoliv fyzikální zákony.