plakát seriálu

My Little Monster

(Tonari no Kaibutsu-kun)

Názory uživatelů

První díl vydal za celý film

Připomnělo mi to citát, jehož pointou je, že se život neměří podle toho, jak dlouho dýcháme, ale kolik věcí nám bere dech. Stejným způsobem mne ohromil první díl tohoto seriálu. Byla jsem dojatá, pobavená, napnutá a plná očekávání. Spokojená s výtvarným zpracování a režií, hudebním a zvukovým doprovodem, scénářem... Prostě jsem z toho byla paf. Měla jsem dojem, jakoby vydal za celý film, jakoby vše bylo řečeno a uděláno. Pochopitelně jsem začala mít obavy, jak bude seriál pokračovat.

Smutné je, že byly oprávněné. S počtem epizod se kvalita lehce snížila a chvílemi se mi zdálo, že je děj a chování hlavní hrdinky nesmyslné. Jde o podstatu lásky, která je hlavním tématem této zábavné romanťárny. Všechny postavy mi přišly v pohodě, jen ta hlavní postava Shizuka se jevila s prominutím jako blbka. Na to, jak byla inteligentní a na svém vzdělání si zakládala a o všem byla schopná moudře rozhodovat, nebyla schopná si v hlavě srovnat jednoduché úvahy. Její chování se postupem času dostávalo do rozporu s jejím chováním v prvních dílech.

Nicméně dávám plný počet, protože bych nerada kvůli jedné "chybě" snížila celkové hodnocení. Autor se pravděpodobně snažil poukázat na to, že ne všichni se snadno nebo přirozeně zamilují a vyšla z toho postava, která si protiřečí. Moje očekávání jsou tudíž můj problém. Vrstevníci byli sympatičtí a roztomilí, každý svým vlastním způsobem. I "zlí hoši" byli sladcí a užila jsem si dost legrace.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Silné výbušné emoce

Anime nebylo špatné. Po celou dobu koukání jsem měla úsměv na rtech a nešlo se přestat smát. Nějaké situace se fakt povedly a byly fakt komické. Hlavní hrdinka Shizuku mi lezla na nervy, ale na jednu stranu se tomu nedivím, že taková byla. Postupně se začínala měnit k lepšímu. Ale co od člověka očekáváte, když od mala neměla žádné přátelé a nevyznala se v citech a emocích. Kdež to studen Haru, to je něco jiného. Má strašně výbušnou povahu. Jenže až takovou, že ho vše naštve a každého hned praští a bije ho (několikrát i praštil Shizuku, i když to byla nehoda). Ale když se ostatní na něho poté dívají s vyděšeným výrazem, tak uteče. Bojí se. Vše řeší pěstmi, i když je to za situace, že chce někomu, kdo je v nesnázích pomoci. Jde o středoškoláky, kteří řeší kromě přátelství i lásku a poznávání jiných citů. Kdyby to nebyla takový sranda, tak bych hodnotila hodně málo, protože by to byla nuda. Dávám 70% a to jen proto, že je jenom první řada a jak to bude dál si můžeme jenom domýšlet. :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk